Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
class foo(object): def __init__(self): self.num = '111' def bar(): return self.num obj = foo() number = obj.bar()
Řešení dotazu:
def bar(): def bar(self): # Takhle by to mělo fungovat
bar
deklaruj takto:
def bar(self): return self.numPři zavolání metody (
obj.bar()
) jí Python jako 1. argument dá právě ten obj
(který bude uvnitř metody vidět jako self
). Btw, nemusíš tomu říkat zrovna self
, je to jen konvence. Můžeš používat klidně this
nebo karel
, a v Pythonu 3 i třeba čeněk
No, nedostane, protože už jen samotné volání obj.bar() neprojde (chybí argument reference na object):
python test.py Traceback (most recent call last): File "test.py", line 11, in <module> number = obj.bar() TypeError: bar() takes no arguments (1 given)
In [1]: class foo(object): ...: ...: def __init__(self): ...: self.num = '111' ...: def bar(self): ...: return self.num ...: In [2]: obj = foo() In [3]: obj Out[3]: <__main__.foo at 0x000000008828> In [4]: number = obj.bar() In [5]: number Out[5]: '111'
class foo(object): def __init__(self): self.num = '111' def bar(self): return self.num obj = foo() number = obj.bar() print numbervypíše "111" a funguje bez chyby.
bar
členem třídy foo
. Pokud má být členem, je třeba doplnit jako první argument odkaz na self
object. Zkrátka tak, jak ti tady bylo už několikrát porazeno.
Nehledě na to, že každý rozumný editor pythonu by ti to poradil rovnou při psaní, nebo (pokud je úkolem to psát v plain text editoru) na to stačí poštvat pylint
:
E: 6, 4: Method has no argument (no-method-argument) E: 7,15: Undefined variable 'self' (undefined-variable)
Tiskni
Sdílej: