abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Mikrofon nenahrava

    3.3.2007 15:54 Lithius | skóre: 14
    Mikrofon nenahrava
    Přečteno: 402×

    Mam problem s mikrofonem, prolezl jsem hodne for a webu ale nic mi moc nepomohlo.

    Dovedu nastavit mikrofon tak, ze ho slysim v bednickach...tutiz funguje, ale nenahrava..zkousel jsem to v programu audacity..nic, ve Skypu slysim ale nikdo neslysi me. V nastaveni alsamixer v zalozce Capture mam vybrany mic, ale nejde tam nastavit hlasitost (nevim jestli je to tak normalni)....nevim si s tim rady.

    takze nevi nekdo jak ho zprovoznit ????

    Zvukovku mam SB Live 5.1 a krome mikrofonu vse funguje jak ma (resp. Uz funguje vse jak ma.) )

    Mam Fedora core 6 verzi pro 64bit procesory

    Odpovědi

    3.3.2007 16:41 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    jeste mozna osolit Capture a zapnout mic boost
    3.3.2007 17:02 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Mic. boost zapnuto, Capture na maximu, ale stale nic
    3.3.2007 19:35 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    V tohmle se moc nevyznam, takze pokud je to mimo, tak tento prispevek prosim ignoruj. Mel jsem problem s VoIPem - nikdo me neslysel i kdyz z vlastnich bedynek jsem slysel svuj mikrofon. Pomohlo v Gnome Alsa Mixer u Capture zaskrtnout Rec.
    3.3.2007 19:55 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Kdyz u capture zaskrtnu rec, tak se slysim z bedynek. Efekt to ma stejny jako kdyz v zalozce Playbac zaskrtnu mic. ale i tak jsem vyzkousel jestli to funguje pomoci skype....nefunguje.

    ale dik na napad :)
    3.3.2007 20:05 Ash
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Co vypíše $ amixer | grep Capture ?
    3.3.2007 20:22 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Capture channels: Mono
    Capture channels: Mono
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Capture 0 - 100
    Front Left: Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 69 [69%] [-12.40dB] Capture 97 [97%] [-1.20dB] [on]
    Front Right: Playback 69 [69%] [-12.40dB] Capture 97 [97%] [-1.20dB] [on]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 24 [77%] [1.50dB] [off] Capture [off]
    Front Right: Playback 24 [77%] [1.50dB] [off] Capture [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 23 [74%] [0.00dB] [on] Capture [off]
    Front Right: Playback 23 [74%] [0.00dB] [on] Capture [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [on]
    Front Right: Capture [on]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [off]
    Front Right: Capture [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Simple mixer control 'Capture',0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Capture 0 - 15
    Front Left: Capture 15 [100%] [22.50dB] [off]
    Front Right: Capture 15 [100%] [22.50dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [off]
    Front Right: Capture [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [off]
    Front Right: Capture [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB]
    Front Right: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB]
    4.3.2007 11:30 Ash
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    A zapnout Simple mixer control 'Capture',0 by nepomohlo?
    amixer -c 0 sset Capture,0 cap
    4.3.2007 11:37 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    hmm :( tak teda nepomohlo
    3.3.2007 20:08 janius | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Tento problem som mal i ja v OpenSUSE 10.2 a nakoniec som zistil, ze problemom bol zvukovy system v KDE. Ked som v KDE ovladacom centr vypol zvukovy system odskrknutim policka, zrazu islo i nahravat, fungoval skype a zvuk ide OK. Tk ma napada, neviete niekto co to vlastne je ten zvukovy system v KDE? Lebo ako to mam vypnute tak ide vsetko, mikrofon, prehravanie i uvodna zvucka pri boote sa ozve.... Tak neviem zmysel co to vlastne je ten zvukovy system v KDE. Ale ako som napisal, vypnutim zvukoveho systemu mi zrazu nabehlo nahravanie.....
    Zi a nechaj zit:-D
    3.3.2007 20:24 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Hmm tak to nevim, ja mam Gnome tak to asi bude jinak, a navic uplne nechapu co to je ten zvukovy system...
    4.3.2007 00:51 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Arts, démon co se stará o to, aby ti (nejen) mixovaly aplikace, i když nemáš ve zvukovce hw mixování. Arts je přežitek a i když mám kde, rád si ho vypnu, jsou s ním problémy, softwarové mixování umí i alsa, jen nesmí aplikace využívat přímy zápis do /dev/dsp (proto mi třeba se starým flash pluginem (7) jely videa na youtube jen když sem si dal pozor ať žádné jiné aplikace nehrají, s 9 už je to v pohodě, takže nemám problém).
    Baník pyčo!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.