Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
str
zarovnaný.
#include <errno.h> #include <sys/types.h> #include <sys/ipc.h> #include <sys/shm.h> #include <string.h> #include <stdio.h> int main(void) { int id = shmget(10789L, 10, IPC_CREAT | 0777); char str[] = "abcdefghi"; char* addr = (char*) shmat(id, str, SHM_RND); if ((long)addr == -1) { printf("Error: %s\n", strerror(errno)); return 1; } return 0; }Přitom pokud nechci mapovat existující oblast paměti, ale novou oblast, kód funguje:
char* addr = (char*) shmat(id, 0, SHM_RND);Přiznávám se rovnou, že programování v C není zrovna moje hobby a do tohohle jsem se pustil jenom proto, že jsem doufal, že napsat těch 10 řádek nebude problém… Podle
man shmat
by ten kód měl být IMHO vpořádku, asi přehlížím nějakou triviální chybu – dokáže mi někdo poradit, jak na to?
uname -a Linux 2.6.16-gentoo-r7 #2 PREEMPT Fri May 26 18:27:12 CEST 2006 i686 AMD Athlon(tm) XP 2600+ GNU/Linux ls -l /usr/lib/libglib.so lrwxrwxrwx 1 root root 21 Feb 3 2005 /usr/lib/libglib.so -> libglib-1.2.so.0.0.10Podotýkám, že potřebuji takto nasdílet již "existující" blok paměti. Výsledek má být zakomponován do JNI a Javy a potřebuji takhle komunikovat s již existujícím sw, který používá právě sdílenou paměť, takže jiný způsob IPC nemůžu použít.
str
tímhle způsobem nasdílím. Že by v tom byl zakopaný hafan?
Ona adresa, kam se bude sdílená paměť mapovat, tedy vždy znamená, že tam sdílená paměť vznikne? A pokud chci začít sdílet již existující data, musím je do sdílené paměti nakopírovat?
Ono je to vlastně logické, protože shmat
už neví nic o tom, že jsem před chvílí přes shmget
sdílenou paměť vytvořil, a kdybych se pokusil s tou mojí logikou namapovat na existující adresu sdílenou paměť vytvořenouněkým jiným, měl bych najednou dva kandidáty na obsah sdílené paměti – obsah, který tam vytvořil jiný program (a který se sdílí), a obsah, který je uložen na zadané adrese v adresním prostoru mého programu. A to by asi nešlo.
Takže ano, adresa předávaná fci shmat
je dobrá jenom k tomu, pokud mám speciální přání, kam do mého adresního prostoru se má sdílená paměť namapovat, ale sdílet již přidělenou paměť takhle nemůžu.
Díky za nakopnutí správným směrem
Tiskni
Sdílej: