abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 14.1 (14.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 14. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2023. Vybráni byli Bruno Haible za dlouhodobé příspěvky a správu knihovny Gnulib, nováček Nick Logozzo za front-end Parabolic pro yt-dlp a tým Mission logiciels libres francouzského státu za nasazování svobodného softwaru do praxe.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | IT novinky

    Před 10 lety Microsoft dokončil akvizici divize mobilních telefonů společnosti Nokia a pod značkou Microsoft Mobile ji zanedlouho pohřbil.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:33 | Komunita

    Fedora 40 release party v Praze proběhne v pátek 17. května od 18:30 v prostorách společnosti Etnetera Core na adrese Jankovcova 1037/49, Praha 7. Součástí bude program kratších přednášek o novinkách ve Fedoře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 21:11 | IT novinky

    Stack Overflow se dohodl s OpenAI o zpřístupnění obsahu Stack Overflow pro vylepšení OpenAI AI modelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:55 | Nová verze

    AlmaLinux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4 (Mastodon, 𝕏). S kódovým názvem Seafoam Ocelot. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:11 | IT novinky

    Před 50 lety, 5. května 1974 v žurnálu IEEE Transactions on Communications, Vint Cerf a Bob Kahn popsali protokol TCP (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Zajímavý článek

    Bylo vydáno do češtiny přeložené číslo 717 týdeníku WeeklyOSM přinášející zprávy ze světa OpenStreetMap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.10.38 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 00:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1220 projektů od 195 organizací (Debian, GNU, openSUSE, Linux Foundation, Haiku, Python, …) přijatých do letošního, již dvacátého, Google Summer of Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (64%)
     (8%)
     (14%)
     (15%)
    Celkem 129 hlasů
     Komentářů: 8, poslední 4.5. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Slax a K3B

    26.11.2004 12:18 Krystof
    Slax a K3B
    Přečteno: 141×
    Předem podotýkám, že jsem lama. Jelikož jsem si poničil Win98, rozjel jsem si slax 4.0.4 s parametrem "slax copy2ram nolock" a po rozjetí KDE, jsem si chtěl vypálit soubory z win disku. Spustil jsem K3B, vypálil jsem, co jsem potřeboval. Ale po tom , co jsem zhlídl CD v Slaxu, tak jsem zjistil, že tam nemám některé adresáře/soubory ... když jsem cédo prohlídl v práci ve Winech, tak tam bylo vše O.K. . Jak to ? Linux neumí přečíst, co sám vypálil ?

    Odpovědi

    Aleš Černý avatar 26.11.2004 12:27 Aleš Černý | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slax a K3B
    Jestli to ve Windowsech přečteš, tak tam to na tom CD asi je. Pak mě tedy napadá toto: Soubory a adresáře začínající tečkou jsou ve výchozím nastavení mnoha file managerů skryty. Určitě někde najdeš nastavení 'Ukazovat skryté soubory a adresáře' nebo tak nějak podobně.

    P.S.: Kdyby ses neomezoval jen na KDE, tak tohle znáš po prvních pěti minutách práce v Linuxu;o) V konzoli se přesuň do kritického adresáře a zadej 'ls'. Vypíše ti to jen 'neskryté' soubory a adresáře. A teď zkus 'ls -a' (jako 'all') a hele! :o)
    26.11.2004 12:37 Krystof
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slax a K3B
    Dík, doma to vyzkouším. Ale stejnak to bylo trochu zvláštní, protože ve Slaxu se na CD objevoval jeden adresář a v něm vnořený stejný adresář se stejnými soubory a to se opakovalo ... - ve Win to tam neni. Takže moc moudrej z toho nejsem.
    Aleš Černý avatar 26.11.2004 13:18 Aleš Černý | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slax a K3B
    Hm, no tak až budeš doma, tak napiš, co ti to teda přesně dělá. Takhle těžko říct.
    26.11.2004 13:32 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slax a K3B
    No zrejme jste to vypalil nejak divne. Bez znalosti nastavenych parametru v K3B se k tomu asi neda vic rict. Zkuste se podivat, jak to CD vypada pod Windows treba v ISOBusteru.
    Jiří Svoboda avatar 26.11.2004 13:47 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slax a K3B
    Zrejme je neco spatne, ale tezko rict co.
    To, ze vidite pod kazdym OS neco jineho, neni nic az tak zvlastniho. V ISO norme pro CD jsou standardne podporovany nazvy souboru o delce 32 znaku. Protoze by takovato CD byla spatne citelna v DOSu, musi se toto explicitne povolit parametrem -l (mluvim o mkisofs), jinak se generuji DOSova jmena 8.3. Pokud je potreba vypalit dlouhe nazvy, prava apod., musi se pouzit dalsi rozsireni. Pro UNIX je to Rock Ridge (parametry -r a -R), pro Windows Joliet (parametr -J). Ty vytvari na CD dalsi "tabulky obsahu" a jdou pouzit i soucasne - pak je "tabulek" na CD vice. Pokud ma kazda z nich jiny obsah a kazdy OS se primarne diva na tu svou, tak muze kazdy videt jiny obsah CD.
    26.11.2004 18:25 NasaK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slax a K3B
    Stavil by som sa ze ste to neprimountovali.. Alebo ze by nie???
    29.11.2004 07:41 Krystof
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slax a K3B
    Samozřejmě chyba byla mezi klávesnicí a židlí :-). Zapoměl jsem napsat možná důležitou věc. Jelikož jsem slax spouštěl i s parametrem "nolock" - a to proto, že se mi po parametru "eject" nechtělo vysunout šuflátko od CD vypalovačky (při použití "copy2ram"). No a taky jsem zapoměl přimountovat CD. Ale v tom KDE, to někdy blbne. Připojit to jde. Odpojit jak kdy. Nevím čím to, ale i v konzoli mi to po "umount -a /mnt/cdrom0" hlásilo "device is busy", ale už jsem měl všechny okna v KDE zavřený. Co dělám špatně ? Můžu vůbec mačkat na mechanice tlačítko "Eject" nebo výsouvání/zasouvání je na linuxu ?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.