abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: KINO: selhání při nahrávání

    8.7.2006 17:21 Pengiun | skóre: 7 | blog: penguin
    KINO: selhání při nahrávání
    Přečteno: 435×
    UBUNTU 6.06 - 2.6.15 i386 / KINO 0.8.0

    Zdravím. Program KINO spadne pokažde, když začnu nahrávat video na počítač. Je tam sice NÁPOVĚDA, ale malo čemu v tom návodu rozumím.
    ---NASTAVENÍ---
    
    NORMALIZACE: PAL
    
    SNÍMÁNÍ: dv avi typ 2
             Open DLM AVI
             Zapsat každý 1 snímek
             Počet snímků souboru: 10 000
             Max. velikost souboru: 2 000
    
    IEEE 1394: ovladač raw1394
               časování raw1394: 0
               vyrovnávací paměť: 200
               obnovovácí interval kamery: 100 ms
         
           export DV: Zařízení dv1394: /dev/ieee1394/dv/host0/PAL/out
                      buffer: 200 
                      předtočení 0 s 
                      přírůstek časování: 5
                      Práh časování: 5
                      offset SYT: 5
    
    Jinak, prohlížení videa a ovladání kamery pracuje dobře. Předem děkuji za srozumitelnou odpověď, jak na to :-)

    Odpovědi

    kozzi avatar 8.7.2006 17:43 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    no tak to KINO spuste z konsole a hodte sem vypis co vam to hodi bez toho s nehnem
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    8.7.2006 18:07 Pengiun | skóre: 7 | blog: penguin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    root@ubuntu:~# sudo kino
    > Kino Common being built
    > Creating page editor
    > Creating Capture Page
    > Creating Export Page
    > Creating Export1394 Page
    > Creating ExportAVI Page
    > Creating ExportStills Page
    > Creating ExportAudio Page
    > Creating Preferences
    Loading preferences from "/home/honza/.kinorc"
    Saving preferences.
    > Creating ExportMJPEG Page
    > Initializing MJPEG Export Page settings from Preferences
    > Creating ExportPipe Page
    /usr/share/kino/scripts/exports/extract_chapters
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_divx.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_vcd.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_mp3.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/rawplay.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_dvd.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg2theora.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/mencoder.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_dvd_dual.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_flv.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_mp4.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_3gp.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_divx_dual.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_mp4_dual.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_h264.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_h264_dual.sh
    > Creating page trim
    >> image creator repository created
    >>> Image Create: Pevná barva
    >>> Image Create: Náhodný šum
    >>> Image Create: Barevný rozsah
    >>> Image Create: Gradient
    >>> Image Create: Vytvořit ze souboru
    >> image filter repository created
    >>> Image Filter: beze změny
    >>> Image Filter: Černá a bílá
    >>> Image Filter: Sépie
    >>> Image Filter: Obrácené video
    >>> Image Filter: Zrcadlo
    >>> Image Filter: Kaleidoskop
    >>> Image Filter: Prohození (Swap)
    >> image transition repository created
    >>> Image Transition: beze změny
    >>> Image Transition: Přepnutí (Switch)
    >>> Image Transition: Setmění (Fade)
    >>> Image Transition: Stírání (Push Wipe)
    >>> Image Transition: Zavírající se dveře (Barn Door Wipe)
    >>> Image Transition: Rozdíly
    >> audio filter repository created
    >>> Audio Filter: beze změny
    >>> Audio Filter: Ticho
    >>> Audio Filter: Fade in
    >>> Audio Filter: Fade out
    >> audio transition repository created
    >>> Audio Transition: beze změny
    >>> Audio Transition: Cross fade
    >>> Audio Transition: Dabovat
    >>> Audio Transition: Mixovat
    > Creating Magick Page
    >> Searching /usr/lib/kino-gtk2 for plugins
    >>> Registering plugin /usr/lib/kino-gtk2/libtimfx.so
    >>> Registering plugin /usr/lib/kino-gtk2/libdvtitler.so
    >>> Image Filter: Blur
    >>> Image Filter: Color Hold
    >>> Image Filter: Soft Focus
    >>> Image Transition: Luma Wipe
    >>> Image Filter: Titler
    >>> Image Filter: Superimpose
    > setting video preview size to 720x540
    >> Starting Editor
    >> Kino Common newFile
    >> Creating undo/redo buffer
    >>> Received playlist to store at position 0
    >>>> Adding to end
    >> on_main_window_map_event
    
    kozzi avatar 8.7.2006 18:23 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    nic vic to nevypise. To se mi nezda prece to musis hodit do konsole nejakej vypis chyby proc se to zhroutilo. zkuste to spustit s parametrem debug jestli teda ma
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    8.7.2006 18:30 Pengiun | skóre: 7 | blog: penguin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    root@ubuntu:~# kino debug
    > Kino Common being built
    > Creating page editor
    > Creating Capture Page
    > Creating Export Page
    > Creating Export1394 Page
    > Creating ExportAVI Page
    > Creating ExportStills Page
    > Creating ExportAudio Page
    > Creating Preferences
    Loading preferences from "/home/honza/.kinorc"
    Saving preferences.
    > Creating ExportMJPEG Page
    > Initializing MJPEG Export Page settings from Preferences
    > Creating ExportPipe Page
    /usr/share/kino/scripts/exports/extract_chapters
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_divx.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_vcd.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_mp3.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/rawplay.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_dvd.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg2theora.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/mencoder.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_dvd_dual.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_flv.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_mp4.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_3gp.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_divx_dual.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_mp4_dual.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_h264.sh
    /usr/share/kino/scripts/exports/ffmpeg_h264_dual.sh
    > Creating page trim
    >> image creator repository created
    >>> Image Create: Pevná barva
    >>> Image Create: Náhodný šum
    >>> Image Create: Barevný rozsah
    >>> Image Create: Gradient
    >>> Image Create: Vytvořit ze souboru
    >> image filter repository created
    >>> Image Filter: beze změny
    >>> Image Filter: Černá a bílá
    >>> Image Filter: Sépie
    >>> Image Filter: Obrácené video
    >>> Image Filter: Zrcadlo
    >>> Image Filter: Kaleidoskop
    >>> Image Filter: Prohození (Swap)
    >> image transition repository created
    >>> Image Transition: beze změny
    >>> Image Transition: Přepnutí (Switch)
    >>> Image Transition: Setmění (Fade)
    >>> Image Transition: Stírání (Push Wipe)
    >>> Image Transition: Zavírající se dveře (Barn Door Wipe)
    >>> Image Transition: Rozdíly
    >> audio filter repository created
    >>> Audio Filter: beze změny
    >>> Audio Filter: Ticho
    >>> Audio Filter: Fade in
    >>> Audio Filter: Fade out
    >> audio transition repository created
    >>> Audio Transition: beze změny
    >>> Audio Transition: Cross fade
    >>> Audio Transition: Dabovat
    >>> Audio Transition: Mixovat
    > Creating Magick Page
    >> Searching /usr/lib/kino-gtk2 for plugins
    >>> Registering plugin /usr/lib/kino-gtk2/libtimfx.so
    >>> Registering plugin /usr/lib/kino-gtk2/libdvtitler.so
    >>> Image Filter: Blur
    >>> Image Filter: Color Hold
    >>> Image Filter: Soft Focus
    >>> Image Transition: Luma Wipe
    >>> Image Filter: Titler
    >>> Image Filter: Superimpose
    > setting video preview size to 720x540
    >> Starting Editor
    >> Kino Common newFile
    >> Creating undo/redo buffer
    >>> Received playlist to store at position 0
    >>>> Adding to end
    KinoCommon::bulkLoad: Unable to resolve /home/honza/debug
    >> on_main_window_map_event
    
    kozzi avatar 8.7.2006 18:38 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    no tak to nevim. A co presne potrebujes? Co presne nahravas?
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    8.7.2006 18:50 Pengiun | skóre: 7 | blog: penguin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    Potřebuju stříhnout video a pak ho exportovat do MPEG formátu. To je vše.

    Jinak zapnu si KINO a svoji SONY DCR-TRV 12E. Přetočím kazetu na začatek a pak zmačknu to kouzelné tlačítko "SNÍMÁR". Pak mi to chcipne..
    kozzi avatar 8.7.2006 18:56 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    takze je problem pri grabovani videa z kamery do pc? No zkus pouzit jinej program poripade se kouknout jestli uz neni k dispozici novjejsi verze KINO
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    13.8.2006 16:43 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KINO: selhání při nahrávání
    Pro nahrátí videa zkus dvgrab

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.