Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
.xinitrc
, jenže, když systém spustím, tak se nastartuje TWM a já nevím proč?
Mohl by mi někdo poradit, nebo jen naznačit cestu? Vím, že tu moc Slackwaristů není, ale budu vděčný i za náznak, či doměnku.
X DISPLAY=:0 icevm
xinitrc
jsem to zkoušel hned napoprvé. Slackware to má v adresáři /etc/X11/xinit
pro každé dostupné prostředí jeho vlastní soubor xinitrc
- README.Xmodmap
- xinitrc -> xinitrc.xfce
- xinitrc.blackbox
- xinitrc.fluxbox
- xinitrc.fvwm2
- xinitrc.twm
- xinitrc.wmaker
- xinitrc.xfce
Jako první jsem vzal existující .xinitrc
a upravil ho pro spuštění icewm.
Původně to vypadalo takto. Pozn. Výpis je zkrácen, samozřejmě.
if [ -z "$DESKTOP_SESSION" -a -x /usr/bin/ck-launch-session ]; then exec ck-launch-session dbus-launch --exit-with-session /usr/bin/startxfce4 else exec dbus-launch --exit-with-session /usr/bin/startxfce4 fiA já řetězec týkající se spouštění upravil na
/usr/local/bin/icewm-session
. Vytvořený soubor jsem nastavil jako spustitelný.
Cílem bylo dosáhnout toho, aby se v menu příkazu xwmconfig
přidala položka pro IceWM, což se stalo, ale prostředí se nespustilo.
Potom jsem zkoušel spustit icewm z domácího adresáře, jak přes .xinitrc
tak přes .xsesion
a nešlo to taky.
Takže se podívám do skriptů na které odkazoval Rastos a zkusím si najít něco o tom odkud vychází startx.
Děkuji
když systém spustímJe docela velká zkratka a chybí dost informací. Pokud spustit systém znamená boot, pak je ve Slacku výchozí runlevel 3 (6 textových VT, žádné
X
). Zkoušel jste tohle a pak startx
po přihlášení? .xinitrc
byl v ${HOME}
příslušného uživatele? Práva/vlastnictví v pořádku? Obsah (v pořádku, resp. jaký).
Nebo runlevel 4? Jaký manažer přehlášení? Nový správce oken musí být zaregistrován podle dm
, resp. použít ${HOME}/.xsession
pokud to podporuje.
Tiskni
Sdílej: