Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Tak jsem si na rootu přečetl článek o Linux.BtcMine.174a říkám si, že by bylo dobré si nějak "zabezpečit" systém. Poraďte prosím nějaký dobrý free open-source antivirus.
Řešení dotazu:
Vím, že se mě tento druh napadení úplně netýká, ale i tak si říkám, že by bylo dobré mít v systému nějaký av. Myslíš, že je to zbytečné?
Proč?
- Nepřipojovat do PC neověřený flashdisk nebo externí disk - například od kamaráda, souseda...
No a co když tu flešku připojit potřebuji? Nebylo by dobré mít na její oskenování nainstalovaný ClamAV? Aby totiž systém sloužil mě a ne já systému.
Taky by jím šly oskenovat např. přílohy v e-mailech. Na Windows jsem soubor, u kterého jsem měl podezření uploadl sem a podle checksumu mi to hned řeklo, že už jej někdo uploadoval a že je ten soubor čistý. Pokud jej nikdo neuploadoval, tak jej oskenovalo 70 antivirů a výsledek byl do 1 minuty. Dnes jsem to zkoušel s .deb balíčkem, ale nejsem si jistý, jestli je ten web pro linuxové soubory. Na zahraničním fóru Ubuntu ten web někdo někomu radil, ale stejně se mi to nezdá. V popisu jak to funguje taky nic není uvedeno a tak jsem jim napsal. Neznáš náhodou něco podobného pro Linux? Nic jsem nevygooglil.
- Používat šifrovaný přenos mezi klávesnicí, myší a dalšími periferiemi a tvým PC.
Cože??? Jak se to dělá?
U bezdrátu už nějaké šifrování bývá, ale bohužel je to uzavřené a poměrně lehce prolomitelné. Ale už jsem viděl nějaké modely, kde si můžeš úroveň zabezbečení naklikat. A jak to tak bývá, není to na našem trhu, takže na klávesy s českou diakritikou zapomeň. No a pokud se myslí zvukový odposlech, pak nezbývá nic jiného, než do repráčků pustit zvuky různých klávesnic.- Používat šifrovaný přenos mezi klávesnicí, myší a dalšími periferiemi a tvým PC.Cože??? Jak se to dělá?
Já používám antivirus zvaný NespouštějPodRootemNeznáméBinárky
a jsem s ním naprosto spokojený; dokonalá ochrana.
Ale vážně, všechny ty těžící viry jsou založené na tom, že si je uživatel nějak sám nainstaluje; ani jeden není remote exploit.
Díky, docela přínosné.
Tiskni
Sdílej: