Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Potřebuji převést string - řetězec znaků z UTF-8 na cp1250 a nevím jak na to - jakou funkci použít v C.
Kdyby to bylo pouze překodování znaku je to bez problému, ale problém je že je to UTF-8 takže tam znak může být různě dlouhý a na to nevím jakou funkci v C použít - nikdy jsem s unicode nedělal.
Nebo to převést na pevnou délku tj UTF-8 na UNICODE (UTF-16) a porovnávat to potom a nahrazovat ?
Prostě mám program který mi převádí data z linuxu pro PocketPC a potřebuji překodovat znakovou sadu.
možná vám pomůže man 3 iconv
Nebo to převést na pevnou délku tj UTF-8 na UNICODE (UTF-16) a porovnávat to potom a nahrazovat ?
BTW., UTF-16 není Unicode (je to formát kódování používané pro kódování Unicode) a UTF-16 nemá pevnou délku znaků.
Jasně trochu se v tom ještě neorientuji pod MS-DOS jsem s UNICODE nedělal v tu dobu nebyl.
iconv()? viz Wikipedie
Jasně to asi bude ono - jdu se na to kouknout co to dělá.....
#define DELKA_POZNAMKY 256 char convStr[DELKA_POZNAMKY]; ........... /* převod kodování */ char * UTF8toWindows (char * from) { char *p1, *p2; iconv_t i; size_t fromlen, tolen; size_t iconv_value; errno=0; if (strlen(from) > DELKA_POZNAMKY) { perror("ICONV: Poznámka je moc dlouhá."); exit(errno); } memset(convStr,0,sizeof(convStr)); tolen = fromlen = strlen(from); p1 = (char *)from; p2 = (char *)convStr; i = iconv_open("WINDOWS-1250", "UTF-8"); if (i == (iconv_t) -1) { if (errno == EINVAL) perror("ICONV: Nepodporuji převod z UTF-8 do CP1250."); else perror("ICONV: Chyba převodu kodování."); exit(errno); } /* Převod */ /* iconv_value = iconv(i, (const char **)&p1, &fromlen, &p2, &tolen); */ iconv_value = iconv(i, &p1, &fromlen, &p2, &tolen); if (iconv_value == (size_t) -1) { perror ("ICONV: Převod kodování se nepovedl."); exit(errno); } iconv_close(i); return(convStr); } ........
Tiskni
Sdílej: