abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ogg > audio cd

    3.9.2002 18:12 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    ogg > audio cd
    Přečteno: 228×
    Ahoj,
    vite nekdo jak vypalit z pisnicek zkomprimovanych do ogg normalni audio cd? Bylo by dobre, kdyby se to dalo provest v nejakem skriptu.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.

    Odpovědi

    3.9.2002 19:29 Jozef Vondrák | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    S Ogg-em zatím nedělám, což se jistě brzy změní. Mohu poradit jen v obecné rovině. Je to stejné jako s MP3.
    1) Dekomprimovat ogg do souboru typu wav nebo raw.
    2) Vzniklý soubor uložit jako audio stopu.
    4.9.2002 06:44 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    Ahoj,
    man ogg123 :-)

    Ja znam dva zpusoby. Konzolovy, pro mne mene pohodlny, ogg123 -d wav -f pisnicka.wav pisnicka.ogg (v napsani skriptu nevidim problem). Nebo pouzit XMMS a jako vystupni plugin nastavit disk writer. Potom uz jen date pisnicky do playlistu a pustite prvni z nich. Je jedno jestli se jedna o mp3 nebo ogg. A mensi upozorneni: vypnete si funkci repeat nebo vam bude XMMS prevadet pisnicky neustale dokola. :-)
    4.9.2002 12:47 jbohac | skóre: 19 | Praha 5
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    bacha, ten .wav musi mit presny parametry (bitrate/pocet kanalu...) To se da udelat treba programem sox, nebo primo nejakejma parametrama u mpg123. Ja sem kdysi pri konverzi z mp3 nahral na CD par pisnicek v dvojnasobne rychlosti, protoze mpg123 mi je ulozil kazdou s jinak.
    8.9.2002 22:51 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd veřešeno
    Tak jsem to nakonec vyřešil, je to sice nějaky divny, ale audiocd to vypálilo. Tady je kousek skriptu, ted to chce jen trochu doladit:

    read -p">" -e ADRESAR_OGG
    for I in "$ADRESAR_OGG/*.ogg"
    do
    ogg123 -d wav -f - "$I" | sox -t raw -r 44100 -s -w -c 2 - /tmp/burn-$$.wav
    cdrecord dev=$CDRW_DEVICE -fs=$FIFO speed=$SPEED -audio -pad -nofix /tmp/burn-$$.wav
    rm -f /tmp/burn-$$.wav
    done
    cdrecord dev=$CDRW_DEVICE -fix -eject
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    9.9.2002 00:51 jbohac | skóre: 19 | Praha 5
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    no trochu divny na tom je to opakovany spousteni cdrecord... Neni elegantnejsi to vsechno nahazet do jednoho adresare a tam pak dat "cdrecord ... *.wav" ?? Zacatek jmena souboru by mohl zustat stejnej jako u ogg, aby se zachovalo poradi...
    9.9.2002 20:58 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    Ten jeden adresar a hromadne paleni je dobry napad, ale ted jsem prisel na dalsi nedostatek. Tento skript nelze pouzit na adreare a soubory s mezerou v nazvu. Blbne to v tom for cyklu, on to bere jako vic polozek oddelenych mezerou. Asi by to chtelo vlozit pred kazdou mezeru \, ale to nevim jak udelat.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    10.9.2002 11:56 jbohac | skóre: 19 | Praha 5
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    hele me je vubec divny ze ti to takhle funguje: for I in "$ADRESAR_OGG/*.ogg" podle me tam ty uvozovky musej vadit, ne? Podle me ten cyklus probehne jen jednou a do $I se strci seznam vsech fajlu.... A cely jeko jeden parametr do ogg123... a tam pak ty mezery vadej... Jinak ty uvozovky kolem $I dale ve skriptu jsou tam dobre a problem s mezerama by to melo resit...
    10.9.2002 13:21 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    Ty uvozovky tam nemaj byt, dal jsem je tam behem ladeni a ted jsem je zapomel vymaznout.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    26.1.2004 14:12 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    Pěkný scriptík. Jen pár drobností: sox umí i ogg, tak proč ten ogg123? Možná by bylo lepší zvolit něco jako
    read -p">" -e ADRESAR_OGG
    
    find "$ADRESAR_OGG" -name '*.ogg' | ( while read I
      do
        sox -t raw -r 44100 -s -w -c 2 "$I" \
        "/tmp/$(basename "$I" .ogg).wav"
      done
    )
    
    paleni...
    a mělo by to fungovat i s mezerama a dalšíma obskurníma znakama.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    26.1.2004 14:29 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    osobně bych se na nějaké čtení z konzole vykašlal a udělal to nějak takhle
    find "${1:-.}" -maxdepth 1 -name '*.ogg' | ( while read I
      do
        sox -t raw -r 44100 -s -w -c 2 "$I" \
        "/tmp/burn-$(basename "$I" .ogg).wav"
      done
    )
    cdrecord dev=$CDRW_DEVICE -fs=$FIFO speed=$SPEED \
     -audio -pad /tmp/burn-*.wav
    a bude se číst aktuální adresář, pokud nebude zadán jako parametr jiný.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    26.1.2004 14:39 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    sakr. ten sox výraz má být
    sox "$I" -t cdr "/tmp/burn-$(basename "$I" .ogg).wav"
    jestli jsem správně pochopil man sox. Proč si to komplikovat, že.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    26.1.2004 14:15 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd vereseno
    * se v "" neexpanduje, uvnitř "" se expanduji pouze $ a \
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    26.1.2004 14:26 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd veřešeno
    este by sis mohl nechat generovat ze jmena CDtext. jen jsem nikdy neresil jak...
    15.9.2002 00:03 wong
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    jo stahni si eroaster (podle me je docela dobrej) a v tom muzes vyaplovat audio cd primo z wav, mp3 a oggu
    15.9.2002 15:18 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    dik za tip, ale na masine kde palim nemam Xka a jen kvuli paleni je nechci davat.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    10.10.2002 13:10 Zebel
    Rozbalit Rozbalit vše přidám se
    Tohle by mě taky zjímalo. Jestli se dá pálit MP3>AUDIO z text. modu. Pokud jo, bylo by to pro mě moooc užitečný. Díky kluci. Zebel
    24.1.2004 11:41 mix
    Rozbalit Rozbalit vše proc slozite
    No z MP3 na wav nebo normalni CD pali i NERO5ka,jako uplnejednoduse to pretahnu a palim,ale z ogg to taky tet ladim a nemuzu to dostat na CD:((
    26.1.2004 14:53 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše proc slozite
    To musíš použít pořádný soft (sox+cdrecord) na pořádném OS.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    12.9.2003 22:10 Klusal R.
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    Umí to např. JetAudio 5. Je to výborný soft na přehrávání a konverzi všeho do všeho ostatního. www.jetaudio.com
    24.1.2004 11:57 Jarda Kotěšovec (athli) | skóre: 17 | blog: athli
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    Nebo muzu doporucit Mp3burn, dle manu umi i OGG. Da se pouzit napr. - v xmms si vytvorim seznam pisnicek, ktere chci vypalit - ty ulozim jako playlist a predhodim to mp3burnu. Jeste je potreba nastavit parametry pro cdrecord (parametrem, nebo v configu) a on je rovnou vypali.
    24.1.2004 12:24 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    proc psat vlastni skripty? neni treba vynalezat kolo... viz treba bashburn.
    26.1.2004 13:27 Roman ŠANDOR | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše ogg > audio cd
    A co takto vyskusat napalovaci soft K3B? funguje systemom drag&drop, popretahujes oggy a vypalis ako audio, spravil som tak minimalne 50CD a vsetky funguju uplne perfektne aj s CDtextom :)) Hodne zdaru

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.