abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS

    11.2.2007 22:56 Filip
    nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    Přečteno: 1301×
    Dobry vecer, Prave jsem nainstaloval CUPS a tiskarnu NEC PINWRITER P7 plus (pripojena pres LPT). Nastavil jsem ji pres webove rozhrani CUPSu, ale pri tisknuti testovaci stranky se obevi hlaska "/usr/libexec/cups/filter/foomatic-rip failed". Kdyz pro tuhle tiskarnu zvolim ovladac RAW tak cosi tiskne (radky zacinajici %%). Nevite nekdo prosim v cem by mohla byt chyba? A jak to spravit? =)

    Odpovědi

    CIJOML avatar 12.2.2007 00:50 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    http://openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=NEC-PinWriter_P7
    12.2.2007 12:21 Filip
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    Dekuji, skousel jsem tiskarnu nastavit i podle toho PPD co je natech strankach, ale porad ta stejna chyba, a tiskarna netiskne.

    Jeste pridavam log.
    localhost filip # tail /var/log/cups/error_log
    I [12/Feb/2007:12:17:26 +0100] Started "/usr/libexec/cups/cgi-bin/printers.cgi" (pid=5172)
    I [12/Feb/2007:12:17:27 +0100] Adding start banner page "none" to job 8.
    I [12/Feb/2007:12:17:27 +0100] Adding end banner page "none" to job 8.
    I [12/Feb/2007:12:17:27 +0100] Job 8 queued on "nec-snad" by "root".
    I [12/Feb/2007:12:17:27 +0100] Started filter /usr/libexec/cups/filter/pstops (PID 5173) for job 8.
    I [12/Feb/2007:12:17:27 +0100] Started filter /usr/libexec/cups/filter/foomatic-rip (PID 5174) for job 8.
    I [12/Feb/2007:12:17:27 +0100] Started backend /usr/libexec/cups/backend/parallel (PID 5175) for job 8.
    E [12/Feb/2007:12:17:28 +0100] PID 5174 (/usr/libexec/cups/filter/foomatic-rip) stopped with status 3!
    I [12/Feb/2007:12:17:28 +0100] Hint: Try setting the LogLevel to "debug" to find out more.
    I [12/Feb/2007:12:17:29 +0100] Started "/usr/libexec/cups/cgi-bin/printers.cgi" (pid=5183)
    
    14.2.2007 14:24 Vaclav Peroutka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    A mne to na SuSE10 dela taky a taky mi to nefunguje (a je to pokracovani threadu stareho asi 2 mesice, bohuzel drive jsem se k tomu nedostal...).

    A s debug levelem (mam CUPS-1.2.7 cerstve kompilovany) dostanu tohleto:
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] cupsdAcceptClient: 4 from localhost (Domain)
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] cupsdReadClient: 4 POST /printers/canonbjc430 HTTP/1.1
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] cupsdAuthorize: No authentication data provided.
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Print-Job ipp://localhost:631/printers/canonbjc430
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] print_job: request file type is application/postscript.
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] add_job: requesting-user-name="root"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Adding default job-sheets values "none,none"...
    I [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Adding start banner page "none" to job 10.
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Discarding unused job-created event...
    I [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Adding end banner page "none" to job 10.
    I [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Job 10 queued on "canonbjc430" by "root".
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Job 10 hold_until = 0
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Discarding unused printer-state-changed event...
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] job-sheets=none,none
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] banner_page = 0
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] argv[0]="canonbjc430"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] argv[1]="10"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] argv[2]="root"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] argv[3]="Test Page"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] argv[4]="1"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] argv[5]="job-uuid=urn:uuid:fc86d7cf-b233-3617-5897-2360dd86609b"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] argv[6]="/usr/var/spool/cups/d00010-001"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[0]="CUPS_CACHEDIR=/usr/var/cache/cups"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[1]="CUPS_DATADIR=/usr/share/cups"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[2]="CUPS_DOCROOT=/usr/share/doc/cups"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[3]="CUPS_FONTPATH=/usr/share/cups/fonts"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[4]="CUPS_REQUESTROOT=/usr/var/spool/cups"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[5]="CUPS_SERVERBIN=/usr/lib/cups"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[6]="CUPS_SERVERROOT=/usr/etc/cups"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[7]="CUPS_STATEDIR=/usr/var/run/cups"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[8]="PATH=/usr/lib/cups/filter:/usr/bin:/usr/sbin:/bin:/usr/bin"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[9]="SERVER_ADMIN=root@supermuf.site"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[10]="SOFTWARE=CUPS/1.2.7"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[11]="TMPDIR=/usr/var/spool/cups/tmp"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[12]="USER=root"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[13]="CUPS_SERVER=/usr/var/run/cups/cups.sock"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[14]="CUPS_ENCRYPTION=IfRequested"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[15]="CHARSET=utf-8"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[16]="LANG=en"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[17]="PPD=/usr/etc/cups/ppd/canonbjc430.ppd"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[18]="RIP_MAX_CACHE=8m"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[19]="CONTENT_TYPE=application/postscript"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[20]="DEVICE_URI=parallel:/dev/lp0"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[21]="PRINTER=canonbjc430"
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] envp[22]="FINAL_CONTENT_TYPE=printer/canonbjc430"
    I [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Started filter /usr/lib/cups/filter/pstops (PID 7650) for job 10.
    I [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Started filter /usr/lib/cups/filter/foomatic-rip (PID 7651) for job 10.
    I [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Started backend /usr/lib/cups/backend/parallel (PID 7652) for job 10.
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Discarding unused job-state event...
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] cupsdProcessIPPRequest: 4 status_code=0 (successful-ok)
    E [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] PID 7650 (/usr/lib/cups/filter/pstops) stopped with status 1!
    E [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] Unable to open print file "/usr/var/spool/cups/d00010-001" - Permission denied
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] [Job 10] backendRunLoop(print_fd=0, device_fd=4, use_bc=0)
    D [13/Feb/2007:22:12:55 +0100] Discarding unused printer-state-changed event...
    D [13/Feb/2007:22:12:56 +0100] cupsdCloseClient: 4
    D [13/Feb/2007:22:12:56 +0100] [Job 10] foomatic-rip version $Revision: 3.48 $ running...
    D [13/Feb/2007:22:12:56 +0100] [Job 10] Parsing PPD file ...
    D [13/Feb/2007:22:12:56 +0100] [Job 10] *cupsFilter: "application/vnd.cups-postscript 0 foomatic-rip"
    
    atd... aby to nebylo moc dlouhe.

    Ten soubor /usr/var/spool/cups/d00010-001 tam fyzicky je, je to PostScript a ma uzivatele root:lp a prava 0640. CUPS bezi jako root. A ten pstops, jestli to dobre chapu, pod nejakym jinym uzivatelem. Ale pod jakym, to nevim. At delam, co delam, tak nedokazu zmenit prava na 0644, pak predpokladam,ze to pojede. Ale je to asi bezpecnostni nastaveni SuSE - na Slackwaru to nebylo. A nebo GS bezi pod jinym uzivatelem. Ale predpokladam,z e nejsem prvni, kdo ma ty problemy...

    Vasek
    nooneanymore avatar 14.2.2007 17:02 nooneanymore | skóre: 14 | blog: Smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    Jaký ghostscript tam máš nainstalovaný? Máš nainstalován foomatic?
    16.2.2007 10:22 vaclavpe | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    Ghostscript je original z SuSE 10 (myslim 8.15 a nejake drobne - ted to pred sebou nemam) Foomatic je cerstvy, stazeny...

    Ale jak jsem psal, to vypada, ze je problem s pristupovymi pravy, ten soubor (ktery je v LOGu jako "Permission denied") tam fyzicky je a je to Postscript...
    21.2.2007 09:56 vaclavpe | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    Tak u mne se jiz problem vyresil. Pisu to takhle, protoze mi pripada, ze to zacalo fungovalo "samo od sebe". A to takhle:
    - jak jsem jiz psal, mam Cups 1.2.7
    - do cupsd.conf (najit ten spravny, ja ho mam v /usr/etc/ ; stary pro verzi 1.1.19 je v /etc/ ) jsem pridal User=lp \n Group=lp ; RunAsUser u noveho CUPS nefunguje
    - na /usr/var/spool jsem nastavil prava 777, na /usr/var/spool/cups 777+s a uzivatele lp:lp
    - restartoval jsem CUPS

    V error_logu se objevilo, ze si CUPS opravil prava na svuj spool podle sve chuti - a svete div se, tiskarna zacala tisknout!

    Pak jsem trochu experimentoval - foomatic-rip failed mi to psalo, kdyz jsem ji zkusil prepnout na grayscale tisk (protoze stejne mam jenom cerny inkoust). Takze mozna muze byt chybka jeste v nastaveni moznosti...

    Vasek

    Dalibor Smolík avatar 16.2.2007 10:54 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    Mám Debian, zatím jsem zprovoznil každou tiskárnu instalací balíčků foomatic*, cupsys a samba (client a server). Tiskárnu jsem nastavil přes Kdeprint jako lokální tiskárnu, nikoliv přes webové rozhraní. Do konfiguráku Samby jsem přidal sekci
    [TISKARNA]
            path = /tmp
            guest ok = Yes
            printable = Yes
            use client driver = Yes
            default devmode = Yes
    
    V případě instalace vzdálené tiskárny obdobně, jen jsem vybral tiskárnu přes SMB Windows, i když je na stroji s Linuxem .. Třeba tento postup pomůže, u SUSE to může být podobné
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    20.2.2007 17:26 vaclavpe | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS
    No, dobre, ale ted nejde o Sambu, ale o CUPS... Pokud nejde CUPS, tak mi Samba nepomuze...
    5.2.2009 16:41 nuff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkci tiskarna | foomatic-rip failed CUPS

    Já jsem na Debian etch r6 nainstaloval foo2zjs a už mi to tiskne ;-) Aspoň testovací stránku to vyjelo. Jo a měl jsem problém s HP LJ 1020 ;-)

    třeba to někomu pomůže:

    http://foo2zjs.rkkda.com/

    aspoň mě to pomhlo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.