V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
Nejlepsi skoleni delaji v centrale NSA a skoleni je zdarma pro ty co se staraji o IT na ministerstvech zahranici, vnitra, ambasadach apod. a nebude se diskriminovat ani privatni sektor, takove hightech prumyslove firmy a nedejboze zbrojni prusmysl - tady dostane zajemce po skoleni diplom a poplacani od samotneho sefa NSA.
V pripade, ze se jedna o bezny hnuj v podobe word-blabla-dokumentu a faktur...neni potreba zadne specialni skoleni, redhat dodava v zakladni instalaci plnej akcni balicek. Nekontaktujte centralu...uz jsou v obraze.
Dekujeme, Vas SElinux...pro bezpecnejsi svet.
Vzhledem k tomu jak je kod nyni slozity, tak zas moc lidi do toho nevidi.
Neni to tak dlouho co na jednom mailing listu proletla zprava, ze se jeden z vyvojaru selinux kdesi uklepl:) a az zpetne nejak zjistili, ze kdyby to proslo dal, tak dira jak do zadni casti. Si ty linky budu muset nekde zacit ukladat kua., ale kdyztak gugl bo duck.
Na druhou stranu berte me poznamky na adresu selinux s rezervou, vsichni totiz vime, ze NSA je lidumilovna organizace, ktera utraci miliardy dolaru na podporu vselijakych ruznych projektu jako je selinux apod. zkratka a protoze jim pouze zalezi na bezpecnosti vasi lokalni instalace linuxu. Ja osobne povazuji treba Snowdena za nejvetsiho mystifikatora vsech dob, hned po Koprfildovi.
I kdyby vedeli, ze to bude 1000x komplikovanejsi, predstava ze budou schopni vlozit primo do JADRA! linuxoveho systemu, takovej silenej kus kodu, kterymu bude skutecne rozumet! jen par zasvecenych, tak nebudou vahat ani tu 1000sicinu vteriny.
Hosi v nsa mysli dopredu a strategicky. Uz dnes je linux na vetsine superpocitacu, vice jak polovine(?) vsech serveru co na svete bezi, v lednickach, kavovarech, autech a za chvili snad i ve vibratorech. Pokud se valve bude darit s jejich novou platformou v obyvaku a u hracu, je tu potencial dalsiho obrovskeho pokryti, dale pak chrome platforma, android, firmware pro TV...a kdovico jeste. Dnes je to samozrejme implementovano jen specificky a vyberove + dobrovolne...
Tiskni
Sdílej: