Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.
Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.
V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od
… více »Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.
Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.
Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.
Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i
… více »QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
? Dekuji vam.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
)
Nenapadlo me hledat v tomto adresari, myslel jsem si, ze VSE z tohoto adresare musi byt na instalacnich CD. Alespon to tak drive bylo.
Dekuji za pomoc. Hezky vecer.
, protože tady to asi nikdo neví, co takhle se zeptat na stránkách MDK, jak už jsem říkal?
)
Mandrakelinux je skutecny Linux. Bohuzel free CD verze uz nema vsechny nastroje GNU
. FTP v urpmi zdrojich to spravi, ale chce to holt to pripojeni do Site...
V MDK (pouzivam denne) nevidim problem. Prome za me si pouzivejte, co chcete, ale netvrdte tu pitomosti.
Copak vazne nevidite ze na tom pokusu o Linux nejde skoro nikomu nic? Zlaty Win XP proti tomu zmetku od Mandrakesoftu. Opravdu zlaty widle. S temi by lide nemeli ani tretinu problemu ktere ustavicne resi ve vsech moznych konferencich ti co skocili na spek Mandrakesoftu.
A jak by to asi fungovalo?
Jak by se to dalo nainstalovat?
Co by pak bylo? Par aplikaci, ale ne operacni system.
Netvrdte tu pitomosti.
Toto je primo priznacne jednani a me je hned lepe u srdce, kdyz si neco podobneho prectu od machra Vaseho razeni
O tom kdo z nas dvou je pitomec by se dalo debatovat, jenze ja na to naladu nemam a take je to konec koncu zbytecne. Uzivejte si Vas polofunkcni shit MDK a ja si budu zase v klidu pracovat ve svem Ubuntu. Ja nadelam prace spoustu za tu dobu, nez vy vyresite proc vam nejde treba zvukovka a nebo proc dnes nemate barevny film, kdyz ten samy jste barevne videl ve vasem shitu vcera
Volne umoznuje Mandrakesoft stahnout neuplnou distribuci.ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/mandrakelinux/official/10.1/i586/media/main/, stáhnete si ji třeba příkazem mget.
Proto ja se domnivam plnym pravem ze Mandrake nedodrzel GNU licenci.Smím se zeptat, ze které části GPL vyplývá povinnost distribuovat GNU/Linux zkompilovaný (!) pro i586 v podobě obrazů ISO9660 filesystému tak, aby distribuce obsahovala i autotools a rpmbuild? Možná by neškodilo si tu GPL přečíst.
[...] to co rikam, za tim si stojim! MDK je ostuda a porusuje to GNU licenci! [GPL]Když si za něčím stojím, tak musím být připraven buď své tvrzení něčím doložit, nebo uznat, že nemám pravdu. Mohl byste mi tedy ukázat, v čem MDK konkrétně porušuje GPL? Nejlépe včetně citace té části GPL, kterou porušuje. Děkuji.
SRPMS na ftp mirrorech, s tímhle nemá Mandrake nejmenší problém.
Chtěl jsem kousek té licence, kterou Mandrake podle vás porušuje.
hmm, chybi mi tam odradkovani, taky by mohly byt ty diskuze inteligentnejsi a nenutit me formatovat v html kazdou blbinu :(
takze znova:
$ urpmq --sources synce-kde
ftp://linux.contactel.cz/Mandrakelinux/devel/cooker/i586/media/contrib/synce-kde-0.8.0-1mdk.i586.rpm
P.S. Jo a pisu se zapnutym CAPS LOCKem a tudiz mam evidentne pravdu!!!
Tiskni
Sdílej: