abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:33 | Pozvánky

    Protože je už po aprílu, můžou strahováci opět zveřejnit program další Virtuální Bastlírny, aniž by připravená témata působila dojmem, že jde o žert. Vězte tedy, že již v úterý 7. dubna od 20:00 proběhne VB, kde se setkají bastlíři, technici, učitelé i nadšenci do techniky a kde i vy se můžete zapojit do družného hovoru, jako by všichni seděli u pomyslného piva. Co mají bastlíři tento měsíc na srdci? Pravděpodobně by nás musel zasáhnout meteorit

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 23:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 26.1 aneb čtvrtletní aktualizace open source počítačového planetária Stellarium (Wikipedie, GitHub). Vyzkoušet lze webovou verzi Stellaria na Stellarium Web.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 23:00 | Zajímavý projekt

    VOID (Video Object and Interaction Deletion) je nový open-source VLM model pro editaci videa, který dokáže z videí odstraňovat objekty včetně všech jejich fyzikálních interakcí v rámci scény (pády, kolize, stíny...) pomocí quadmaskingu (čtyřhodnotová maska, která člení pixely scény do čtyř kategorií: objekt určený k odstranění, překrývající se oblasti, objektem ovlivněné oblasti a pozadí scény) a dvoufázového inpaintingu. Za projektem stojí výzkumníci ze společnosti Netflix.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 05:22 | Zajímavý software

    Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 04:11 | Zajímavý software

    Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.4. 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    3.4. 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.4. 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    3.4. 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1224 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud

    15.4.2015 10:52 asdfasdfasdf
    najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Přečteno: 919×
    Ahojte,

    zhanam nejaky lacny serverhosting na ktorom by mi bezal syncthing,owncloud mozno maily do buducna pre sukromne ucely. Staci mi:

    - aby som mal linux shell (staci openvz) - quota 1 GB - ram 256mb postaci - traffic tak 10 GB/mesiac

    Nejaku extra dostupnost/zalohovanie nepotrebujem. Viete mi nieco odporucit ? Idealne z vlastnej skusenosti. Hlavne nechcem aby to bol nejaky "skolsky" server na ktorom budu admini skusat kazdy 2 den novy kernel a vrtat do toho :D

    Odpovědi

    Max avatar 15.4.2015 11:56 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Nejlevnější je VPS.
    A o nejlevnějších VPS tu byl thread, viz :
    Poradí někdo VPS
    VPS server - kde?
    VPS levně/zdarma
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Jendа avatar 15.4.2015 14:25 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    4smart.cz - platba podle využití

    finalhosting.cz (pozor, nadstandardní vztahy se státními orgány - nevím jestli syncthing a owncloud šifrují)

    bluevm.com - 190 Kč ročně
    16.4.2015 15:26 petr_fm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Nepostrada v takovem pripade owncloud smysl? Pokud na to nemas vlastni infrastrukturu, pak bych sel klidne do google disku, apod. Je to prast, jako uhod, navic zadara. Ja mam owncloud na vlastnim zeleze ve firme. Sice je to taky potencialne derave, ale vim, ze fyzicky k tomu mam pristup jen ja a kdyby kradez, tak disky jsou sifrovane
    16.4.2015 21:53 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Tiez to vidim, ze v tej konfiguracii postrada owncloud zmysel.

    vyberat si VSP, tak beriem virtualku od websupport-u
    17.4.2015 11:56 asdfasdfasdf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    pre google disk som skusal grive a drive, nesynchronizovalo sa mi to korektne. ked som pristupoval zo 4 PC k jednemu google disku nie vzdy mi to spravne updatlo na vsetkych PC. Takisto ak som mal adresar s 1000 subormi s diakritikou, bol s tym problem.

    17.4.2015 21:27 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    No a zkousel jsi owncloud? Ja jsem na to cetl taky docela husty pribehy. Osobne to pouzivam jenom pres web rozhrani a webdav jako takove internetove uloziste. Synchronizovat na tom pocitace bych si asi netroufl, zatim jsem to vubec neresil, ale cetl jsem prave, ze s tim ma OC v pripade vetsiho mnozstvi souboru problem, tak abys nepohorel.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    19.4.2015 22:02 Peter Šantavý | skóre: 22 | blog: Obcasnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud

    S väčším počtom malých súborov mali problém skôr staršie verzie. Od verzie 8.0 ten problém nepociťujem.

    Aktuálne to s kolegami používame i na synchronizáciu, klienti GNU/Linux, MS Windows, MacOS X, iOS + pristup cez webrozhranie, CargoDock na Jolle a pod.

    Po niekoľko mesačnom používaní sme zatiaľ spokojní.

    21.4.2015 13:09 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Tak to je dobra zprava. Uz dele se totiz chystam to nasadit prave pro synchronizaci "dokumentu" skrze pocitaci, ale porad se bojim, ze mi ten klient neco rozbije a prijdu tim o soubory.

    Navic, domovskou slozku mam sifrovanou a nechavam v ni i citliva data. ownCloudu porad jeste moc neverim. Prece jen bude dost deravy a ted jsem cetl o zprave, kde primo vyvojaru varuji, ze na ubuntu serveru jsou v repo nejake derave verze, takze se nemaji instalovat.

    Protoze mam OC jako jedinou sluzbu pristupnou z venku - kvuli sdileni obsahu znamym na netu, tak se proste bojim zneuziti.

    Proto jako sdilene sitove uloziste pouzivam obycejnou sambu, ale pristupnou POUZE pres VPN. Nejak nemam proste koule, vystavit faktury, ucetni udaje, zdrojove kody, atd. na server, ktery je volne pristupny z webove adresy :-(

    A spoustet kvuli tomu dalsi instanci OC? kdyz stejne prijdu o moznost pristupu pres web, kvuli bezpecnosti? To uz muzu rovnou rsyncovat :-( S paranoiou se proste tezko zije. Neni jak tem, co pouzivaji google disk :-))))
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    Josef Kufner avatar 17.4.2015 12:57 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Z pohledu soukromí to smysl má, neboť to není implicitně indexované Googlem a dalšími zvědavými institucemi. Napíchnout se na takový server už vyžaduje nějaké úsilí a nejspíš to nebude zcela automatický proces. Ovšem pokud útočník bude chtít, je to stále velmi snadné.

    Raději bych doporučoval domácí server, beztak bude potřeba něco na pravidelné zálohování té VPS, tak proč to neudělat rovnou pořádně. Případně lze VPS použít jako VPN server, aby se obešel případný problém s domácí konektivitou (ovšem bez dešifrování spojení na VPS serveru).
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    17.4.2015 19:44 SAM: | skóre: 23 | blog: marsark_linux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Já bych se poptal u Web4ce.
    17.4.2015 21:46 copper
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    http://www.ovh.cz/vps/vps-classic.xml
    Václav 18.4.2015 04:50 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: najlacnejsi serverhosting pre syncthing/owncloud
    Sice to není VPS, ale redhatí Openshift by mohl stačit. Kvóty se dají dokoupit vcelku levně, když základní 1GB zdarma nestačí.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.