abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Syslog. Logovani facility local1.

    27.9.2007 12:20 OgeeN
    Syslog. Logovani facility local1.
    Přečteno: 957×
    Ahoj, snazim se rozchodit logovani ze vzdaleneho syslog serveru na lokalnim linuxovem syslog serveru. Vzdálený server zasila logy jako facility local1 (tedy aspon by mel, jedna se o netasq firewall).

    Na lokalnim syslog serveru se mi zpravy loguji v poradku do /vyr/log/messages.

    Chtel bych aby se mi logovaly do vlastniho souboru a tak sem upravil konfiguracni soubor syslogu:
    
    # Log anything (except mail and authentication) of level info or higher.
    *.info;mail.none;authpriv.none;auth.none;local5.none;local6.none;local4.none;local2.none;cron.none      /v
    ar/log/messages
    
    # The authpriv file has restricted access.
    authpriv.*                                      /var/log/secure
    
    # Auth logging
    #auth.=debug                                    -/var/log/auth/debug
    auth.=info                                      -/var/log/auth/info
    auth.=notice                                    -/var/log/auth/notice
    auth.=warn                                      -/var/log/auth/warnings
    auth.err                                        /var/log/auth/errors
    
    # Kernel logging
    #kern.=debug                                    -/var/log/kernel/debug
    kern.=info                                      -/var/log/kernel/info
    kern.=notice                                    -/var/log/kernel/notice
    kern.=warn                                      -/var/log/kernel/warnings
    kern.err                                        /var/log/kernel/errors
    
    # Cron logging to separate files.
    #cron.=debug                                    -/var/log/cron/debug
    cron.=info                                      -/var/log/cron/info
    cron.=notice                                    -/var/log/cron/notice
    cron.=warn                                      -/var/log/cron/warnings
    cron.err                                        /var/log/cron/errors
    
    # Mail logging to separate files.
    # Note that we disable syncronous writes to it as it tends to hog
    # too much resources.
    #mail.=debug                                    -/var/log/mail/debug
    mail.=info                                      -/var/log/mail/info
    mail.=notice                                    -/var/log/mail/notice
    mail.=warn                                      -/var/log/mail/warnings
    mail.err                                        /var/log/mail/errors
    # Bind logs:
    #local2.=debug                                  -/var/log/named/debug
    local2.=info                                    -/var/log/named/info
    local2.=notice                                  -/var/log/named/notice
    local2.=warn                                    -/var/log/named/warnings
    local2.err                                      /var/log/named/errors
    
    # OpenLDAP logging:
    #local4.=debug                                  -/var/log/openldap/debug
    local4.=info                                    -/var/log/openldap/info
    local4.=notice                                  -/var/log/openldap/notice
    local4.=warn                                    -/var/log/openldap/warnings
    local4.err                                      /var/log/openldap/errors
    
    # swup logging:
    #local5.=debug                                  -/var/log/swup/debug
    local5.=info                                    -/var/log/swup/info
    local5.=notice                                  -/var/log/swup/notice
    local5.=warn                                    -/var/log/swup/warnings
    local5.err                                      /var/log/swup/errors
    
    # cyrus-imapd logging to separate files.
    #local6.=debug                                  -/var/log/imapd/debug
    local6.=info                                    -/var/log/imapd/info
    local6.=notice                                  -/var/log/imapd/notice
    local6.=warn                                    -/var/log/imapd/warnings
    local6.err                                      /var/log/imapd/errors
    
    # Daemons logging to separate files.
    #daemon.=debug                                  -/var/log/daemon/debug
    daemon.=info                                    -/var/log/daemon/info
    daemon.=notice                                  -/var/log/daemon/notice
    daemon.=warn                                    -/var/log/daemon/warnings
    daemon.err                                      /var/log/daemon/errors
    
    # Everybody gets emergency messages
    *.emerg                                                 *
    
    # Save mail and news errors of level err and higher in a
    # special file.
    uucp,news.crit                                  /var/log/spooler
    
    # Save boot messages also to boot.log
    local7.*                                        /var/log/boot.log
    
    local1.*                                        /var/log/netasq.log
    
    # Log to remote machine
    #*.*                                            @loghost
    
    Zkousel jsem i sniffovat pakety, ale nepodarilo se mi zjistit jakou facilitu zasilane logy maji.

    Jak bych mel upravit nastaveni, aby byly logy uladany do samostaneho souboru.

    Odpovědi

    27.9.2007 13:24 Michal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Syslog. Logovani facility local1.
    Urcite to nejak jde, ale osobne bych pouzil (alespon v Debianu pouzivam) syslog-ng.
    27.9.2007 14:37 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Syslog. Logovani facility local1.
    Spouštíš syslog s přepínačem -r?
    27.9.2007 15:53 OgeeN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Syslog. Logovani facility local1.
    Spoustim. Logy ze vzdaleneho serveru v pohode prijmu. Jen se mi je nedari nacpat do jineho souboru.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.