Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
$jmeno = "Petr"; switch ($jmeno){ case "Honza" : echo("Honza"); break; case "Jiří" : echo("Jiří"); break; default : echo("Petr"); }Pokud je toho více tak použít if a cyklus for.
for($c=1; $c<100; $c++){ if($seznam[$c] == $slovo) { echo ("našel jsem slovo ". $slovo); break; } }
Out of index! :)$c=1; $c<100; $c++
count($arr)
(a navíc se snad čísluje od 0, ne?)
$a = array(1 => 'pepa','franta'); $c = count($a); for($i=1;$i<=$c;$i++) echo $a[$i] . "\n";…ne že bych to obvykle dělal… :)
foreach
foreach()
, ani zdaleka neznamená, že se musí za každou cenu použít.
foreach
je obvykle nepatrně rychlejší prochází-li nějaké pole polí apod.
for
je obvykle nepatrně rychlejší procházíme-li pole například čísel.for
,
a zas pokud máme pole asociativní (nebo potřebujeme znát klíč a současně hodnotu), je obvykle vhodnější použít foreach (samozřejmně nemusíme, vytáhneme si klíče a procházíme ty).
for
je například pro mně mnohem jednoduší, bo je ve většině jazyků stejný.for
a dobré používat foreach
, když každé je trochu vhodnější na něco jiného a obě jsou to platné konstrukce jazyka?
for
“.for
je daleko vhodnější.Napadají mne dvě možnosti:
in_array()
.Nejste-li schopen realizovat ani jednu z těchto variant (samozřejmě vám to nemusí nutně trvat celých pět minut) a nejste-li ani ochoten udělat něco proto, abyste byl, doporučuji zamyslet se, je-li programování pro vás vhodnou činností. Jinak tady totiž podobně "zapeklitých" problémů budete řešit nejméně deset denně.
$slova = array("slovo", "jiné slovo", "praha"); var_dump(in_array("slovo", $slova)); var_dump(in_array("false", $slova));
$name2num = array("pondeli" => 1, "utery" => 2, "streda" => 3, "ctvrtek" => 4, "patek" => 5, "sobota" => 6, "nedele" => 7);a preklad je jednoduse vyhledani klice
$nazevdne = "pondeli"; $cislodne = $name2num[$nazevdne];Pokud potrebujes pro kazde slovo delat neco jineho, musis prochazet pole rucne cyklem (pres foreach je to jednodussi nez for a cisleny index) nebo udelat switch, jak bylo receno vyse.
$name2num = array( "pondeli" => "funkce1", "utery" => "funkce1", "streda" => "funkce1", "ctvrtek" => "funkce2", "patek" => "funkce2", "sobota" => "funkce3", "nedele" => "funkce3" ); $nazevdne = "pondeli"; function funkce1($param){ var_dump(__FUNCTION__); var_dump($param); } function funkce2($param){ var_dump(__FUNCTION__); var_dump($param); } function funkce3($param){ var_dump(__FUNCTION__); var_dump($param); } if (isset($name2num[$nazevdne]) && is_callable($name2num[$nazevdne])) call_user_func($name2num[$nazevdne],$nazevdne);
Tiskni
Sdílej: