Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
QLineEdit *display; connect(but7,SIGNAL(clicked()),this,SLOT(clickButton7())); void MainWidget::clickButton7(){ insNumeral('7'); } void MainWidget::insNumeral(char c){ // printf ("%s\n",&c); QString s = display->text(); display->setText((QString ) &c); }Takto se mi např zobrazí číslo 7 a 8:
7Pêû¿Ø¶ 8Pêû¿ Pêû¿d/ø· XNevíte, kde můžu mít chybu?
QString s = display->text();Doporučuju se naučit zcela zásadní rozdíl mezi znakem a řetězcem znaků, který buď přehlížíte nebo neznáte. Získáním adresy proměnné typu
display->setText((QString ) &c);
char
nedostáváte řetězec znaků, ale ukazatel na znak.
V tomto případě můžete udělat QString(c)
, protože QString
má konstruktor, který char
bere.
connect(but1, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(clickButton()));
...
connect(but7, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(clickButton()));
...
// univerzalni zpracovani stisknuteho tlacitka s cislem v textu
void MainWindow::clickButton()
{
QString s(display->text()); // lepsi nez QString s = ... - vyhnes se inicializaci tmp promenne
// qt4
QString t(qobject_cast<QPushButton*>(sender())->text());
// nebo qt3
QString t((QPushButton*)sender()->text()); // nebo tak nejak.
// mozna by slo i ciste sender()->text(). Tezko rict. Ale jsem liny to vyzkouset...
display->setText(s + t);
...
}
prostě tan nějak. Ať nekóduješ miliardy slotů.
void MainWidget::insNumeral(QChar c){ QString s(display->text()); QString r(c); display->setText(s+r); }Díky za rady.
Tiskni
Sdílej: