Nadace Raspberry Pi vydala devětašedesáté číslo (pdf) anglicky psaného časopisu MagPi věnovanému Raspberry Pi a projektům postaveným na tomto jednodeskovém počítači a šesté číslo (pdf) časopisu pro kutily HackSpace věnovanému navíc 3D tisku, pájení, řezání nebo i elektronice a IoT.
Byl zveřejněn seznam 44 osob přijatých do programu Outreachy od 14. května do 14. srpna 2018. Cílem programu Outreachy je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny.
Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
for i in "`ls //f/strom`";
do mp3=`ls //f/strom/"$i" |grep -c mp3`
if [ "$mp3" == "0" ]
then
echo "$i"
fi;
done
Tusi nekdo, kde se deje chyba? (Mozna je to zbytecne slozity, ale stejne me zajima, kde jsem udelal chybu... Diky!
Spoustim to pod win-bashem, proto ty divne cesty, nicmene stejne se to chova i na linuxu s linuxovymi cestami...
for i in $(ls //f/strom); do mp3=$(ls //f/strom/"${i}" |grep -c mp3); if [ "$mp3" == "0" ]; then echo "$i"; fi; done
ls -1 //f/strom | while read adresar; do mp3=$(ls //f/strom/"${adresar}" | grep -c mp3); if [ "$mp3" == "0" ]; then echo ${adresar}; fi done
for i in `find /f/strom/ \! -name '*.mp3'`; do echo ${i%/*} done
for i in //f/strom/*; do mp3=`ls "$i" |grep -c mp3`; if [ "$mp3" == "0" ]; then echo "$i"; fi; doneNebo dalsi varianta (takhle bych to napsal asi ja):
for i in //f/strom/*; do (cd "$i"; ls *.mp3 1>/dev/null 2>&1 || echo "$i"); done
//f/strom/*nesmi byt v uvozovkach. Dalsi moznost je ze adresar //f/strom/ je prazdny (pak to nahradi puvodnim vyrazem - //f/strom/*). Jinak kdyz to zkusim:
chocholj@cz995891 ~ $ ls -R ~/tmp/b1 -w 1 /home/chocholj/tmp/b1: a b c d e f g /home/chocholj/tmp/b1/a b: q w.mp3 /home/chocholj/tmp/b1/c d: /home/chocholj/tmp/b1/e f g: chocholj@cz995891 ~ $ for i in ~/tmp/b1/*; do mp3=`ls "$i" |grep -c mp3`; if [ "$mp3" == "0" ]; then echo "$i"; fi; done /home/chocholj/tmp/b1/c d /home/chocholj/tmp/b1/e f gTak se to chava snad podle ocekavani.
#!/usr/bin/python import os for root, dirs, files in os.walk('.'): for filename in files: if filename.lower().endswith('.mp3'): break else: print root
-maxdepth 1
( find -type d ; find | sed -n '/\.mp3$/s;/[^/]*$;;p' ) | sort | uniq -c | grep '^[[:space:]]*1 '
cd //f
for i in `cat missing.txt`;
do for m in ls `ls $i`; do echo $m; done;
done
Muzu takhle zaloopovat dve for do sebe? Pac mi to vypisuje ": No such file or directory"... Kdyz misto `ls $i` dam $i/*, nahradi to prvni dva znaky v ceste "/*" ...je to nejaka vlastnost starsiho bashe, musi se na nej jinak?
cd /f <missing.txt while read dirname; do echo "dirname: $dirname" for filename in `ls $dirname`; do echo "filename: $filename"; done; donea pro blok textu používejte značku
pre
i když ten code
láká víc.
Tiskni
Sdílej: