Fedora je od 10. února dostupná v Sýrii. Sýrie vypadla ze seznamu embargovaných zemí a Fedora Infrastructure Team mohl odblokovat syrské IP adresy.
Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických vyvíjí online portál Freedom.gov, který umožní nejenom uživatelům v Evropě přístup k obsahu blokovanému jejich vládami. Portál bude patrně obsahovat VPN funkci maskující uživatelský provoz tak, aby se jevil jako pocházející z USA. Projekt měl být původně představen již na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, ale jeho spuštění bylo odloženo.
Byla vydána pro lidi zdarma ke stažení kniha The Book of Remind věnovaná sofistikovanému kalendáři a připomínači Remind.
Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.5.0. Oznámení připomíná 30. výročí vzniku projektu. Novinky zahrnují mj. vylepšení referencí nebo použití barev napříč aplikací, od rozhraní editoru po výstupní dokument.
F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).
Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Install prefix: /opt/mplayer.svn
Data directory: /opt/mplayer.svn/share/mplayer
Config direct.: /opt/mplayer.svn/etc/mplayer
Byte order: little-endian
Optimizing for: native
Languages:
Messages/GUI: en
Manual pages: en
Enabled optional drivers:
Input: dvdnav(internal) ftp pvr tv-teletext tv-v4l2 tv-v4l tv libdvdcss(internal) dvdread(internal) vcd dvb network
Codecs: libavcodec(internal) qtx real xanim win32 faad2(internal) faac musepack libmpeg2(internal) liba52(internal) mp3lib(internal) libtheora tremor(internal) libmad
Audio output: alsa nas esd oss v4l2 sdl mpegpes(dvb)
Video output: v4l2 sdl pnm jpeg png mpegpes(dvb) fbdev caca aa xvidix cvidix vdpau xv x11 xover dfbmga directfb yuv4mpeg md5sum tga
Disabled optional drivers:
Input: vstream radio tv-dshow live555 nemesi cddb cdda smb
Codecs: libschroedinger libdirac x264 xvid libdv libamr_wb libamr_nb libdca speex toolame twolame liblzo gif
Audio output: sun openal jack pulse arts ivtv dxr2
Video output: zr zr2 ivtv dxr3 dxr2 vesa gif89a svga ggi xmga mga winvidix opengl 3dfx dga xvmc bl xvr100 tdfx_vid wii s3fb tdfxfb
'config.h' and 'config.mak' contain your configuration options.
Note: If you alter theses files (for instance CFLAGS) MPlayer may no longer
compile *** DO NOT REPORT BUGS if you tweak these files ***
'make' will now compile MPlayer and 'make install' will install it.
Note: On non-Linux systems you might need to use 'gmake' instead of 'make'.
svn checkout svn://svn.mplayerhq.hu/mplayer/trunk mplayer cd mplayer/ nano README ./configure --help ./configure --enable-gui --language=cs make mplayer --version MPlayer dev-SVN-rUNKNOWN-4.3.2 (C) 2000-2009 MPlayer Team CPU: AMD Opteron(tm) Processor 144 (Family: 15, Model: 39, Stepping: 1) CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 1 SSE2: 1 Compiled with runtime CPU detection. Unknown option on the command line: --version Error parsing option on the command line: --version 137 audio & 292 video codecsOdzkoušeno teď.
./mplayer --version Neznámá volba na příkazovém řádku: --version Chyba při zpracování volby na příkazovém řádku: --version MPlayer SVN-r29286-4.3.3 (C) 2000-2009 MPlayer TeamZdar Max
Tiskni
Sdílej: