abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte

    23.1.2017 19:55 Deimossek
    Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    Přečteno: 464×
    Zdravím, potreboval by som poradiť. Vybral som si ako ročníkový projekt "herný automat", ktorý bude riadený Raspberry PI zero. Hru som naprogramoval v GreenFoot-e a potrebujem radu, ako spraviť skript, ktorý automaticky pri štarte Raspbian OS otvorí .jar súbor. Skúšal som už viacero spôsobov aj podľa netu, ale nefungovalo mi to. Máte s tým niekto skúsenosti?

    Odpovědi

    k3dAR avatar 23.1.2017 20:10 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    zkus do souboru /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart dat:
    @java -jar /cesta/soubor.jar
    nebo vytvorit desktop soubor /home/pi/.config/autostart/mojehra.desktop a do nej dej
    [Desktop Entry] 
    Name=MojeHra
    Type=Application
    Exec=java -jar /cesta/soubor.jar
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    24.1.2017 17:45 Deimossek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    Vďaka za radu, ale nešlo mi ani jedno. Resp. keď som spravil prvú možnosť, otvorilo mi .jar súbor len pri pridaní toho príkazu. Pri reštarte to zmizlo. Čo sa týka druhej možnosti, v adresári .config sa v tom raspberryčku nenachádza žiadny podadresár "autostart".

    Potreboval by som ešte jednú radu. Mám tlačidlá, ktoré som napojil na GPIO toho raspberry. Tlačidlá reagujú, ale chcem sa spýtať, neviete niekto, ako spraviť skript, ktorý by tlačidlo bral ako nejakú z kláves klávesnice? Že by napríklad vygeneroval ASCI kód klávesy 'N' a bral by to ako klávesu z klávesnice? Bolo by to jednoduchšie a netrebalo by do toho GreenFootu nič implementovať. Vďaka za rady.
    24.1.2017 20:22 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    Pri reštarte to zmizlo
    Tak si to asi zapísal asi na miesto, ktoré sa nezapíše na SD kartu (alebo, z čoho to bootuješ). Na aký súborový systém a na aké médium si to zapísal?
    Potreboval by som ešte jednú radu.
    Tak začni nový thread. Aby sa to potom dalo vyhľadať, odkazovať cez linku prípadne označiť za vyriešené.
    k3dAR avatar 24.1.2017 22:40 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    prvni moznost pri pridani prikazu NEMOHLA nic pustit, protoze prikaz mas pridat do souboru co se nacita JEN pri startu, predpokladam ze misto aby jsi to vlozil do toho souboru jsi to proste jen jednorazove pustil v terminalu...

    druha moznost... OMG, vazne delas rocnikovej projekt "herny automat" a neumis vytvorit adresar? ;)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    25.1.2017 19:14 Deimossek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    Adresár samozrejme vytvoriť viem, len mi nešlo do hlavy, ako bude systém brať mnou vytvorený adresár "autostart", ako niečo, čo má spustiť automaticky pri štarte systému. Aj som to skúšal, ale úspech som nezaznamenal. V linuxe sa nepohybujem dlho, je to cca mesiac, tak samozrejme, že nie som v tom expert. Ak by som bol, tak by som sa neobracal na poradňu. ;)
    k3dAR avatar 25.1.2017 20:21 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    /home/uzivatel/.config/autostart/ je norma , ne ze si ten autostart dir vytvoris kde te napadne ;) ale prave proto ze ses obratil na poradnu bych cekal ze si nechas poradit a kdyz sem ti psal o adresari, tak ze ho vytvoris kdyz ho nenajdes a ne ze si budes rikat ze ti to nejde do hlavy ;)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    25.1.2017 22:09 Deimossek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    Ako ďakuje za rady, ale trošku viac pozornosti môžeš dať tým mojím odpovediam: "Aj som to skúšal, ale úspech som nezaznamenal." ;) Každopádne som skúsil nahradiť Exec=java -jar... za Exec=firefox a to funguje ako má. Klasicky v terminály mi java -jar funguje normálne. Je možné, že pri vykonávaní autostartu ešte nie je k dispozícií java -jar?
    k3dAR avatar 25.1.2017 23:12 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    pozornost venuju, to bylo jen postrceni ;)
    java by mela byt, nerucim ze to s ni takto chodi, byl to obecnej postup, nez budu zkouset na svem RPi, tak zkus vytvorit script /usr/local/bin/mojehra.sh a do nej dej:
    #!/bin/bash
    java -jar /cesta/soubor.jar
    a v /home/pi/.config/autostart/mojehra.desktop zmen Exec=/usr/local/bin/mojehra.sh pokud to nepujde zmen obsah mojehra.sh na:
    #!/bin/bash
    java -jar /cesta/soubor.jar &>/cesta/vystup.txt
    a zkoukni pak vystup.txt jetli tam neni popsanej problem proc se to nepustilo...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    26.1.2017 18:05 Deimossek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    Tak, konečne sa podarilo. Použil som druhú možnosť + som musel zmeniť práva tých súborov. Ďakujem ti za pomoc. Ohľadom tej druhej veci s tým GPIO asi nevieš pomôcť čo? Ak nie, táto téma sa môže označiť za vyriešenú a založím novú ohľadom GPIO. Ešte raz vďaka. ;)
    k3dAR avatar 26.1.2017 23:06 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    24.1.2017 21:52 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skript na otvorenie .jar súboru pri štarte
    Trosku self promo :) Browser v dashboard mode som riesil len nedavno. Cele je to spisane tu. Sekcia 3, alebo 4, podla toho co preferujes. Ja preferujem moznost cez init, kedze pri pade / ukonceni browseru sa restartuje. Jedine co treba v tvojom pripade je nahradit prikaz pustajuci browser za javu (a samozrejme zarucit ze bude nainstalovana na systeme).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.