Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.
# pmidi -l Port Client name Port nameMam zavedene tyhle moduly pro zvukovkou, asi OSS:
via82cxxx_audio 19704 2 ac97_codec 12296 0 [via82cxxx_audio] soundcore 3332 2 [via82cxxx_audio]Takze si myslim ze hlavni problem je v tom ze mi nefungujou prehravat midi, ale nevim jak to resit, jestli je chyba ve zvukovce, v jadre, v tom ze nemam alsu nebo ja nevim, uz to resim nekolik dni a nemam se ceho chytit, v ruznych HOWTO na internetu zavedli vzdycky par modulu a uz to ma jet... Ale hudba mi funguje vsude dobre (MP3, videa, hry) Toto jsou snad vsechny podstatne informace, mohl by ni nekdo prosim pomoct? Mam Slackware 9.1, jadro 2.4.26
Pokud k tomu nemaš připojené klavesy musí na tom zařízení sedět nejaký program který potom to převede na zvuk a pošle to na zvukovku která to přehraje (softwarový syntezátor)
O programu pro linux nevím kdyby nějakej existoval taky bych měl zájem.
Jinak pro win bývá sw ovladač pro midi u některých zvukovek nebo i za penize sw sintetizátor.
Pro vás asi bude nejvhodnější pořídit jinou zvukovku, případně ty klávesy (pokud je využijete).
a značka je v tomto záruka kvality jestli mám v té paměti jedno jaká a kde kvalitně nahrané vzorky od rolandu nebo nějaké od šmejdu nekde made in čína.
snd-seq-oss 26112 0 (unused) snd-virmidi 1376 0 snd-seq-virmidi 2952 0 [snd-virmidi] snd-seq-midi-event 3264 0 [snd-seq-oss snd-seq-virmidi] snd-seq 33648 2 [snd-seq-oss snd-seq-virmidi snd-seq-midi-event] snd-pcm-oss 37092 0 snd-mixer-oss 12016 0 [snd-pcm-oss] snd-via82xx 12032 0 gameport 1452 0 [snd-via82xx] snd-pcm 56064 0 [snd-pcm-oss snd-via82xx] snd-timer 13444 0 [snd-seq snd-pcm] snd-ac97-codec 38264 0 [snd-via82xx] snd-page-alloc 6004 0 [snd-via82xx snd-pcm] snd-mpu401-uart 3136 0 [snd-via82xx] snd-rawmidi 12672 0 [snd-seq-virmidi snd-mpu401-uart] snd-seq-device 3920 0 [snd-seq-oss snd-seq snd-rawmidi] snd 29956 0 [snd-seq-oss snd-virmidi snd-seq-virmidi snd-seq-midi-event snd-seq snd-pcm-oss snd-mixer-oss snd-via82xx snd-pcm snd-timer snd-ac97-codec snd-mpu401-uart snd-rawmidi snd-seq-device] cat /etc/modules.conf alias char-major-116 snd alias snd-card-0 snd-via82xx alias char-major-14 soundcore alias sound-slot-0 snd-card-0 alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss alias sound-service-0-1 snd-seq-oss alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss alias sound-service-0-8 snd-seq-oss alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss options snd major=116 cards_limit=1 options snd-via82xx index=0 # pmidi -l Port Client name Port name 72:0 Virtual Raw MIDI 1-0 VirMIDI 1-0 73:0 Virtual Raw MIDI 1-1 VirMIDI 1-1 74:0 Virtual Raw MIDI 1-2 VirMIDI 1-2 75:0 Virtual Raw MIDI 1-3 VirMIDI 1-3Zapnul jsem teda ten artsd a v KControl se uz ukazaly (4) veci: -alsa device ale at si vyberu jakekoliv z nich, tak v programu kmid nic neslysim, vse jakoby hraje, ale nic. Uz jsem blizko, ne?:) Zkousel jsem i vybrat nejaky mapovac - opt/kde/share/apps/kmid/maps/... ale nic To HOWTO jsem cetl, ale ja bych rad pouzil nejak artsd kdyz uz mi bude ve fluxboxu bezet... Diky moc
% timidity -iA -B2,8 -Os -EFreverb=0 a vypsalo to: Interface `A' is not compiled in. Try timidity -h for helpTo same jako root, cili predpokladam ze dany balicek neni zkompilovany s podporou alsy. Je to tak? Stahl jsem tento balicek: http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=2384 A tam pisou ze nejake patche na midi ma... Co myslite? Rekompilace s ./configure --enable-audio=alsa --enable-alsaseq Uvazuji spravne? Diky
$timidity -iA -B2,8 -Os -EFreverb=0 Requested buffer size 2048, fragment size 1024 ALSA pcm 'default' set buffer size 2048, period size 1024 bytes TiMidity starting in ALSA server mode Opening sequencer port: 129:0 129:1 129:2 129:3funguje!
a pmidi -p128:0 soubor.mid hraje!
Takze moc diky. Ale KGuitar se chova stale stejne a stale divne, nejde vubec ukladat, kompiloval jsem to ruzne nescetnekrat, zkousel starsi verze apod. Doporucil by nekdo podobny program? Mi byl doporucovam Guitar Pro ale pro Win. Tak jsem hledal alternativy (tady na abc) a nasel KGuitar, ma nekdo pozitivni zkusenosti s nejakym takovym podobnym programem?
Diky za rady
Tiskni
Sdílej: