abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8

    29.2.2008 15:20 Murphy
    Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Přečteno: 367×
    Mam problem s nacitanim NTFS diskov vo fedore 8 KDE.Ked som pod gnome nie je s tym ziaden problem ale gnome mi nie je velmi blizko u srdca preto ho aj nerad pouzivam a rad by som rozchodil tie disky v kde. Mate s tim pls niekto skusenosti? siel som podla tohoto navodu: NTFS partitions First you must have ntfs-3g installed:

    $ sudo yum install ntfs-3g fuse fuse-libs

    Next you must create a mount point for the ntfs partition.

    $ sudo mkdir /mnt/ntfs $ sudo cp /etc/fstab /etc/fstab.original

    If you want users to have read only access in the ntfs partition add the following line in your fstab:

    /dev/sda1 /mnt/ntfs ntfs-3g ro,defaults,umask=0222 0 0

    f you want to have read/write access add this line:

    /dev/sda1 /mnt/ntfs ntfs-3g rw,defaults,umask=0000 0 0

    Save (Ctrl+O) and exit (Ctrl+X). Now you can mount and unumount your ntfs partition by typing

    $ mount /mnt/ntfs $ umount /mnt/ntfs

    ale bohuzial pokazde mi to vypisalo zamietnuty pristup alebo aj nic.Uz si s tym neviem rady. Ak nikto viete ako na to budem rad. PS:ospravedlnujem sa za gram aj ine chyby:D

    Odpovědi

    kozzi avatar 29.2.2008 15:41 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    no pokud chces aby se ti to takto pripojilo tak musis spoustet ten prikaz s mount jako root. Jo a doufam ze /dev/sda1 si nahradil za spravnej nazev tve partisny.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    29.2.2008 16:21 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    nahradil som a aj som to spustal ako root.
    mess avatar 29.2.2008 15:56 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Já bych ti doporuči dát do /etc/fstab tohle:
    /dev/sda1 /mnt/ntfs ntfs-3g rw,defaults,users,umask=0000,locale=cs_CZ.UTF-8 0 0
    Místo cs_CZ.UTF-8 doplň, co vyleze z příkazu locale. Parametr users způsobí, že budou oddíl moct připojovat i normální uživatelé.
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    29.2.2008 16:24 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    skusal som len mam problem s tym ze ma do nepusti do dev/sda1 a ani 6.Vzdy to vyhodi hlasku permission denied
    mess avatar 29.2.2008 16:29 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Hoď sem celou tu hlášku, jestli z toho něco vyčtem. Můžeš tu hodit i výstup z dmesg.
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    29.2.2008 16:33 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Mozes mi prosim ta napisat presne znenie celeho toho prikazu?...som v linuxe nieco pre stvrt roka cize si este moc dobre nedomyslam ako a co mam nahradit:D
    mess avatar 29.2.2008 16:40 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Celý ten příkaz je takhle:
    dmesg
    Pouští se to v terminálu ;-).
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    29.2.2008 16:43 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    to viem ze sa prikazy pustaju do terminalu,mam za sebou uspesny semeter uvodu do operacnych systemov:D
    29.2.2008 16:45 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    A chces cely ten dmesg?lebo je to trochu dlhsie nez dlhe:D
    mess avatar 29.2.2008 16:49 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Myslím, že už ten dmesg nebude potřeba, viz níže :-).
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    29.2.2008 16:42 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    a tady je ta hlaska:[root@localhost Murphy]# /dev/sda1 /mnt/ntfs ntfs-3g rw,defaults,users,umask=0000,locale=en_US.UTF-8 0 0 bash: /dev/sda1: Permission denied
    mess avatar 29.2.2008 16:46 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Aha, tak už vím, kde je problém :-). Tohle přijde vložit do souboru /etc/fstab (dá se upravit pod rootem):
    /dev/sda1 /mnt/ntfs ntfs-3g rw,defaults,users,umask=0000,locale=en_US.UTF-8 0 0
    Kde sda1 je oddíl, na kterém ne NTFS. A až to tam budeš mít, tak se tedn oddíl připojuje tímhle příkazem:
    mout /mnt/ntfs
    #nebo
    mount /dev/sda1
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    mess avatar 29.2.2008 16:48 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Oprava: místo "mout /mnt/ntfs" má být "mount /mnt/ntfs".
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    29.2.2008 16:52 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Ok tak toto pomohlo...len teraz dalsia otazka kde ho najdem ked ho mountnem?
    mess avatar 29.2.2008 16:54 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Když ho mountneš, tak jeho obsah uvidíš právě v "/mnt/ntfs".
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    29.2.2008 16:58 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    ok dakujem velmi pekne....a este jedna otazka ked chcem mountnut viacej diskov ich obsah sa mi tiez da do toho /mnt/ntfs?
    clayman avatar 29.2.2008 17:05 clayman | skóre: 13 | Praha 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Ne, každý musí mít vlastní adresář. Můžeš mít jeden disk připojen pod vícero adresáři, ale dva disky pod jedním adresářem ne.
    29.2.2008 17:10 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    ok.este raz dakujem za pomoc
    mess avatar 29.2.2008 17:11 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Budeš si muset vytvořit na každý extra adresář. <rejp>Btw. všimni si záhadné spojitosti mezi "/mnt/ntfs" v tom řádku, co jsi vkládal do /etc/fstab a adresáře, kde je potom vidět obsah připojeného disku (/mnt/ntfs). </rejp> ;-)
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    29.2.2008 16:58 qvaq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    jestli mas semestr operacnich systemu, tak bys myslim mohl zvladnout precist si manualovou stranku!
    29.2.2008 17:01 Murphy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    mohol ale diskusia je aj tak lepsi sposob riesenia:D...pre niektorych sa to mozno nezda,ale aspon ja som zastanca tohto nazoru:D
    kozzi avatar 29.2.2008 17:23 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi moutnut ntfs vo Fedore 8
    Tak tento nazor hodne rychle opust, nebo se ritis do pekel. Man man man a jedine man. Diskuze je jen pro extremni pripady kdyz by se nepodarilo neco najit v man. A to jen vetsinou pro pripady aby se clovek zeptal v jakym manualu to ma najit.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.