Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
První věc - jak to souvisí s Unixem nebo Linuxem?
Druhá věc - má to být ... do break done break done
Třetí věc - while true je cesta do pekel
Čtvrtá věc - dělá se to tak, že nadefinuješ proměnu (např. konec = false), pak ve vnitřním cyklu pro ukončení nastavíš konec na true a ve vnějším cyklu to testuješ - to jsou základní programovací techniky.while true je cesta do pekelCykly s podmínkou ukončení uprostřed nepřestanou být užitečné jen proto, že se ti nelíbí. A v jazycích, které nemají cykly s podmínkou na konci (shell, Python, ...), je while-true často nejelegantnější/nejpraktičtější způsob, jak cyklus realizovat.
Třetí věc - while true je cesta do pekel
To řekl kdo? Nejčastěji to slýchám od lidí, kteří nikdy neprogramovali. Opak je pravdou — cyklus, který testuje podmínku někde uprostřed, je leckdy elegantnější a efektivnější než zoufalá snaha vyjádřit totéž ve formě cyklů s podmínkou a krokem v těsném sousedství. Nestandardní typy cyklů začnou být dvojnásob užitečné ve chvíli, kdy cyklus závisí na dvou různých ukončovacích podmínkách, které mohou nastat nezávisle na sobě.
Čtvrtá věc - dělá se to tak, že nadefinuješ proměnu (např. konec = false), pak ve vnitřním cyklu pro ukončení nastavíš konec na true a ve vnějším cyklu to testuješ - to jsou základní programovací techniky.
Co je tohle za hovadinu? Prasárny tohoto typu vedou k tvorbě kódu, který je neefektivní (což nemusí nutně vadit, ale cosi to vypovídá o programátorských kvalitách autora) a velmi nepřehledný (což vadí po všech stránkách).
Tazatel se ptal, jak vyskočit ze dvou vnořených cyklů — předpokládám, že v shellu, když se ptá na linuxové poradně. Odpověď je jednoduchá: bash
i dash
(a možná i jiné shelly) mají příkaz break
s číselným parametrem. Číselný parametr má implicitně hodnotu 1, tedy break
bez parametru vyskočí z nejbližšího cyklu nebo selectu. Hodnota 0 znamená, že se nikam nevyskakuje a vrátí se 0 (úspěch). Hodnota větší než 1 vyskakuje z vnořených cyklů.
Odpověď na původní otázku by asi byla break 2
. (A vůbec není nutné vymýšlet fantasmagorie o tom, jak by se údajně mělo či nemělo programovat.)
goto
v kódu, tak bych ho neospravedlnil :))./* gcc -W -pedantic loop.c -o loop */ #include <stdlib.h> #include <stdio.h> int main( int arc, char **argv ) { int breakit; int doit; /*an example */ printf("\nExample 1:\n"); breakit = 0; while(1){ printf("1st loop\n"); while(1){ printf("2nd loop\n"); if(1==1){ printf("Cond. to break all loops, break 2nd loop\n"); breakit=1; break; } } if(breakit==1){ printf("Break 1st loop\n"); break; } } /*an better example */ printf("\nExample 2:\n"); doit = 1; while(doit){ printf("1st loop\n"); while(doit){ printf("2nd loop\n"); if(1==1){ printf("Cond. to break all loops, break 2nd loop\n"); doit=0; break; } } } /*Do not recomended */ printf("\nExample 3:\n"); while(1){ printf("1st loop\n"); while(1){ printf("2nd loop\n"); if(1==1){ printf("Cond. to break all loops, goto (to) loopsend: \n"); goto loopsend; } } } loopsend: return 0; }Některé jazyk jako třeba Java může mít něco takovéhoto (netestováno.)
class JavaLoop{ public static void main(String[] args){ System.out.print("\nExample 1:\n"); topouter: while(true){ System.out.print("1st loop\n"); while(true){ System.out.print("2nd loop\n"); if(1==1){ System.out.print("Cond. to break all loops, break with label\n"); break topouter; } } } return 0; } }
Tiskni
Sdílej: