V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
imp.load_source(name, pathname[, file])Load and initialize a module implemented as a Python source file and return its module object. If the module was already initialized, it will be initialized again. The name argument is used to create or access a module object. The pathname argument points to the source file. The file argument is the source file, open for reading as text, from the beginning. It must currently be a real file object, not a user-defined class emulating a file. Note that if a properly matching byte-compiled file (with suffix .pyc or .pyo) exists, it will be used instead of parsing the given source file. Nikde ale nená napsáno, čeho to má být jméno
imp.load_source('??????', '/cesta/k/souboru.py')poradí prosím někdo ? Díky
Řešení dotazu:
import "bar"
imp.load_source(bar, /cesta/soubor.py) import bar
imp.load_source("bar", "/cesta/soubor.py")
import bar
dá sa použiť bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor.py")
bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor.py") bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor2.py") bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor3.py") bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor4.py")
class colors(object): a = 0 b = 1 def sel(self): nacti soubor.py .. ..obsah souboru soubor.py
self.a # 0 self.b # 1
###########################################aby výše uvedený script fungoval přesně takto
class colors(object): a = 0 b = 1 def sel(self): print self.a # 0 print self.b # 1 .. ..Díky, fakt už nevím..
def sel(self):
print self.a # 0
print self.b # 1
a pak jen udělat
colors.sel = module.sel
?
Popř. můžeš z toho co je v souboru udělat metodu a tu zavolat:
with open(filename, 'r') as content_file:
content = content_file.read()
return lambda: eval(content)
ale to je neoptimalní, nebo optimálněji (kus z mýho kódu):
def function_from_string(str, glob={}, loc={}, filename = '<string>'):
def fce():
exec code in glob, loc
code = compile(str,filename,'exec')
return fce
def function_from_file(filename, glob={}, loc ={}):
with open(filename, 'r') as content_file:
return function_from_string(
content_file.read()
, glob, loc,
filename = filename
)
with open(filename, 'r') as content_file:
content = content_file.read()
eval(content)
ale to je imho špatnej přístup - budeš to načítat každý spuštění funkce. Proč tam vlastně nechceš obalovou funkci - to je takovej problém do ní dát
self jako argument, jestli ho tam potřebuješ?
# načte a spustí script v místě načítání filename = "/home/py/test16.py" exec(compile(open(filename).read(), filename, 'exec'))
..ale to je imho špatnej přístup - budeš to načítat každý spuštění funkce.Tak to jsem do teď žil v představě, že tomu tak není. Načetl jsem celou class a myslel jsem, že je v paměti se vším všudy. Pokud za běhu něco v načítaném souboru změním, nebo lépe řečeno vytvořím chybu, program se ukončí
Když při konstrukci třídy provedeš read - compile jen jednou a výsledek si uložíš, pak to provedeš jen jednou.Můžeš to prosím upřesnit ? Dík
filename = "/home/py/test16.py" compile = compile(open(filename).read() exec(compile, filename, 'exec'))
Asi by to šlo i uložit někam do souboru, bys to musel kompilovat jen při změně (a ne při každym spuštění skriptu).…což je standartni chovaní importovaných modulů. Jaký kolo se tu bude vynalézat dál?
Tiskni
Sdílej: