abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Zajímavý software

    OpenClaw je open-source AI asistent pro vykonávaní různých úkolů, ovládaný uživatelem prostřednictvím běžných chatovacích aplikací jako jsou například WhatsApp, Telegram nebo Discord. Asistent podporuje jak různé cloudové modely, tak i lokální, nicméně doporučován je pouze proprietární model Claude Opus 4.5 od firmy Anthropic v placené variantě. GitHubová stránka projektu OpenClaw.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    dnes 03:00 | Komunita

    Projekt VideoLAN a multimediální přehrávač VLC (Wikipedie) dnes slaví 25 let. Vlastní, tenkrát ještě studentský projekt, začal již v roce 1996 na vysoké škole École Centrale Paris. V první únorový den roku 2001 ale škola oficiálně povolila přelicencování zdrojových kódů na GPL a tím pádem umožnila používání VLC mimo akademickou půdu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 18:11 | Humor

    Moltbook je sociální síť podobná Redditu, ovšem pouze pro agenty umělé inteligence - lidé se mohou účastnit pouze jako pozorovatelé. Agenti tam například rozebírají podivné chování lidí, hledají chyby své vlastní sociální sítě, případně spolu filozofují o existenciálních otázkách 🤖.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    včera 18:00 | Humor

    scx_horoscope je „vědecky pochybný, kosmicky vtipný“ plně funkční plánovač CPU založený na sched_ext. Počítá s polohami Slunce a planet, fázemi měsíce a znameními zvěrokruhu. Upozornil na něj PC Gamer.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    30.1. 18:22 | Komunita

    O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2026 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 37 místností, 71 tracků, 1184 přednášejících, 1069 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    30.1. 18:00 | IT novinky

    Společnost Nex Computer stojící za "notebooky bez procesorů a pamětí" NexDock představila telefon NexPhone, který může funguje jako desktop PC, stačí k němu připojit monitor, klávesnici a myš nebo NexDock. Telefon by měl být k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jeho cena by měla být 549 dolarů. Předobjednat jej lze s vratní zálohou 199 dolarů. V dual-bootu by měl být předinstalovaný Android s Linuxem (Debian) jako aplikací a Windows 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    30.1. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 9.0 softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je podpora AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    30.1. 14:22 | Nová verze

    Wasmer byl vydán ve verzi 7.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    30.1. 12:22 | Zajímavý software

    V reakci na nepopulární plán Microsoftu ještě více ve Windows prohloubit integraci umělé inteligence Copilot, Opera na sociální síti 𝕏 oznámila, že připravuje nativní linuxovou verzi prohlížeče Opera GX. Jedná se o internetový prohlížeč zaměřený pro hráče, přičemž obsahuje všechny základní funkce běžného prohlížeče Opera. Kromě integrace sociálních sítí prohlížeč například disponuje 'omezovačem', který umožňuje uživatelům omezit využití sítě, procesoru a paměti prohlížečem, aby se tak šetřily systémové zdroje pro jinou aktivitu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    30.1. 06:22 | Zajímavý software

    NVIDIA vydala nativního klienta své cloudové herní služby GeForce NOW pro Linux. Zatím v beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (31%)
    Celkem 710 hlasů
     Komentářů: 22, poslední 29.1. 23:06
    Rozcestník

    Dotaz: Adobe Flash 10 a Firefox

    hankey avatar 11.2.2011 11:39 hankey | skóre: 16
    Adobe Flash 10 a Firefox
    Přečteno: 479×
    Příloha:
    Prosím o radu, protože po několika marně strávených hodinách různými kombinacemi instalování, přeinstalování, přidávání a odebírání doplňků jsem stále na stejném. Chci mít ve webovém prohlížeči Adobe Flash player 10
    V systému je Adobe Flash 10
    Ve firefoxu je ve správci doplňků stále Shockwave flash 9, nic jiného se tam zatím nezobrazilo, pouze to zmizí při odebrání přes synaptic
    Konečně poslední, ale bez informací o funkci pro mě neužitečné, na co jsem narazil, je hlášení na přiloženém obrázku, celý text je níže, jenže já nevím, co a jak opravit a čeho se to týká. Poté, co jsem z počítače odebral vše, co se jmenovalo flash, ptal se mě firefox na instalaci zásuvného modulu, výsledek je tedy níže. I když systém hlásí nainstalování adobe flash verze 10, firefox nikoli a tato stránka nejde a ještě mnoho dalších.
    Někde bude v mém počítači chyba, prosím vás o radu, pokud máte nějaký nápad. Předem velice děkuji.

    GPG error: http://www.winstrom.eu winstrom Release: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč: NO_PUBKEY 13A6F35970E18E2BGPG error: http://ppa.launchpad.net hardy Release: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč: NO_PUBKEY 727D031129047922Selhalo stažení cdrom:[Ubuntu 8.04.1 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080701)]/dists/hardy/main/binary-i386/Packages.gz Pro přidání CD do APTu použijte apt-cdrom. apt-get update nelze využít pro přidávání nových CD. Selhalo stažení cdrom:[Ubuntu 8.04.1 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080701)]/dists/hardy/restricted/binary-i386/Packages.gz Pro přidání CD do APTu použijte apt-cdrom. apt-get update nelze využít pro přidávání nových CD. Selhalo stažení cdrom:[Kubuntu 8.04.1 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080701.2)]/dists/hardy/main/binary-i386/Packages.gz Pro přidání CD do APTu použijte apt-cdrom. apt-get update nelze využít pro přidávání nových CD. Selhalo stažení cdrom:[Kubuntu 8.04.1 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080701.2)]/dists/hardy/restricted/binary-i386/Packages.gz Pro přidání CD do APTu použijte apt-cdrom. apt-get update nelze využít pro přidávání nových CD. Selhalo stažení http://wine.budgetdedicated.com/apt/dists/hardy/main/binary-i386/Packages.gz 404 Not Found Selhalo stažení http://wine.budgetdedicated.com/apt/dists/hardy/main/source/Sources.gz 404 Not Found Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout, jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.
    data jsou pouze dvojí: na záloze a ve věčných lovištích

    Odpovědi

    11.2.2011 17:40 merlin111 | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Adobe Flash 10 a Firefox
    Zřejmě je problém ve 2 věcech. Nejprve bych začal s kontrolou repozitářů. Můžeš sem dát jejich výpis?

    cat /etc/apt/sources.list

    Každá ulice je slepá jen do té doby, než si opatříš buldozer.
    hankey avatar 22.2.2011 10:06 hankey | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše výpis
    #
    deb cdrom:[Ubuntu 8.04.1 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080701)]/ hardy main restricted
    
    deb cdrom:[Ubuntu 8.04.1 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080701)]/ hardy main restricted
    # See http://help.ubuntu.com/community/UpgradeNotes for how to upgrade to
    # newer versions of the distribution.
    
    deb cdrom:[Kubuntu 8.04.1 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080701.2)]/ hardy main restricted
    deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy main restricted
    deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy restricted main multiverse universe #Added by software-properties
    
    ## Major bug fix updates produced after the final release of the
    ## distribution.
    deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-updates main restricted
    deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-updates restricted main multiverse universe #Added by software-properties
    
    ## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
    ## team, and may not be under a free licence. Please satisfy yourself as to
    ## your rights to use the software. Also, please note that software in
    ## universe WILL NOT receive any review or updates from the Ubuntu security
    ## team.
    deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy universe
    deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-updates universe
    
    ## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
    ## team, and may not be under a free licence. Please satisfy yourself as to
    ## your rights to use the software. Also, please note that software in
    ## multiverse WILL NOT receive any review or updates from the Ubuntu
    ## security team.
    deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy multiverse
    deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-updates multiverse
    
    ## Uncomment the following two lines to add software from the 'backports'
    ## repository.
    ## N.B. software from this repository may not have been tested as
    ## extensively as that contained in the main release, although it includes
    ## newer versions of some applications which may provide useful features.
    ## Also, please note that software in backports WILL NOT receive any review
    ## or updates from the Ubuntu security team.
    # deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-backports main restricted universe multiverse
    # deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-backports main restricted universe multiverse
    
    ## Uncomment the following two lines to add software from Canonical's
    ## 'partner' repository. This software is not part of Ubuntu, but is
    ## offered by Canonical and the respective vendors as a service to Ubuntu
    ## users.
    deb http://archive.canonical.com/ubuntu hardy partner
    deb-src http://archive.canonical.com/ubuntu hardy partner
    
    deb http://security.ubuntu.com/ubuntu hardy-security main restricted
    deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu hardy-security restricted main multiverse universe #Added by software-properties
    deb http://security.ubuntu.com/ubuntu hardy-security universe
    deb http://security.ubuntu.com/ubuntu hardy-security multiverse
    
    deb http://wine.budgetdedicated.com/apt hardy main #WineHQ - Ubuntu 8.04 "Hardy Heron"
    deb http://wine.budgetdedicated.com/apt hardy main #WineHQ - Ubuntu 8.04 "Hardy Heron"
    
    data jsou pouze dvojí: na záloze a ve věčných lovištích

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.