abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:11 | Komunita

    Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 10:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Nová verze

    Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:33 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý software

    Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | Nová verze

    Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 11:44 | IT novinky

    Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1874 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Transmission

    15.7.2024 17:41 Mtsimca
    Transmission
    Přečteno: 734×
    Zdravím , v NASu Synology mám Transmission 2.9.3 . Funguje OK ,jen mi neustále "přeskakují" řádky v seznamu stažených a stahovaných torrentů. Nikde na netu jsem nevygůglil co s tím - neví někdo ? Dík.

    Odpovědi

    15.7.2024 19:49 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    To mas nejaky stary ne?
    15.7.2024 23:46 Mtsimca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    JJ , ale funguje ! Problém bude v nastavení NASu . Pavděpodobně jde o nějaký SLEDOVAČ , kerý neumim vypnout. Tipuju já ??
    16.7.2024 10:41 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    "Sledovac" to je jako co? Program je napsany v C/C++ s QT/GTK+ GUI.
    16.7.2024 13:19 Mtsimca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Úprava úloh stahování: Kliknutím na možnost Upravit můžete upravit obecné nastavení (automatické zastavení úlohy, maximální rychlost odesílání a stahování, maximální povolený počet uživatelů na torrent) a sledovací seznamy pro aktuální úlohu. Klikněte na možnost OK. Poznámka: Informace o úpravě výchozího nastavení všech úloh stahování naleznete zde. Maximální rychlost odesílání a stahování a maximální povolený počet uživatelů na torrent nemůže překročit výchozí nastavení. Vymazání dokončených úloh stahování: Klikněte na možnost Vymazat dokončené položky. Stažené soubory zůstanou v cílové sdílené složce.

    Změna pořadí seznamu úloh stahování: Klikněte na záhlaví sloupce. Ve výchozím nastavení jsou úlohy seřazeny podle data vytvoření úloh.

    Zobrazení podrobných informací o úloze stahování: Vyberte úlohu stahování, kterou chcete zobrazit. Kliknutím na jednu z následujících karet pod frontou stahování můžete zobrazit podrobné informace o úloze. Karta Obecné uvádí obecné informace o úloze zálohování. Na kartě Sledovač (pouze úlohy BT) jsou uvedeny servery, které sledují ostatní klienty BT sdílející v síti stejné soubory. Sledovače lze přidat nebo odebrat kliknutím na možnost Přidat nebo Odebrat. Na kartě Uživatelé (pouze úlohy BT) jsou uvedeni ostatní klienti BT, kteří v síti sdílejí stejné soubory. Na kartě Soubor (pouze úlohy BT/NZB) jsou uvedeny soubory ke stažení pro aktuální úlohu. U úloh BT můžete pro jednotlivé soubory nastavit prioritu stahování nebo přeskočit stahování určitých souborů. Na kartě Protokol (pouze úlohy NZB) se nachází průběh stahování souborů.
    16.7.2024 13:33 Mtsimca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Stáhnul jsem 4.0.3 -4720 je to furt stejný . Skáče to nahoru dolů . Asi jak se kdo připojí , odpojí ????
    16.7.2024 14:08 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Budu hadat, problem konektivity u tebe, nebo na druhe strane. Zvladnes to odfiltrovat v tcpdumpu?
    16.7.2024 17:04 Mtsimca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Ne; , vůbec netušim vocogo :-(
    16.7.2024 17:28 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Tak jeste zkusit nejaky reset do vychoziho nastaveni, nebo jiny torrent, jestli se to projevuje vsude.
    k3dAR avatar 16.7.2024 18:25 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    jen obecna uvaha, nemas tam vybrane razeni podle sloupecku kde se neustale neco meni? :-)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    16.7.2024 19:10 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Podľa popisu mu tie torrenty preskakujú medzi zoznamom stiahnutých a sťahovaných torrentov. Buď má plný disk/kvótu že mu to nezapíše posledný blok, alebo mu niekto/niečo zasiela dáta ktoré sú poškodené. Alebo má tak starý torrent klient, že tie dáta vie vyžiadať, prijať ale už nie overiť.

    Ťažko povedať. Torrent som už veľa rokov nemal dôvod použiť.
    16.7.2024 21:05 Mtsimca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    JJ takle mi to přeskakuje . Na disku mám ještě + - volno . Transmission je default , funguje - takže měnit nebudu . Jen mi to sere . Kdysi jsem používal uTorrent . Teď na torrentech shánim staré "mluvené slovo" , které jsem měl na CD a blbec jsem ho vyhodil :-( . Pokud má někdo tip kde najít , taky bych byl rád.
    16.7.2024 21:19 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Oslov predajcu toho CD nech ti zabezpečí kópiu média, a preukáž sa mu pokladničným blokom.

    Alebo sa obráť na abcwarezu.
    16.7.2024 23:54 Mtsimca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Na warézáky jsem se obracel , nemaj čas - všichni jsou za Piráty ve státní správě .
    16.7.2024 13:26 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Transmission
    Asi nejaký webksichtový modul zastaraného FW ktorý má problém so zobrazovaním stavu služby torrent.

    Nechcem vedieť ako starý FW je na tom NAS, a ani či daný NAS má verejnú IP adresu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.