abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: admin - podpora blogů

    2.1.2005 18:27 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    admin - podpora blogů
    Přečteno: 365×
    Rád bych vám oznámil, že jsem právě naimplementoval základní funčknost pro blogy. Podrobnosti o motivaci, proč jsme je zavedli, najdete na adrese http://www.abclinuxu.cz/blog/leos/.

    V tuto chvíli jde o testovací režim, takže od funkčnosti nečekejte zázraky. Určitě zde bude spousta chyb. Ale to se časem odladí. Takže enjoy ;-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow

    Odpovědi

    2.1.2005 18:30 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Před blogy už dnes člověk -- ani yeti -- fakt neuteče...
    2.1.2005 18:39 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    taky se nestačím divit
    2.1.2005 18:41 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    tak tomu nebudeme rikat blog, ale treba zapisnicek maleho zpravodaje :-)

    Verim tomu, ze se to (nekterym) lidem bude libit a vyuziji teto moznosti.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    2.1.2005 18:56 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Například.

    Pro mě je blogger nadávka.
    2.1.2005 18:58 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Dámy a pánové, každý z nás někdy blogoval a kdo tvrdí, že ne, ten to dělá dosud.

    ;-)
    2.1.2005 19:11 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Deníček jsem psal, když se blog ještě jmenoval web log a jeho typickým autorem nebyl puberťák/puberťačka bez čehokoli, co by mohl světu dělit, o znalosti gramatiky ani nemluvě, a vydrželo mu bloggování déle než týden... Ale blog? To bych prosil důkazy.
    2.1.2005 19:19 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Typickým autorem. Sleduju větší než malé množství weblogů a z každého se něco dovídám, přinejmenším si to myslím. Stejně tak by šlo argumentovat, že být autorem jakékoliv webové stránky je ostuda, když se podíváme kolik jich stojí za víme co.
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:23 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Typickým autorem. Sleduju větší než malé množství weblogů a z každého se něco dovídám, přinejmenším si to myslím. Stejně tak by šlo argumentovat, že být autorem jakékoliv webové stránky je ostuda, když se podíváme kolik jich stojí za víme co.
    Co je větší než malé množství?? :-))))
    2.1.2005 19:29 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    V tomto případě něco kolem deseti, možná o píď víc.
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:45 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    v tom případě už mi nesedí jen ta píď a už ani nedutám :-)
    2.1.2005 19:48 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    12
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:36 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Kdo ve svém blogu rozebírá statistiku návštevnosti svého blogu, toho opravud nelze než označit za bloggera... ale neboj, třeba z toho vyrosteš ;-)
    2.1.2005 19:39 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    A víš co? Já se za to nestydím! :-D
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:42 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Sakra, musím si napsat skript na změnu signatury. Jo, a linky v diskuzi jsou nějaké takové rozbité.
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 20:09 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Ach jo, tak tato zmena preci jen mela sideefect :-( Zitra se na to mrknu, dnes uz se ale budu venovat zene, posledni tri dny me moc nevidela
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    11.1.2005 07:47 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    dnes uz se ale budu venovat zene, posledni tri dny me moc nevidela

    Povoluje sa. Ale potom o tom napis do blogu :-D

    10.1.2005 22:28 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Kupodivu jsem na takovy pubertalni blog jeste nenarazil. Sice jsem o nich slysel, ale jeste jsem je nevidel :-). Zato obcas narazim na blogy dost chytrych lidi, plne zajimavych informaci. Takze je zbytecne to smahem odsuzovat.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    10.1.2005 22:31 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Chceš nějaké nalinkovat?
    2.1.2005 19:03 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Proto jsme s Robertem na toto tema dost dlouho diskutovali. Ja treba prosazoval notes. Nicmene pod slovem blog si kazdy hned predstavi, co ma od nej cekat a neni treba nic slozite vysvetlovat, proto jsme jej nakonec pouzili.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    2.1.2005 18:44 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    zastavte blogy :-)
    budete asi-milovani :-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    2.1.2005 18:56 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Když jsem se naposled díval, tak v konzervě s rybičkama žádný blog nebyl, tak co :o)
    2.1.2005 18:53 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Vida, abclinuxu.cz vrací úder! Vlastně to vypadá jako logický krok, abclinuxu.cz evidentně sází na komunitu návštěvníků a tohle může být přínos. Root je zavedený podnik, linuxsoft vydává velmi dobré seriály. Rok 2005 bude jistě zajímavý!
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:23 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Rozpocet abicka se zvysuje. Pokud najdeme dobre autory, budou i serialy. Ale je to hlavne o lidech. :-( Mate-li zajem psat clanky ci serialy, nas sefredaktor Robert Kratky vas urcite uvita.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    2.1.2005 18:57 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Bude se nějak bojovat proti blogovému spekulanství? Eeexkluzivní jména za pár stovek! :-D
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:02 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    asi musis byt hodne rychly :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    2.1.2005 19:06 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Už jsem tam napsal 'Yeti', ale pak jsem to radši zase zavřel :-)
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:07 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    he ale myslím, že zrovna jemu to vadit nebude :-)
    2.1.2005 19:10 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Raději to riskovat nebudu ;-) Možná bych si moh napsat skript který probere všechny stránky od http://www.abclinuxu.cz/Profile/1 až po aktuální nejvyšší číslo a vytvoří podle jmen blog :-D
    Copak toho není dost?
    2.1.2005 19:18 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Ale klidně.
    2.1.2005 19:27 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    he koukám že signatura taky změněna :-))
    2.1.2005 19:04 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    a už je to tu ...budem asimilováni, bude se blogovat...budou nám nadávat do blogerů a ještě na tom někteří budou vydělávat :-) sodoma gomora velebnosti :-)
    Pavel Stárek avatar 10.1.2005 22:09 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Zdravím,

    může mi někdo vysvětlit, jak si mám změnit ten nadpis blogu, tedy to co se mi v diskuzích ukazuje za slovem "blog:", na něco jiného s háčkama a čárkama ??? Nějak sem to v nastavení nenašel :-( . Jinak velká pochvala za to blogovátko :-)

    Děkuji za odpověď.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    10.1.2005 22:23 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Prejdi do sveho blogu, ale bud prihlaseny. V pravem sloupci je sekce Nastaveni. Ta obsahuje Pridej zapis (coz jsi uz pouzil) a hledany odkaz Upravit vzhled. Zde se tato hodnota jmenuje Titulek blogu.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    Pavel Stárek avatar 11.1.2005 00:31 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    děkuji, a jinak ať se vše daří v novém roce 2005.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    10.1.2005 22:39 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Jak dlouho vlastně trval vývoj téhle 'základní funkčnosti'? Dostali jste mě jednoduchostí a přitom relativním pohodlním :-) V tom mém vlastním pekle bylo utrpení něco psát (no jo, předělávám :-)), no, nejspíš i číst.
    Copak toho není dost?
    11.1.2005 06:48 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: admin - podpora blogů
    Asi tri,ctyri clovekodny.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.