abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod

    16.11.2010 01:03 Um
    Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    Přečteno: 545×
    Ahoj, jde tato karta prepnout do monitor mode? Dell Wireless 1505 Draft 802.11n WLAN Mini-Card Broadcom 4328

    Odpovědi

    17.11.2010 22:56 Umg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    mám Dell vostro 1310
    21.11.2010 14:17 Umba
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    znáš to?
    22.11.2010 12:26 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    tohle není chat ty wole :-D chováš se jako magor. To že podáváš informace jen o HW a ne o SW a obecně neumíš položit dotaz zní jako bys byl windowsák :-)

    Tuhle kartu neznám, takže nevím. Pokud je podpora v kernelu, je velká šance že karta bude respektovat nastavení. Pokud není a musel jsi ovladač instalovat dodatečně, například přes ndiswrapper (jak je popsáno v návodu pro tuto kartu z roku 2008) tak to pravděpodobně spíš nepůjde. Atherosí karty s ovladačem madwifi například potřebují k přepnutí režimu přidat parametr k zavádění modulu (autocreate=monitor), karty podporované v kernelu fungují normálně (iwconfig wlan0 mode monitor by mělo fungovat, ovšem sniffery si to přepnou samy)
    22.11.2010 17:35 Umo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    Podporuje ji Windows 7 ? Ultimate 32 bit?
    22.11.2010 18:59 scheisskarlgott
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    22.1.2011 14:44 FGeeo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    To není nutné, já bych tě představil.
    22.1.2011 14:46 FGeeo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    ßcfccccccccccccccccccccccccccccccccccc
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    Dovolím si citaci ze simpsnů:
    Dámy a pánové, představuju vám pitomce!
    Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
    To není nutné, já bych tě představil.
    21.11.2010 15:30 Umba
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    Ahoj, jde tato karta prepnout do monitor mode? Dell Wireless 1505 Draft 802.11n WLAN Mini-Card Broadcom 4328
    22.11.2010 10:51 AA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    Halo
    Max avatar 22.11.2010 22:32 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dell 1505n (Broadcom 4328) - monitor mod
    Tak tady to týpek v linuchu zprovoznil : Broadcom BCM4328 wireless adapter not supporting Monitor mode using WL and b44
    Podíval bych se být tebou ještě sem : b43 and b43legacy
    A samozřejmě sem : Broadcom bcm43xx
    Pmocí "lspci -nn" si vyzjisti "PCI-ID" a zjisti si (z linků, co jsem ti poskytl), co to skutečně je a jakou to má podporu.
    Jinak tady je forum zaměřeno na linux, né na windows, takže pokud hledáš info o tom, jak je to s touto kartou pod windows, tak musíš hledat na jiných forech ;-). Např. na technetu apod.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.