Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
bloumám po internetu již nějaký čas a hledám pořádný UML editor (nejlépe GTK+ nebo Java) pro kreslení jednodušších diagramů, bohužel nic nemohu najít.
V Dia se kreslí parádně ale možnosti kreslených objektů jsou zoufalé, chtěl bych v activity diagramu zanořit více aktivit do jedné nadřazené, navíc v Dia zlobí export do SVG (fonty se vyexportují ve špatných velikostech)
Agro UML je pěkně členěný nástroj se spoustou možností, ale kreslení v něm je zoufale pomalé a komplikované, při exportu do svg si obrysy jednotlivých útvarů nedrží svůj původní tvar, obdelníky se zaoblenými rohy se interpretují jako elipsy, navíc jsem v Agru nenašel způsob jak měnit například tloušťku čáry v diagramu
Netbeans je parádní ale neumí export do SVG ani žádného jiného vektorového formátu
co používáte vy? poradíte?
Visual Paradigm for UML — maximální spokojenost. Jednoznačně doporučuji.
Co se ArgoUML týče, zkusil bych export do EPS. Ten funguje, ale už si nepamatuji, jestli dělá elipsy i v EPSech, nebo je to výsada SVG. Jo — pozor na fonty. EPS se odkazuje na neexistující fonty. A pak je to celý v RGB, což je pro mě další práce navíc. Editace diagramů je taky dost na dvě věci.
NetBeans je cool, ale využívá to nějakou proprietu třetí strany, ke který nejsou zdrojáče — a je to nechutně pomalý. A neexistence vektorového exportu — to je blocker.
Pak se pro Linux ještě dělá Enterprise Architect. To je taky moc pěkný nástroj.
No, já viděl pouze verzi pro zavaděč na hry. Ale z požadavků na systém vyplývá, že nějakou linuxovou verzi mají. Takže ať to jede pře emulátor zavaděče nebo nativně — mělo by to být podporované výrobcem.
diky moc za rady, vyzkousim
Eclipse s pluginom (java):
http://www.eclipsedownload.com/download_free_eclipse_3.3.html
Tiskni
Sdílej: