abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 10:11 | IT novinky

    V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    19.12. 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    18.12. 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (26%)
     (2%)
     (13%)
     (2%)
     (2%)
     (2%)
     (11%)
     (26%)
     (17%)
    Celkem 47 hlasů
     Komentářů: 15, poslední dnes 09:50
    Rozcestník

    Dotaz: Multiseat, pulseaudio a jedna zvukovka

    11.8.2013 11:14 T.O.M. | skóre: 22 | blog: T.O.M.'s blog | Ostrava
    Multiseat, pulseaudio a jedna zvukovka
    Přečteno: 255×

    Poradí někdo, jak nastavit pulseaudio (nejlépe na Archu), aby mohli všichni (dva) přihlášení uživatelé bez omezení přehrávat zvuk?

    Požadavky:

    • Automatická detekce všech zvukovek (minimálně onboard, HDMI na grafice a USB web kamera, s tím zatím problém nebyl)
    • Surround na desce rozděleno na 2x stereo (vím jak na to, s tím snad taky není problém)
    • Všichni můžou ovládat všechny zvukovky a přesouvat streamy bez omezení
    • Vše stabilně běží automaticky hned po bootu a přihlášení prvního uživatele, po přihlášení dalšího uživatele se nic nezmění!

    Vyzkoušeno:

    • Čistá Alsa se softwarovým mixerem (někdy po bootu jede zvuk jen jednomu uživateli, někdy nikomu, pomůže jedině reboot)
    • Pulseaudio s default per-user konfigurací (stejný problém jako s Alsou, jen se to stává častěji)
    • Pulseaudio v system-wide módu spuštěné pomocí pulseaudio-systemd balíku z AURu:
      • Uživatelé používají společný systémový pulseaudio server (i když server po bootu běží a logy neobsahují žádné chyby, nejde nic přehrát, třeba mplayer otevře video a zasekne se, posunu-li přehrávání jinam, obraz se posune, ale přehrávání stojí, logy stále bez chyby)
      • Chtěl jsem nastavit systémový server, aby poslouchal jen přes síť (module-native-protocol-tcp místo module-native-protocol-unix) a k tomu každému uživateli pustit vlastní server s default per-user konfigurací, to ale neprojde protože prý na localhost už běží system-wide server.
    • Systémový server stačí po přihlášení několikrát restartovat (klidně i 10x) a jak se vše "chytí" tak to funguje, to ale není moc wife-friendly... Navíc občas se vše chytí jen když je spuštěný pavucontrol

    S úpravama konfiguráků a restarty jsem strávil už desítky hodin, ale stále něco nejede. Žádný návod na netu nepomohl.

    Odpovědi

    11.8.2013 12:58 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multiseat, pulseaudio a jedna zvukovka
    S pulseaudiem nemám zkušenosti, ale čistá alsa fungovat určitě bude. Samozřejmě neumí fce PA - např. přesun streamu. Výměnou za výrazné zjednodušení audio řetězce.

    Měli oba uživatelé své .asoundrc kompatibilní, tj. stejné parametry v dmixu (rate, buffery atd.)? Jak vlastně vypadaly ty konfigy?

    Jsi si jist, že všechny softy jely přes dmix a ani jeden například přes on-demand pulseaudio? Takový si zabere zařízení pro sebe a dmix (tj. ostatní softy) je namydlený.
    11.8.2013 17:21 T.O.M. | skóre: 22 | blog: T.O.M.'s blog | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multiseat, pulseaudio a jedna zvukovka
    Příloha:

    Alsu jsem zkoušel s PA kompletně odinstalovaným. .asoundrc pro uživatele nepoužívám, místo toho jsem měl globální konfiguraci, kterou sdílí všichni. Oba jsme pouštěli zvuk do repro (seat_front) a kdo nechtěl rušit, použil sluchátka (seat_rear).

    Problém možná je, že chci default výstup do repro ze zvukovky na desce, ale default mikrofon vždy z USB webkamery, která je pořád připojena. S takovou konfigurací většinou nemá Skype problém.

    Btw, mám 64bit Arch, tak možná je třeba udělat něco jinak pro 32bit Skype...

    Můžeš, prosím, zkusit nahodit, tak by mohl konfigurák vypadat, případně upravit můj?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.