Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Neúspěšně bojuji s CR+LF vs LF. Na serveru poslouchám netcatem a na něj se připojuji telnetem z Windows. Problém je v tom, že windows mi posílá CR+LF, ale netcat očekává zakončení řádku pouze LF. Důsledek je takový, že když výstup netcatu sypu rourou někam dál, pošlou se mi do ní data až po přerušení spojení.
Já ovšem potřebuji data posílat okamžitě, CR+LF nahradit LF...
Stojím na tomto bodě:
nc -l -k -t -p 2000 | sed -e 's/\r/\r\n/g'
Zajímavé je, že když výstup přesměruji do souboru, třeba takto:
nc -l -k -t -p 2000 > output.logtak se tam vše zapisuje okamžitě. Resp. pokud si jej otevřu ve vimu, je to tam. Cat apod. neukáže nic...
Poradí mi někdo, jak toto chování/problém vyřešit nebo obejít?
Trošku jsem pokročil:
nc -l -p 2000 | tr '\n\r' '\n'kupodivu funguje přesně, jak jsem chtěl.
Průšvih je, že chci netcatem volat skript, který vstup zpracuje a podle toho vyhodí nějaký výstup, takže něco ve stylu:
nc -l -p 2000 -e read.sh
read.sh:
#!/bin/bash while true; do read input echo $input>input.log echo "Recorded: $input" done
Ovšem tím jsem s problémem zase na začátku, protože opět nevím, jak ten vstup v read.sh vzít a prohnat ho něčím co ho zkonvertuje CR+LF na LF.
input=${input%$'\r'}
sed -e 's/\r/\r\n/g'tak úplně \r neodstraní. Asi spíš chcete
sed 's/\x0d$//g'Popřípadě totéž se sed -u, abyste ještě nenarazil na problém bufferování výstupu a data se vypisovala opravdu po řádcích. Jinak lépe než čachrovat s vimem a catem je lepší použít "od":
$ echo -ne 'aaaa\r\n' | sed 's/\x0d$//g' | od -t x1 0000000 61 61 61 61 0a 0000005
Máte pravdu. Prohnal jsem to čistě "od" a zjistil jsem, že řetězec je zakončen samotným CR (x0d), zkoušel jsem tedy
netcat -l -p 2000 | sed -u 's/\x0d/\x0a/g'což mi průběžně nevypisuje nic, až když se přeruší spojení, tak se vypíše vše najednou.
Druhý pokus ve formě
netcat -l -p 2000 | tr '\r' '\n'vypisuje pěkně průběžně.
Ovšem pokud kterýkoliv z těchto dvou výstupů přesměruji do souboru, tak se mi v obou případech zapíše do souboru až po přerušení spojení. Začínám mít obavy, že se standardními nástroji v Linuxu to dohromady nedám. Možná by bylo nejjednoduší to celé napsat v Pythonu...
což mi průběžně nevypisuje nic, až když se přeruší spojení, tak se vypíše vše najednou.Zní to jako problém s I/O buffery. Ve skutečnosti to není "po přerušení spojení" ale něco jako 4kb dat.
Tiskni
Sdílej: