abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec

    Ondroid avatar 12.7.2006 09:10 Ondroid | skóre: 32 | blog: Hombre
    Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    Přečteno: 187×
    DD

    Po přechodu na modulární X v Gentoo mám potíž se zavedením modulu driveru grafiky. Zkoušel jsem re-emergovat kde co by s tím mohlo souviset ale výsledek stále stejný: undefined symbol: XAACreateInfoRec. Pokud použiju jiný modul třeba vesa výsledek je podobný. V logu xserveru to vypadá takto:
    (II) LoadModule: "i810"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so
    dlopen: /usr/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so: undefined symbol: XAACreateInfoRec
    (EE) Failed to load /usr/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so
    (II) UnloadModule: "i810"
    (EE) Failed to load module "i810" (loader failed, 7)
    (II) LoadModule: "keyboard"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/input/keyboard_drv.so
    (II) Module keyboard: vendor="X.Org Foundation"
    	compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    	Module class: X.Org XInput Driver
    	ABI class: X.Org XInput driver, version 0.5
    (II) LoadModule: "mouse"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/input/mouse_drv.so
    (II) Module mouse: vendor="X.Org Foundation"
    	compiled for 7.0.0, module version = 1.0.4
    	Module class: X.Org XInput Driver
    	ABI class: X.Org XInput driver, version 0.5
    (EE) No drivers available.
    
    Fatal server error:
    no screens found
    
    Nevíte čím o může být ? Na forech Gentoo jsem zatím nic moc nevypátral. V USE mám "dri" , VIDEO_CARDS="i810 vesa"

    Odpovědi

    12.7.2006 09:57 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    Symbol XAACreateInfoRec je definovany v /usr/lib/xorg/modules/libxaa.so, kteryzto ja mam v baliku x11-base/xorg-server-1.0.2-r7 kompilovany s USE="+dri +ipv6 -debug -minimal -xprint".

    Jeste muzes prostudovat tuto diskuzi.
    Ondroid avatar 12.7.2006 23:20 Ondroid | skóre: 32 | blog: Hombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    No dobře ale co s tím ? emerge xorg-server xf86-video-i810 nezabralo. Spouštět to s --emptytree se mi teda moc nechce :-/ , možná ještě zkusím něco se strace....
    13.7.2006 09:20 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    Aby se slinkoval modul i810, musis mit uz natazenou knihovnu definuji ten zatraceny symbol. To znamena, ze se musi natahnout libxaa.so knihovna.

    Takze mas tam tu knihovnu? Obsahuje ten symbol?
    $ objdump -T /usr/lib/xorg/modules/libxaa.so |grep XAACreateInfoRec
    00005354 g    DF .text  0000002e  Base        XAACreateInfoRec
    
    Nacte ji X server a nestezuje si na neprelozitelne symboly?
    $ grep xaa /var/log/Xorg.0.log
    (II) Loading sub module "xaa"
    (II) LoadModule: "xaa"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libxaa.so
    (II) Module xaa: vendor="X.Org Foundation"
    
    Pokud je pocud vse v poradku, tak mas neco spatne prelozenyho v Xorg, nebo je v i810 chyba. Takze prekompilovat stabilni verzi, pripadne prohledat bugs.gentoo.org.
    Ondroid avatar 13.7.2006 10:28 Ondroid | skóre: 32 | blog: Hombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    Knihovna libxaa.so ten symbol XAACreateInfoRec obsahuje, přesto Xserver sám nenatahuje modul "xaa". Do sekce Module v configu X jsem teda musel postupně přidat moduly: xaa, ramdac, fb, shadow, shadowfb, int10, vbe a chodí to. Ale něco asi neni uplně ok, když to ty moduly nenatahuje samo. Může to být tím jak píšeš že v moment kompilace driveru i810 nebyla natažená ta knihovna libxaa.so ? díky
    13.7.2006 13:35 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    Tim to asi neni.

    Jestli ti to pomuze, tady je moje sekce Module
            Load  "record"
            Load  "extmod"
            Load  "dbe"
            Load  "dri"
            Load  "glx"
            Load  "xtrap"
            Load  "freetype"
            Load  "type1"
    
    a v tomto poradi se mi moduly nacitaji:
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/fonts/libbitmap.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libpcidata.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/librecord.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.13.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/libextmod.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/libdbe.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/libdri.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading sub module "drm"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/linux/libdrm.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading sub module "GLcore"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/libGLcore.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/libxtrap.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/fonts/libfreetype.so
            compiled for 7.0.0, module version = 2.1.0
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/fonts/libtype1.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.2
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers/fglrx_drv.so
            compiled for 6.8.99.8, module version = 8.26.18
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/input/mouse_drv.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.4
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/input/kbd_drv.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.1
    (II) Loading sub module "vgahw"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libvgahw.so
            compiled for 7.0.0, module version = 0.1.0
    (II) Loading sub module "int10"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libint10.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading sub module "vbe"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libvbe.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.1.0
    (II) Loading sub module "drm"
    (II) Reloading /usr/lib/xorg/modules/linux/libdrm.so
    (II) Loading sub module "fglrxdrm"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/linux/libfglrxdrm.so
            compiled for 6.8.99.8, module version = 8.26.18
    (II) Loading sub module "ddc"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libddc.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading sub module "fb"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libfb.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.0.0
    (II) Loading sub module "ramdac"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libramdac.so
            compiled for 7.0.0, module version = 0.1.0
    (II) Loading sub module "xaa"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libxaa.so
            compiled for 7.0.0, module version = 1.2.0
    (II) Loading sub module "fglrxdrm"
    (II) Reloading /usr/lib/xorg/modules/linux/libfglrxdrm.so
    (II) fglrx(0):     Desc: ATI FireGL DRM kernel module
    
    17.8.2006 18:23 GeorgeP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    Ahoj. Mne se to povedlo vyresit rucnim prekompilovanim ebuildu.

    Pred operaci pacienta:
    root@localhost# nm /usr/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so
    nm: /usr/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so: no symbols
    
    Vlastni operace pacienta:
    root@localhost# cd /tmp
    root@localhost# bunzip2 /usr/portage/distfiles/xf86-video-i810-1.4.1.3.tar.bz2
    root@localhost# cd xf86-video-i810-1.4.1.3
    root@localhost# ./configure
    root@localhost# make
    root@localhost# make install
    root@localhost# cp /usr/local/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so /usr/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so
    
    Po operaci pacienta:
    root@localhost# nm /usr/lib/xorg/modules/drivers/i810_drv.so
    00019fd8 t .L419
    00019fe6 t .L421
    00019ff0 t .L422
    00019feb t .L423
    00019ffa t .L424
    ...
    
    Pri operaci pacienta jsem pro jistotu zkopiroval i dalsi asi dva *.so soubory, ktere se manualnim prekladem balicku vytvorily (napr. libI810XvMC.so.1.0.0).

    Je zahadne, ze unmerge a nasledny re-emerge toho balicku vytvori znovu nepouzitelnou *.so knihovnu.

    Cau!
    17.8.2006 21:23 horimir | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo - modulární X a undefined symbol: XAACreateInfoRec
    No nevim proc teda slitne, podle tech logu, az po zkuseni nacteni mysi. Jsou dobre cesty k mysoidu spravne? akorat jeste ohledne toho i810 modulu, jestli se nepletu (mam ati) tak ten driver se kompiluje s aktualnim (bezicim) jadrem -> potreba nastavit ktere to je.
    Kdo si hraje nezlobí:-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.