abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: E2fsck a Patimage chyby na disku

    1.5.2005 19:09 Joskaa | skóre: 15
    E2fsck a Patimage chyby na disku
    Přečteno: 366×
    Pokud zálohuji pomocí Partimage oddíly disku, musím v option vypnout Check partition before saving. Jinak najde na disku chybu a nezačne zálohovat... Pokud spustím e2fsck -c tak chyby najde a odstraní, ale jenom dočasně. Chyby vadí jenom Partimagovi, jinak se na běhu MDK 10.1 neprojevují. Zajímalo by mě co to je za chyby a proč vznikají.Myslel jsem že to způsobil Norton Ghost, ale po čisté instalaci MDK s formátem disků to tam je taky! E2fsck vypíše např: (lost+found not found) System was be modificate 132192/2007360 files (0.3% non-contiguous) 622336/4008209 blocks Mohu tyto chyby ignorovat a použít Partimage bez kontroly, nebo pokaždé musím pomocí e2fsck opravovat/dloho to trvá/. Ještě pro info partimage a e2fsk používám z System Rescue CD kterým nabootuji.E2fsk používám s nenamountovanými disky jak je doporučeno.

    Odpovědi

    2.5.2005 16:56 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    fakt nikdo neví, co to může být za chyby na disku?? Pro jistotu jsem zkusil nainstalovat MDK 10.1 na jiný disk a je to úplně to samé
    2.5.2005 18:07 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    lost+found not found
    Máš na tom oddíle /lost+found ??
    2.5.2005 18:32 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    tento adresář jsem nalezl, ale obsah je binární
    2.5.2005 18:41 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    ale obsah je binární
    ???
    2.5.2005 19:18 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    zkusím znovu e2fsck, co by mělo být v tom adresáři?
    2.5.2005 19:21 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    V tom adresari by nemelo byt nic. Ale porad jsem nepochopil, co to je binarni obsah...
    2.5.2005 19:34 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    v adresáři je několik řádků binárních znaků které nedávají samoshřejmě žádný smysl nejsou to ASCII znaky!
    2.5.2005 19:37 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    V adresáři nemůžou být řádky, jedině soubory. Jinak po chybě se tam obvykle vyskytují soubory s číselnými jmény.
    2.5.2005 20:01 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    /lost+found ####################‰##4###Ŕ#######4# ###(#########4###4€##4€##ŕ###ŕ##################################################€###€##¤###¤###############¤###¤Ł##¤Ł##d###x###############´###´Ł##´Ł##Ř###Ř###############(###(##(## ### ###########Qĺtd############################/l jsou tam jenom takovéto znaky. Smažu to a zkusím znova e2fsck...
    2.5.2005 20:08 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    Je to teda vůbec adresář? Tohle není normální a moc bych se neutěšoval tím, že Mandrake zatím jede bez problému...
    2.5.2005 20:08 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    Hmm... V tom pripade je ten souborovy system silne poskozen. Misto mazani a vrtani se v tom bych radsi nekam zazalohoval data. :-P
    2.5.2005 20:11 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    P.S. Zalohovanim samozrejme nemyslim zalohu poskozeneho filesystemu pres partimage... :-)
    2.5.2005 20:28 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    fuj to jste mě vystrašil-data mam bezpečně uložena tarem.Jak jsem psal, když to e2fsck opravim /hlaseni jsem vyše popsal/ tak se to po krátké době opět při použití e2fsck objeví. Pochopil bych, kdyby bylo něco s diskem, ale jak jsem psal instaloval jsem MDK 10.1 na jinej skoro novej disk a po nainstalování se to tam nepravidelně objevovalo úplně to samé...
    2.5.2005 20:32 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    fakt nevím mdk běhá už třetí týden k plné spokojenosti i já byl spokojen dokud jsem nespustil e2fsck. I kdyř nemám problémy ignorovat to nedokážu
    2.5.2005 21:12 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    ale jak jsem psal instaloval jsem MDK 10.1 na jinej skoro novej disk a po nainstalování se to tam nepravidelně objevovalo úplně to samé...
    No, tak mate:

    a/ vadny kabel

    b/ vadny radic

    c/ vadnou RAM/nekompatibilni se zakladni deskou

    d/ kteroukoliv kombinaci vyse uvedeneho...
    3.5.2005 21:46 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    Měl jste pravdu! V pc mám obsazeny dva pamětové sloty 2x 128Mb. Podle vašeho příspěvku jsem jeden vyndal a vše bylo ok. Fsck napsal system was modificate a vytvořil adresář lost+found a ten je prázdný.Pokud jsem paměti prohodil tak taky vše bylo ok. Proto jsem s kamaradem tu jednu pamět vyměnil.On má 1x 128 tak mu to nevadí a já nyní s 2x 128Mb taky nemám problém. Jenom mi není jasný, že dříve v XP a 2k to těmto systémům nevadilo a Linux poznal, že se tyto paměti nemají moc rády.. Ještě jednou oc díky

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.