Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
potrebuji v Jave napsat kod ktery pres HTTP odesle POST. V postu jsou textove informace s diakritikou. Script ktery prijima formular miva kodovani UTF-8 nebo ISO 8859-2. Uz mi dochazi napady jak telo onoho POSTu sestavit. Zkousel jsem vse, co jsem kde precetl.
Spravna cesta by podle me byla :
Nevite jak presne, postupovat pri kodovani POSTu, nebo nemate fungujici kus kodu?
Diky Tomas.String
, ale byte[]
. Takže v prvním řádku byste měl volat jen val.getBytes("ISO 8859-2")
. Mimochodem, metoda getBytes()
a konstruktor new String()
bez určeného kódování použijí kódování platformy (tj. na Windows kódování pro danou jazykovou mutaci Windows, na unixech kódování nastavené v locale), a pokud to někde v kódu uvidíte nebo použijete, je to skoro vždy špatně.
Diky za pomoc.
Sam jsem citil, ze mit to cele ve stringu nebude spravne.
Co se tyce HttpClient, ten jsem pouzival bohuzel ani v nem to kodovani nedokazu zprovoznit.
V hlavicce ze serveru mi prijde nasledujici :
V tele HTML dokumentu je kodovani ISO 8859-2.
Rozumim tomu spravne, ze POST na server ma mit telo v kodovani ISO 8859-2?
Jak k tomu dospet?
URL encode necha normalni znaky jako a..z A..Z napokoji. Vyescapuje specialni znaky jako mezery, enter, zavinac ... . Navic vezme specialni znaky(diakriticke) a ty zakoduje podle tabulky pro zvolene kodovani.
Kdyz se divam, co tam posila FF, tak je obsah pekne zakodovany %40 @ %26 ř atp. Z Javy se mi cela diakritika zakoduje znak '?'
Napada nekoho neco?
UrlEncodedFormEntity
předat správné kódování.
Řetězec tvořící tělo POSTu musíte podle mne poskládat z jednotlivých částí, URLEncoder.encode() by vám zakódovalo i oddělovače jednotlivých parametrů (&). Ve výsledném řetězci by pak měly být jen znaky z ASCII, takže do výstupu byste měl vypsat os.write(telo.getBytes("ASCII");
(ale pokud tam máte správně jen ASCII znaky, nebud v tom rozdíl).
Tiskni
Sdílej: