abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Výměna ATI za nVidia

    12.8.2006 13:33 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Výměna ATI za nVidia
    Přečteno: 310×
    Chtěl bych vyměnit svojí ATI 9600 128 MB za nějakou výkonově podobnou/lepší od firmy nVidia,ale s 256 MB pamětí.Poradíte jakou kartu a model zvolit?

    Odpovědi

    kozzi avatar 12.8.2006 14:17 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    nejspis nvidia gforce 6200 ale at ma 256MB a at to je 128bit a ne 64bit
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 12.8.2006 14:32 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34604
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    12.8.2006 16:01 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Ta 6200 vypadá slibně :-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 12.8.2006 16:04 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Jen upozorňuju, že 6200 je na tom s výkonem opravdu strašně. Už hodně lidí si na nvnews.net stěžovalo na výkon a dostalo se jim odpovědi ve stylu: "Co jste od toho vlastně očekávali?"
    12.8.2006 16:07 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Aha.Takže 6200 zamítám..Právě sem naví zjistil že moje zákldaovka mí jenom AGP 4x..Vadí to při použití karet s AGP 8x hodně?
    kozzi avatar 12.8.2006 16:12 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    no většina karet by měla potporovat jak režim agp4x tak agp8x takže to nijak zvlast nevadi akorat bude nizsi propustnost dat na sbernici
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Luboš Doležel (Doli) avatar 12.8.2006 16:13 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Funguje to, ale s přenosem dat na rychlosti AGP 4x... k tomu se nedá víc říct.
    22.8.2006 12:18 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    mam 5200 se 128 MB pameti a hraju na tom solidne quake4 demo...
    23.8.2006 08:02 naril
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    mam 6200TC a na vykon si rozhodne nemuzu stezovat , este sem nenasel hru ktera by na tom nesla , v linuxu taky vsechno v pohode
    kozzi avatar 12.8.2006 16:06 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Ale jak pise doli tak ten vykon neni zazracny a pokud dotoho chces investovot 2000-3000 taci tak je lepsi to co jsem psal nize
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Luboš Doležel (Doli) avatar 12.8.2006 14:19 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Koukni se po kartách jako je GeForce 7800 GT.
    12.8.2006 15:59 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Ehm tak na 7800 GT opravdu nemám...Cenově bych to viděl tak na něco mezi 2500-3000 Kč..
    kozzi avatar 12.8.2006 16:04 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    12.8.2006 16:39 Jiri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    pozor na ty rozdílné takty pamětí a GPU !!!
    12.8.2006 16:52 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    ??Proč pozor?
    12.8.2006 16:59 Jiri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    výkonový rozdíl čím vyšší frekvence tím má větší výkon.Zajímavé ceny mají na www.compuco.cz třeba Sparkle GeForce 6600GT, 128MB DDR3, 128-bit, DVI, HDTV-out, 8xAGP za 3355,- Kč s DPH
    12.8.2006 17:04 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    To je zajímavá cena spíše směrem nahoru..Já našel obyč GF6600 od Sparkle s 256 MB pamětí za 2655 Kč..
    22.8.2006 12:21 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    tu sem si koupil, ale nvidiacky drivery ji nepodporujou, kvuli tomu ze chip je na pci-e a na agp ma prevodnik, tzn. tenhle chip s linuxem nejede (alespon ne sparcle)
    kozzi avatar 12.8.2006 17:07 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    no to bude tim že to je sparkle já ho měl a nikomu bych ho nedoporučoval
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    12.8.2006 17:14 Jiri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Proč nedoporučoval byly s kartou nějaké problémy ?? no je to jedno já jí nekupuji.
    kozzi avatar 12.8.2006 17:27 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    jo byli hlavně vykonové nejak to nesedělo stím co by to mělo zvládat ale je dost možné ž ty problémy byli jen u toho typu ba mozna jen u me karty i v dnesni dobe se vyprodokuje dost smejdu
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    12.8.2006 17:32 Jiri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    To je pravda sám jsem toho dost vyreklamoval.
    Marek Bernát avatar 12.8.2006 18:09 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Jj, napríklad mne tu Sparkle 6600 fičí už rok a úplne bez problému. Síce tam bol trápny vetráčik, ktorý som musel vymeniť za lepší, ale inak fajn karta na tu cenu (pred rokom 3000 SK).
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    12.8.2006 16:05 dizz | skóre: 21 | blog: Dizzyho_Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    A Nebude lepsi 6600? ta se do 3000 vleze ...
    Chuck Norris dohral GNU/Linux... a dvakrat!
    12.8.2006 16:19 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Takže se většinou schodnem na GF6600??
    kozzi avatar 12.8.2006 16:37 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    urcite v teto cenove relaci je to to nej co muzes dostat
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    12.8.2006 17:50 Jiri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Velké množství testů grafických karet doporučuji pročíst. http://www.svethardware.cz/branch.jsp?name=Grafick%C3%A9+karty
    Marek Bernát avatar 12.8.2006 18:11 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Vyzerá to tak.
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    13.8.2006 10:49 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Výborně.Děkuji.Pročtu,rozmyslím a možná koupím něco dražšího..Přece jenom GK je docela důležitá věc.
    kozzi avatar 13.8.2006 10:56 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    no do grafické karty se vyplatí investovat jen v případě že ten výkon budeš potřebovat. Takže pokud plánuješ hrát hry, nebo pracovat s grafikou a videem tak určitě investuj.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    21.8.2006 09:05 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Tak jsem vyměnil:Sehnal jsem Asus N6600 256 MB se 128-bitovou sběrnicí za 2000 Kč..
    22.8.2006 11:48 sykora | skóre: 18 | blog: LINUX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    A ako ti to ide so 6600? prretoze, moze to byt malo, inac teraz sa oplati najviac kupit 7600GS, min256RAM
    23.8.2006 01:15 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výměna ATI za nVidia
    Zase takový výkon jako má 7600 nepotřebuju.Nejsem žádný extra hráč.Takže sem usoudil že 6600 bude stačit

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.