Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Řešení dotazu:
Schválně si na jejich stránkách zkuste vyplnit tiskopis.Fuj chce to po mě instalovat nějaká rozšíření i do FF58.
kde jsem se chtěl podívat na nějaká videa z olympiádyNeexistuje přímo možnost, jak ten stream sledovat ve VLC? Nevím, ve FF58 mě ČT jede. Sice mě to kickne když pauznu na moc dlouho a nějakej klíč timeoutuje, ale mnohem lepší než ten flash co tam byl ne zas až tak dávno.
Mají potom alternativní prohlížeče nějaký smysl?Tak je logické, že očesané prohlížeče (třeba od hypotetických NSA backdoorů) tě budou omezovat. To je holt ta cena
Co tedy používat?Můžeš udělat sandbox jen pro firefox pro ten danej hnusnej web. A na zbytek používat bezpečnější alternativu. Já mám taky na recaptcha stránky (teď už bohužel taky abclinuxu, když chci rychle něco okomentovat a jsem línej se přihlašovat) alespoň speciální profil, kde je ta funkce, bez které se recaptcha neobjeví, povolena.
Ano, je to ošklivej plugin, který krom toho vyžaduje ještě instalaci aplikace navíc ... pěknej fůjtajbl.Schválně si na jejich stránkách zkuste vyplnit tiskopis.Fuj chce to po mě instalovat nějaká rozšíření i do FF58.
Ta stránka s olympiádou podporuje pouze prohlížeče podporující DRM, pro uživatele iOS je tam strohé oznámení, že pod jejich OS žádný takový prohlížeč není, takža mají smolíka.kde jsem se chtěl podívat na nějaká videa z olympiádyNeexistuje přímo možnost, jak ten stream sledovat ve VLC? Nevím, ve FF58 mě ČT jede. Sice mě to kickne když pauznu na moc dlouho a nějakej klíč timeoutuje, ale mnohem lepší než ten flash co tam byl ne zas až tak dávno.
Asi stárnu, protože mne všelijaké obcházení špatných řešení (kterých mi přijde víc a víc), dost otravuje.Mají potom alternativní prohlížeče nějaký smysl?Tak je logické, že očesané prohlížeče (třeba od hypotetických NSA backdoorů) tě budou omezovat. To je holt ta cena.
Jo, asi budu nucen to tak nějak vyřešit, když jeden prohlížeč nestačí na vše.Co tedy používat?Můžeš udělat sandbox jen pro firefox pro ten danej hnusnej web. A na zbytek používat bezpečnější alternativu. Já mám taky na recaptcha stránky (teď už bohužel taky abclinuxu, když chci rychle něco okomentovat a jsem línej se přihlašovat) alespoň speciální profil, kde je ta funkce, bez které se recaptcha neobjeví, povolena.
Omlouváme se, ale toto video lze přehrát pouze v prohlížeči s podporou DRM. Použít můžete např. Chrome (od verze 61), Firefox (od verze 55), nebo Opera (od verze 48). V systému iOS bohužel nepodporuje DRM žádný prohlížeč.Kecy, kromě chrome nic. https://support.mozilla.org/en-US/kb/enable-drm
Obzvlášť ak cena za ten nástroj je stiahnutie zopár MB cez internet, a nejaké drobné miesto na disku.A tady už může být kámen úrazu. Hodně živnostníků umí sice používat web, ale když po nich chce nějaká stránka něco instalovat, tak jsou minimálně vyvedeni z naučeného. No a když to chce stáhnout a nainstalovat ještě nějaký doplňující program, tak už to může být práce pro jejich ajťáka. A to jen proto, že stát má ve své infrastruktuře neskutečný bordel. Pokud vám nevadí, že vás stát nesmyslně okrádá o čas a finance, tak je to vaše věc, mne plýtvání prostředky bude vždycky vadit.
Tiskni
Sdílej: