FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.
K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.
Yazi je správce souborů běžící v terminálu. Napsán je v programovacím jazyce Rust. Podporuje asynchronní I/O operace. Vydán byl v nové verzi 25.12.29. Instalovat jej lze také ze Snapcraftu.
Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.
Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.
XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).
Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.
Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.
Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Dobrý den
Popis:
Používám Apache2, Tomcat5, connector ajp13
Problém:
Chci aby se Apache po zadání url:
http://knihovna.server.czspojil s aplikací v Tomcatu umístěnou v
/tomcat/root/knihovna
Pokud zadám:
http://knihovna.server.cz/knihovnavše funguje, ale tak to nechci.
Fragment souboru httpd.conf
DocumentRoot /var/www/html/knihovna ServerName knihovna.server.cz JkMount /knihovna/* tomcat
Pokud v souboru httpd.conf opravím:
JkMount /* tomcat
Připojí se url:
http//knihovna.server.czdo /tomcat/root/
Díky za nakopnutí správným směrem
Tomáš Znojmo
JkMount /* tomcatHost1 a v rámci druhého např. JkMount /* tomcatHost2.
V souboru jk-workers.properties je pak třeba definovat dva ruzné "workery".
No a nakonec se v konfiguraci Tomcatu server.xml definují odpovídající virtualní servery.
S pozdravem, Marek
Děkuji za pomoc všem zůčastněným. Postupoval jsem podle rad a vše se podařilo
Vytvoříme nového hosta a context v server.xml
Host name="knihovna.kibo.cz" debug="0" appBase="webapps/knihovna" unpackWARs="true" autoDeploy="true" xmlValidation="false" xmlNamespaceAware="false" Context path="" docBase="" debug="0" allowLinking="true"/
soubor workers.properties
worker.list=tomcat worker.tomcat.host=localhost worker.tomcat.port=8009 worker.tomcat.type=ajp13 worker.list=knihovna worker.tomcat.host=knihovna.kibo.cz worker.tomcat.port=8009 worker.tomcat.type=ajp13
Soubor httpd.conf
DocumentRoot /var/www/html/knihovna ServerName knihovna.kibo.cz JkMount /* knihovna
S pozdravem Tomáš Znojmo
Tiskni
Sdílej: