abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Xen a Windows

    18.8.2006 14:47 Roman
    Xen a Windows
    Přečteno: 2778×
    Chtěl bych se zeptat, jestli zde někdo zkoušel v praxi Xen 3.0, který by měl podporovat AMD technologii Pacifica a tím pádem (aspoň teoreticky) běh Windows a Linux zároveň.

    Tato možnost mě hodně zajímá a byl bych rád za názor, zkušenost, nebo odkaz na tuto problematiku. Chtěl bych si koupit nový počítač a nevím zda investovat do nějakého s podporou virtualizace.

    Odpovědi

    26.8.2006 21:57 Wop | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Ahoj, v tomto sice neporadim, ale take by me to zajimalo. Nejake zkusenosti... Taky jsem se chtel zeptat, jestli procesor Core duo T2050 podporuje virtualizaci, nejak nachazim zmatene odpovedi.
    1.9.2006 19:37 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Ano pracuje se na tom, viz odkazy:

    Xen passes Windows milestone
    Xen now supports AMD Virtualization

    Peknej den
    Ruda
    1.9.2006 19:47 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    AMD Athlon a Athlon 2X pro novy socket AM2 (Ne sempron) a nove AMD X2 pro notebooky obsahuji virtualiaci. V linuxu je videt jako flag procesoru "svm":

    Ze XEN diskuzi:
    For intel VT, the flag is "vmx"
    
    The flag is "svm" under AMD-V.
    
    $ cat /proc/cpuinfo |grep flags
    flags : fpu tsc msr pae mce cx8 apic mtrr mca cmov pat pse36 clflush 
    mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt lm 3dnowext 3dnow 
    pni cx16 lahf_lm cmp_legacy svm cr8legacy ts fid vid ttp tm stc
    
    $ xm dmesg |grep SVM
    (XEN) AMD SVM Extension is enabled for cpu 0.
    (XEN) AMD SVM Extension is enabled for cpu 1.
    
    Peknej den
    Ruda
    4.9.2006 16:42 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Luboš Doležel (Doli) avatar 4.9.2006 16:47 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Teď to chce, aby na tom chodily ovladače nVidia. S nějakými patchi to prý jde, ale stále to není ono. Hází to Oopsy, zatuhává to apod.
    4.9.2006 17:23 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Vetsina testu je na Intel VT, ten neni nic moc. Uvidime jak to pude na AMD-V, viz

    Whitepaper: A Comparison of Software and Hardware Techniques for x86 Virtualization

    Pokud novy procesor tak z pohledu VT spize dual core AMD.
    Peknej Den
    Ruda
    4.9.2006 17:29 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Vypda to, ze vykonny XEN driven "Windows on Linux" system bude potrebovat stejne "nejake specialni" Windows drivery i s HW virtualzaci

    Viz XEN rezentace:

    XEN 3 slides (HW VT) - PDF

    Peknej den
    Ruda
    5.9.2006 09:01 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Jedna z zivych diskuzi na tema "Nvidia a XEN"
    Nvidia support for Xen
    Ruda
    4.9.2006 19:03 Ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    A v cem je XEN lepsi nez VMWare? Tam mi sly Widle ohne probleme ...
    4.9.2006 19:05 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Pro spoustu lidí je to licence, pro někoho dalšího je to nezávislost na nějaké soukromé firmě případně multiplatformnost a některým vyhovuje výkon Xenu...
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    4.9.2006 20:54 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Je opensource :-)
    R.
    5.9.2006 14:00 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Neni jex XEN a VMware

    WiKi: Comparison of virtual machines

    Ruda
    6.9.2006 17:10 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    How does Xen stack up against Virtual Server, VMware?

    PS: Vyzaduje Free registraci, ktere funguje i s "fake" datama.

    Ruda
    5.9.2006 07:55 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Xen je killer v benchmarkoch (pamat, procesor, I/O operacie).
    Takisto spolu s netdevice (alebo podobne ;-)) je mozne beziaci stroj "premigrovat" po sieti bez jeho prerusenia
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    5.9.2006 09:09 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Jasne, z tohto pohladu je VmWare "bezproblemovejsi".
    Ale funguje na uplne inom principe (virtualizacia/paravirtualizacia).
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    5.9.2006 14:27 enki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    hele, mě xen na 64bitovym SLES 10 sundal celej server při instalaci w2k3, vmware šlape v pohodě...
    5.9.2006 17:21 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    skusal si nainstalovat w2k3 do neprivilegovanej domeny? ;-)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    5.9.2006 19:29 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Mne by spise zajimalo zda jsi to zkousel na Intel i-VT nebo AMD AMD-V

    SUSE nakonec stahl oficialne suport pro NON-suse systems ve SLES 10, ty budou az ve SLES10.1

    To vyvolalo na netu bourlivou diskuzy jesly je XEN ve SLES 10 "enterprise reday" mezi RedHatem a Novellem

    Google search: "redhat novell suse xen not ready"

    To mne privadi k myslence, ze XEN neni ve SLES 10 "3.0.2 FINAL"

    Ruda
    6.9.2006 09:13 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Navic to vypdada ze RedHat ma problemy se stabilitou XEN ve RHEL5. BETA RHEL 5 byla otdalena a je dostupna az v techto dnech.

    Red Hat Delays Enterprise Linux 5 Beta

    PS: Vubec se nedivim ze XEN na RHEL kernelu pada, RedHat je povestny snahou dat to RHEL kernelu "as mutch patches as possible" :-)

    Ruda
    6.9.2006 18:22 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    s/SLES10.1/SLES11/
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    5.9.2006 15:15 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    7.9.2006 10:56 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    7.9.2006 19:28 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xen a Windows
    Pokud tam predkompilovanej XEN3 podporuje HW virtualizaci pozna se to podle:

    /usr/sbin/xm info | grep caps

    Vrati "vm-3.0-x86_XX" pokud XEN nasel Intel i-VT nebo AMD AMD-V.

    Ruda

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.