Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.
Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá
… více »86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.
begin
prog = irexec
button = KEY_1
config = mpv http://stream_video
end
no nedeje sa nič.Príkaz sa vykoná-overené na iných príkazoch,napr. reboot.Takisto funguje mpv http://stream_audio,bez toho aby sa na monitore objavilo okno mpv,ale stream_audio hrá.
Problém je asi v tom,že player nevie kam má to video poslať.Vie niekto ako na to?Salam.
begin
prog = irexec
button = KEY_1
mpv --vo=vdpau http://stream_video
end
begin
prog = irexec
button = KEY_1
config = mpv --vo=vdpau http://stream_video
end
config = DISPLAY=:0.0 mpv --vo=x11 http://stream_video
DISPLAY=:0.0 mpv --vo=vdpau http://stream_video
[vo/vdpau] Error when calling vdp_device_create_x11: 1
Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.
Video: no video
Exiting... (Errors when loading file)
Robené na orangepi_pc(armbian),je to ešte asi v plienkach(ako aj ja v tomto smere).No funguje tam aj h264(vdpau),a malo by aj h265(8bit).
Failed to open VDPAU backend libvdpau_nvidia.so: cannot open shared object file: No such file or directory
[vo/vdpau] Error when calling vdp_device_create_x11: 1
Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.
Video: no video
Exiting... (Errors when loading file)
Spôsob otvorenia videa:
-bežný user v X_kách...ok -bežný user v tty1 cez DISPLAY=:0.0...ok -root v tty1 cez DISPLAY=:0.0...ok -root v X_kách...nok -sudo -u user v X_kách...nok???
Tiskni
Sdílej: