Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.
Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.
Při převodu dvou souborů dvou Xvid soborů na DVD video jsem nastavil bitrate dle potřeby, DeVeDe mi hlásilo výslednou velikost cca 2.3 + 2 GB a obsazení media nějakých 94 %.
Po převodu ale vznikly 2 soubory MPEG zhruba poloviční velikosti než bylo odhadováno a i výsledný iso soubor má jenom cca 2.3 GB...
Můžete mě někdo nasměrovat co by mohlo být špatně...?
Řešení dotazu:
To je sice hezký, ale já se ptal na DeVeDe...
Nicméně v případě neúspěchu je tu další možnost řešení
K něčemu jinému uteču až vyčerpám všechny možnosti. Díky za tip, ale doufám, že nebude potřeba
.
Na kontrolu kvality ještě nebyl čas (večer jsem to zapnul a ráno přišel k hotovému).
Co je odhad samozřejmě vím
. Chápal bych odchylku někde kolem 10 %, ale tohle...
Nastaveno jsem měl 5000 kbps video a 224 kbps audio, což by teoreticky vzhledem k délce mělo dávat něco kolem 4.5 GB.
Nerad bych to zkoušel miliónkrát - trvalo to 2h25m (Celeron 1.1 GHz, 512 MiB RAM, WD200EB na ATA-100)
.
Jen mě napadá, jestli ten datový tok u původních souborů nebyl nižší než těch 5000? Pak by za to ještě mohla změna velikosti obrazu, no anebo tam je prostě chyba. DeVeDe jsem používal a zas brzo bude potřeba, ale v poslední době jsem ho nezkoušel.
Víc nevím, i kdybyste mě mučili..
Že by zdroj kvalitou nebo rozlišením "nestačil" na datový tok 5000? Večer to zkusím znovu a uvidím...
Zdá se, že jsi na to kápnul - výsledek vypadá stejně "dobře" jako zdroj, takže to asi opravdu bylo nízkou kvalitou zdroje...
Tiskni
Sdílej: