Byla vydána nová major verze 3.0.0-1 linuxového prostředí pro operační systémy Windows Cygwin (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení.
Byl vydán Debian 9.8, tj. osmá opravná verze Debianu 9 s kódovým názvem Stretch. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Předchozí instalační média Debianu 9 Stretch lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Příští týden bude na MFF UK zahájena série přednášek o architektuře a implementaci operačních systémů. Mezi přednášejícími budou odborníci z firem Kernkonzept, Oracle, Red Hat, SUSE či SYSGO. Pokud si chcete rozšířit obzory (virtualizace, ptrace, ZFS, kdump, ...), vyberte si z harmonogramu téma, které vás zajímá a přijďte. Přednášky se konají každý čtvrtek od 15:40 v učebně S4 na Malostranském náměstí 25 v Praze. Přednášky jsou přístupné veřejnosti (registrace není nutná), studenti UK a ČVUT si je mohou zapsat jako standardní předmět.
Bylo vydáno Ubuntu 18.04.2 LTS, tj. druhé opravné vydání Ubuntu 18.04 LTS s kódovým názvem Bionic Beaver. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Git History umí u souborů v git repozitářích zajímavým způsobem zobrazit jejich historii a následně jednotlivé změny, viz animovaný gif. Použít jej lze lokálně nebo aktuálně na soubory umístěné na GitHubu. Máte-li ve webovém prohlížeči zobrazen soubor umístěný na GitHubu, nahraďte v URL doménu github.com doménou github.githistory.xyz a nové URL odešlete. Využít lze také rozšíření Chrome i Firefoxu. V plánu je vedle GitHubu také podpora GitLabu a Bitbucketu.
Byla vydána verze 1.0 webové a na frameworku Electron postavené desktopové verze svobodného decentralizovaného skupinového komunikátoru Riot (Wikipedie) využívajícího protokolu Matrix (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Společnost Collabora oznámila vydání verze 4.0 online kancelářského balíku Collabora Online a také Collabora Online Development Edition (CODE) pro domácí uživatele. Kancelářský balík vychází z LibreOffice Online (cgit).
Byla vydána verze 241 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Řešeny jsou také bezpečnostní chyby.
Evropský parlament, Komise a Rada (trialog) se dohodli na návrhu reformy autorského práva včetně kontroverzních článků 11 a 13. Více v příspěvku na blogu europoslankyně Julie Redy.
Čtenářům a čtenářkám AbcLinuxu vše nejlepší k Valentýnu aneb Dni lásky ke svobodnému softwaru (FSF, I love Free Software Day, #ilovefs).
at+cgdcont=1,"IP","INTERNET"
. v cechach sa ten internet zvykne pisat (ako som si vsimol) s malymi pismenami.Místo "ATZ" mám "AT&FX3". Není to jenom reset, ale načtení továrních přednastavení, nebo jak to nazvat.
Jenom maličkost, neplete se ti tam zadávání PIN?
at+FCCLASS=0
by malo vypnut faxove prenosy. skus dat init1=atz
init2=ATS7=60\Q3
a ked nezadavas at+cgdcont=1,"IP","INTERNET"
(pozor na velke/male pismena) tak by sa malo pouzit automaticky standardne nastavenie v telefone (i ked nemusi - obcas zalezi aj na verzii firmware - mam n6310i ktoru mi dal zamestnavatel "EuroTel Bratislava" s vadnym firmware, robi mi to psie kusy s gprs), vytacane cislo poznas Jak je to tedy s PIN? Můžeš upřesnit?
SIM jsem si strčil do "normálního" telefonu a PIN zrušil. Před tím jsem vždy nabootoval do W98, kde jsem ho zadal a teprve potom do Mandrake, kde jsem modem (už po PINu) začal využívat. Zkoušet v Mandrake hned od začátku jsem neměl odvahu.
Myslím si, že PIN nepotřebuješ, protože si ho od zadání ve W98 ještě nevytáhl ze zásuvky. Ale jasno v tom nemám a jestli to máš vyzkoušený, upřesni prosím (chování po vytažení ze zásuvky).
[Dialer Defaults] Init1 = ATZ [Dialer gprs] Modem = /dev/ttyS4 Baud = 230400 Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 Init3 = at+cgdcont=1,"IP","INTERNET" Phone = *99***1# Username = nichto Password = nijakeretazec init2 a rychlost (holt, priemyselny multiport) mi zistil wvdialconf, spustam to cez wvdial gprs. pochopitelne pouzivam viacero modemov a typov pripojeni. keby nieco, napis.
Tiskni
Sdílej: