Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Řešení dotazu:
Ostatní odpovědi jsou zcestnéNejvíc zcestný je tu bohužel dotaz.
bavíme se o šifrování komunikaceNe, nebavíme. Vy jste psal o šifrování IP adresy, což je úplný nesmysl – IP adresa slouží pro směrování v síti, tudíž to musí být z principu veřejný údaj. Je to úplně stejné, jako u poštovní adresy – kdybyste na obálku dopisu napsal adresu adresáta šifrovaně, dopis mu nikdy nedojde. Co vy chcete je pravděpodobně schovat se za nějakou jinou IP adresu, která pro vás zprostředkuje komunikaci, a která bude do nějaké míry garantovat, že neprozradí, pro koho tu komunikaci zprostředkovává.
Ano,dejme tomu sedím doma mám klienta tam 45 emailů a chci aby mail server viděl u všech 45 emailů jednu cizí IP.To je ale nepochopení toho, jak funguje čtení e-mailů z poštovní schránky. Pokud máte 45 e-mailů stažených v poštovním klientovi, můžete je číst, aniž byste byl kamkoli připojený. Klient se serverem komunikuje tehdy, když si vyžádá nové zprávy, když odesílá zprávy, a nebo (v případě protokolu IMAP), když se zprávami nějak manipulujete – mažete, přesouváte do jiné složky apod. V takovém případě klient naváže spojení se serverem. Nic takového, že by „server viděl IP adresu u e-mailů“ tedy neexistuje. Server by si teoreticky mohl zapamatovat, že daný e-mail stáhl klient v rámci spojení navázaného z dané IP adresy, ale k ničemu by to nebylo.
Pokud chci vybírat poštu z oněch meilů pod jinou IP z jedno-jakých důvodů-tak jsem si myslel,že se za tu řadu let něco změnilo.Ne, křišťálové koule stále nejsou běžnou součástí routerů, takže stále platí, že když má router někam poslat nějaký paket, musí umět z toho paketu získat cíl, kam ten paket směřuje – což je právě IP adresa.
Bavíme se o anonymitě ke správě emailů,nic více.Ne, bavíme se tu o nesmyslech. Protože jste se snažil popsat nějaké řešení, místo abyste popsal problém, který řešíte. Je velice pravděpodobné, že když popíšete svůj problém, velice rychle se najde nějaké řešení.
Tiskni
Sdílej: