abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ntb HP nx 7400

    17.8.2006 20:48 Honza
    ntb HP nx 7400
    Přečteno: 427×
    Potrebuju rozchodit wifi v tomto ntb. Nekdo psal ze tam je ipw3945. Ja sem zase nasel ze tam je Broadcom BCM 440x 802.11b/g .... Nema s tim nekdo zkusenosti??Dik

    Odpovědi

    17.8.2006 21:28 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Jakou pouzivas distribuci?

    Co se ti vypise po zadani nasledujiciho prikazu?

    lspci |grep Network
    24.8.2006 19:41 karl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Mam stejny notebook a wifi kartu se mi zatim nepodarilo rozchodit. Pouzivam ovladac bcmwl5 a ndiswrapper -l hlasi driver present, hardware present, takze to vypada na Broadcom. Nicmene mam jiny problem a to ze nikde nevidim rozhrani wlan0 nebo nejake jine bezdratove rozhrani.
    24.8.2006 19:48 karl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    jeste dodatek pouzivam Ubuntu 6.06 lspci | grep vypise 0000:10:00.0 Network Controller: Broadcom Corporation: Unknown device 4311 (rev 01)
    5.9.2006 13:19 krata
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Mam stejny problem, u stejne distribuce, taky by me zajimalo co s tim
    microcz avatar 5.9.2006 13:54 microcz | skóre: 18 | blog: Michalův zápisník | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    hlasím se jako další do klubu, mám stejný problém na stejné konfiguraci :) ....prolezl jsem různá fóra a články snad všude ale nic nepomohlo
    5.9.2006 15:12 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Právě kvůli tomu budu nucen si koupit Acer TravelMate 4072NWLMi nebo Acer Aspire 1652NWLMi, ve kterém jsou wi-fi Intel® PRO/Wireless 2200BG. Mrzí mě to, protože bych raději ten HP nx7400.
    5.9.2006 15:21 thingie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Buď máš špatný ovladač (podívej se na stránky HP) a/nebo špatný ndiswrapper.

    Správný ovladač najdete u HP (koukněte se přímo na stránky k tomu notesu), bacha na verzi 6, stáhněte si pětku, ve verzi šest je kombinovaný 32 a 64 bit a ndiswrapper se s tím neumí poprat.

    Za druhé je potřeba novější ndiswrapper než je v ubuntu 6.06 (tomu chybí pár funkcí), zkusil jsem svn verzi.

    Pak už to funguje (ale zkoušel jsem to jenom skromně) dobře.
    8.9.2006 08:57 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    ale zkoušel jsem to jenom skromně

    To znamená, že funguje tak jak mám nebo jsou s něčím problémy. Rád bych si tento notebook s Broadcom wi-fi koupil. Ale právě kvůli té wi-fi nevím zda do toho mám jít. Napište prosím své zkušenosti. Děkuji
    5.9.2006 15:22 thingie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Koukni do dmesg, jestli nehlásí nějaký problém. Nejspíše ano.
    9.9.2006 07:47 Zbyněk Rektořík | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    mám sice nx6110 ale wifina se zde hlásí jako eth0, zkuste se podívat do dmesg jestli tam někde nebude vypsaná.
    9.9.2006 09:07 MartinK | skóre: 10 | blog: Blogik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Koupil jsem si také tento notebook a s wifi mám stejný problém. Dočetl jsem se, že tahle karta je podporovaná v jádrech 2.6.17, proto jsem si stáhnul tohle jádro, nakonfiguroval jsem jej a následně skompiloval, bzimage jsem nahrál do /boot a astavil GRUB. Po restartu a zadání dmesg je jediná zmínk o této kartě následující: bcm43xx driver, když zkusím zavést modul bcm43xx ručně tak se nic nezmění.Při zadání iwconfig tak pořád nemám žádně wii zařízení. Zkoušel jsem jěště ifcofig eth1 up a idconfig wlan0 up le takynepomohlo. Jako poslední jsem zkošel zakompilovat ovladač do jádra, ale stále nic. Máte někdo prosím nějaký nápad? ndiswrapper mi taky nejede. Ještě jsem četl něco o nějakém firmware, ale netuším jak na něj :-(
    9.9.2006 09:26 MartinK | skóre: 10 | blog: Blogik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Tak jsem se dostal o kousíček dál, pri startu to hlásí tohle:
    Waiting for mandatory devices: wlan __NSC__
    16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0
        wlan0            No interface found
    27.9.2006 20:26 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Dočetl jsem se, že tahle karta je podporovaná v jádrech 2.6.17

    To je sice pravda, ale (ještě) ne PCI-E verze která je v těch novejch HPčkách. S ndiswrapperem ale fungujou ty notebooky bez nejmenších problémů.

    Každý má právo na můj názor!
    27.9.2006 18:50 quest
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Rozchodil wifi uz nekdo?
    27.9.2006 19:05 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Třeba já jí celkem spokojeně používám…
    Copak toho není dost?
    27.9.2006 19:47 Josef Smolka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Broadcom wifi funguje s ndiswrapperem verze 1.23 (s 1.24rc4 mi nefunguje) a driverem verze 5 (bcmwl5.sys), ktery lze stahnout ze stranek hp.
    27.9.2006 20:50 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Modul ipw3945 v edgym... valí v pohodě :)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    27.9.2006 22:06 Miko10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ntb HP nx 7400
    Ja mám HP nx9105, tam je Broadcom BCM4306 a tiež mám problém ju rozbehať. Cez ndiwrapper som nahodil ovládače. Po zadaní ndiswrapper -l mi vypíše: Installed ndis drivers: bcmwl5 driver present, hardware present

    Ale nedokážem ju aktivovať. Keď dám aktivovať, tak mi vypíše chybu: Could not enable the interface eth1. Check that the settings are correct for this network and that the computer is correctly connected to it.

    Neviete niekto čo s tým?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.