Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
.křivej_nadpis { display: block; padding: 0; width: šířka obrázku; height: výška obrázku; background: barva top left no-repeat url(obrázek); }
<h2 class="křivej_nadpis">nadpis <div class="ramecek levy"></div> <div class="ramecek pravy"></div> <div class="ramecek horni"></div> <div class="ramecek spodni"></div> </h2>CSS:
.křivej_nadpis { display: block; padding: A B C D; position: relative; background: libovolné pozadí nadpisu; } .křivej_nadpis .ramecek { position: absolute; padding: 0px; margin: 0px; background; transparent top left; } .křivej_nadpis .ramecek.horni { /* žádná mezera před 3. tečkou */ top: 0px; left: 0px; width: 100%; height: A; background-image: url(horní okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; } .křivej_nadpis .ramecek.pravy { top: 0px; right: 0px; width: B; height: 100%; background-image: url(pravý okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; } .křivej_nadpis .ramecek.spodni { bottom: 0px; left: 0px; width: 100%; height: C; background-image: url(spodní okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; } .křivej_nadpis .ramecek.levy { top: 0px; left: 0px; width: D; height: 100%; background-image: url(levý okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; }V podstatě je to velmi jednoduché. Do nadpisu jsou přidané čtyři divy, které jsou prázdné a absolutně pozicované vrámci stylovaného nadpisu. Každý z těch čtyř divů překryje jednu hranu nadpisu a přilehlé rohy. Padding nadpisu se pak postará o to, aby obsah nebyl překrytý. Jediné co, tak to potřebuje jednobarevné okolní pozadí.
<h2 class="křivej_nadpis"> <div class="ramecek levy"> <div class="ramecek pravy"> <div class="ramecek horni"> <div class="ramecek spodni"> nadpis </div> </div> </div> </div> </h2>V CSS je pak jen potřeba nastavit vhodný padding a obrázek na pozadí.
.křivej_nadpis { padding: 0px; background: transparent; position: relative; /* aby margin sousedů nekecal do umístění obsahu */ } .křivej_nadpis .ramecek { display: block; padding: 0px; margin: 0px; background: transparent; } .křivej_nadpis .ramecek.horni { padding-top: A; background: transparent top center no-repeat url(horní okraj); } .křivej_nadpis .ramecek.pravy { padding-right: B; background: transparent center right no-repeat url(pravý okraj); } .křivej_nadpis .ramecek.spodni { padding-bottom: C; background: transparent bottom center no-repeat url(spodní okraj); } .křivej_nadpis .ramecek.levy { padding-left: D; background: transparent center left no-repeat url(levý okraj); }Je to bezproblémová technika a lze vykouzlit i skutečně průhledné okraje. Na druhou stranu je trošku těžší umístit jednotlivá pozadí do jednoho obrázku, aby se ušetřily HTTP requesty.
Tiskni
Sdílej: