abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:11 | Komunita

    Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:44 | Nová verze

    Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:33 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý software

    Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | Nová verze

    Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 11:44 | IT novinky

    Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1874 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Canon Pixma 4000 a suse 9.2

    5.5.2005 19:18 Michal
    Canon Pixma 4000 a suse 9.2
    Přečteno: 215×
    Dobrý den, začínám s linuxem a nemám tolik zkušeností. Chtěl bych proto poradit jak v SUSE 9.2 rozchodit tento HW (hledal jsem skoro všude a nikde nic):

    - Tiskárna Canon Pixma 4000 - TV Tuner na GK Ati All In Wonder 7500 - Scanner HP 4400c

    Předem díky za všechny nápady

    Michal

    Odpovědi

    6.5.2005 17:15 Jiří 'Luge' Mačát | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon Pixma 4000 a suse 9.2
    PIXMA iP4000:

    Nepotesim te, pod CUPS nejsou drivery na zadnou tiskarnu z rodiny PIXMA. Jedinym resenim je nainstalovani Turboprintu (www.turboprint.de), ktery je ale placeny (na papiry ti bude tisknout logo Turboprintu, pouze na nejnizsi kvalitu tisku to bude bez loga, ale to je pouzitelny maximalne na text). Canon otevrene prohlasuje, ze drivery na PIXMy nejsou a asi nikdy nebudu... A ani je nikdo nemuze udelat na kolene, protoze podle vseho ani nevypustili specifikaci tiskaren.

    BTW: Pokud nechces pouzivat Turboprint, muzes to prece zkusit nakonfigurovat pres CUPS, ale musis najit nejvhodnejsi driver pro tiskarnu stylem pokus/omyl, ale pravdepodobne ti to neprojde a hlavne bych to ani nezkouse, ja takhle zkousel zprovoznit vcera a dneska iP3000, a vydavala dost desivy zvuky a nekde na internetu jsem cetl, ze se tim ta tiskarna muze i hardwarove znicit.

    BTW2: Priste se pokus hledat lip. Neni to tak tezky. Sam jsem dospel k poznani, ze linux je system, se kterym nemam problemy jenom ja (respektive ty) a vsechny problemy pred tebou uz nekdo nekdy resil a vetsinou vyresil. V nejlepsim pripade to byl nekdo anglicky mluvici, coz situaci dost zjednodusuje, ale i kdyby ne, tak tady prece je google web translator (http://www.google.com/language_tools?hl=en).

    Google vi vsechno...

    13.7.2005 12:29 Straw
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon Pixma 4000 a suse 9.2
    http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=38995&highlight=PIXMA
    Stanislav Brabec avatar 14.7.2005 16:49 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon Pixma 4000 a suse 9.2
    ATI All In Wonder - pokud je to jeden ze starších modelů, pak drivery GATOS. Jen nevím, jestli budou se SuSE Linuxem 9.2 chodit. Pokud ne, v jejich diskusním listu je patch, které poslal Bogdan Diaconescu. Ale není to zrovna práce pro začátečníka.
    14.7.2005 21:37 Bubo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon Pixma 4000 a suse 9.2
    Zdravím dá sa použiť aj driver pre pixma 4100 z jap.serveru-priateľovi funguje v MDK 10.2. ftp://download.canon.jp/pub/driver/bj/linux/ Osobne mam Canon Pixma iP 5000 a v MDK aj Ubuntu slušne tlačí(aj farby) pod ovládačom Canon 7100-je v ponuke cups
    5.8.2005 02:55 wifinista | skóre: 25 | blog: Nesmyslný Svět | Drozdov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon Pixma 4000 a suse 9.2
    Hi! zajímalo by mě jak si to zjistil... Protože jesli si skoušel driver po driveru tak se divym že ti ta tiskárna ještě funguje... S canonem a ati je to s driverama těžký (mam tiskárnu canon iP4000 a Ati Radeon 9000 :-D), musíme bojovat :-) až nás bude víc, i tyhle společnosti si nás všimnou a driverů se dočkáme!!!
    Umět dobře pracovat s PC vůbec neznamená umět dobře vytvářet makra v Microsoft Office
    5.8.2005 08:31 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon Pixma 4000 a suse 9.2
    Len aby nebolo horsie.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.