Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Oracle vydal verzi 1.0 univerzálního virtuálního stroje GraalVM, který umožňuje běh programů napsaných v jazycích založených na JVM, JavaScript, LLVM bitcode a experimentálně Ruby, R a Python.
Julia Evans pomocí svých kreslených obrázků proniká do Linuxu a informačních technologií. Vedle ucelených zinů publikuje také jednotlivé kreslené obrázky (RSS).
[HKEY_CLASSES_ROOT\Licenses]
Teď mi wine pro změnu hlásí:
fixme:font:SetMapperFlags (0x220, 0x00000001): stub - harmless
Jsem začátečník, už se s tím mořím X dní
Jinak na Linux už neúspěšně přecházím snad víc jak 5 let. Mám spoustu problémů, momentálně mě nejvíc trápí právě ten frontend k MySQL a nefungující tiskárna. Sám se divím že s tím mám takovou trpělivost.
Kyocera FS-1010. Pod Windows žádný problém. Pod Linuxem (Fedora 5, Suse 10.2; CUPS) jen zabliká že nabrala data a odumře. Musim ji vypnout/zapnout. Zkoušel jsem i PPD přímo od výrobce - dopadlo to stejně. Pokud jsem nastavil ovladač HP4L (nebo 5, už nevim) tak tiskla, ale nešel nastavit EKO mod abych šetřil toner. Někde jsem se dočetl že se má přepnout emulace z PCL na KPDL, což jsem udělal a chová se to stejně. Problém je, že ta emulace nejde vrátit zpátky. Tiskárna teď vůbec nekomunikuje a ignoruje všechno co do ní posílám. Připadá mi to skoro na nějakou chybu ve firmweru. Zkusim to ještě přes USB kabel a když nepořídim, tak ji odvezu do servisu.
To jsem ale odbočil od Wine, tak mě moc nebijte.
Tiskni
Sdílej: