V únoru 2014 bylo hlasováním rozhodnuto, že výchozím init systémem v Debianu je systemd. V listopadu stejného roku bylo hlasováním rozhodnuto, že o podpoře dalších init systémů v Debianu není celoprojektové hlasování nutné. Po pěti letech už ale hlasování o init systémech a systemd nutné je. Vybírá se z 8 možností. Výsledek hlasování bude zveřejněn po 27. prosinci.
David Revoy, autor open source webového komiksu Pepper&Carrot, se rozhodl, že svůj komiks vydá také knižně a ve vlastní režii. Komiks již knižně vyšel ve francouzštině ve vydavatelství Glénat. David Revoy jej vydá v angličtině a použije pouze svobodný software. O své zkušenosti se dělí ve dvou příspěvcích na svém blogu. Z plánovaných dvou týdnů práce se staly dva měsíce. Vydání před Vánocemi se nestihne. Kontrolní výtisk má příliš jasné barvy, obrázky v knihách od Glénatu vypadají mnohem lépe, …
Mezinárodní konsorcium W3C (World Wide Web Consortium) vydalo verzi 1.0 základní specifikace WebAssembly a po HTML, CSS a JavaScriptu prohlásilo WebAssembly za čtvrtý oficiální jazyk pro web.
Hlasování o obrázku v okně O Inkscapu 1.0 pokračuje druhým kolem. Ze 124 obrázků postoupilo do finálního hlasování 5 s nejvíce hlasy. Výsledek hlasování bude zveřejněn po jeho ukončení, tj. po 15. prosinci.
Společnost Purism představila mobilní telefon Librem 5 USA. Jedná se o telefon Librem 5 vyráběný v USA. Předobjednat jej lze za 1 999 dolarů. Librem 5 lze předobjednat za 699 dolarů.
Příspěvek na blogu organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) informuje, že Certbot, tj. oficiální klient certifikační autority Let’s Encrypt, dospěl do nové stabilní verze 1.0. Oficiálně tak byla ukončena beta fáze jeho vývoje. Certbot byl představen v květnu 2016.
Mozilla vydala novou verzi 0.6 svobodného softwaru DeepSpeech pro převod řeči na text. Přehled novinek v příspěvku na blogu Mozilla Hacks.
Dnes měl na YouTube premiéru krátký sci-fi film SKYWATCH. Colin Levy na něm strávil téměř 6 let. Pro vytvoření 3D grafiky byl vybrán Blender. Film byl z části financován z kampaně na Kickstarteru.
Netflix uvolnil framework pro datovou vědu Metaflow jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 4.1 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Opravena byla také řada bezpečnostních chyb.
// kontrola poslednich hovoru na ustrednu var callCheck = setInterval(function(){ // zjistujeme prubezne stav $.getJSON( "/zakaznici/?do=kontrolaHovoru", function(data) { if (data) { // pokud je to nas zakaznik, otevreme kartu if (data.zakaznik) { if (Notification.permission === "granted") { notify = new Notification("Příchozí hovor!", { tag: "prichoziHovorZakaznik", body: "Volá zákazník " + (data.zakaznik.typ === "firma" ? data.zakaznik.nazev : data.zakaznik.jmeno + " " + data.zakaznik.prijmeni) + ", klapka: " + data.klapka, icon: "/images/hotline.jpg" }); notify.onclick = function () { window.open("/zakaznici/detail-zakaznika/default/" + data.zakaznik.id + "/sipcall"); }; } else { // pokud nejsou notifikace povoleny, tak zastavime kontrolu clearInterval(callCheck); } } } }); }, 5113);Já bych chtěl tuto neefektivní metodu pravidelného dotazování requesty nějak zoptimalizovat, třeba za využití nějakého "hooku", kdy by tyto notifikace byly aktivně zasílány serverem do prohlížeče. Takže nějaký "push". Lze toho dosáhnout za využití kombinace PHP a JS? Nebo musím sáhnout po externích nástrojích jako je třeba právě webhook? Děkuji za nakopnutí správným směrem.
Řešení dotazu:
Lze toho dosáhnout za využití kombinace PHP a JS?Já bych to z pohledu klienta udělal tak, že klient pošle HTTP požadavek, a tento požadavek čeká a buď vrátí informace v okamžiku, kdy je potřeba je zobrazit, nebo vrátí nějakou prázdnou odpověď nejpozději po 20 sekundách (aby se spojení nerozpadlo) a pak klient zadá další požadavek. Udělat serverovou část v PHP bez pollingu mi přijde komplikované, protože PHP je pro každý požadavek tak nějak samostatný kontext a je složité posílat mezi nimi notifikace. Nemohl bys to psát třeba v bottle.py? Tam snad fungují fronty které se dají sdílet mezi požadavky.
Já to mám tedy trošku jinak, klient pošle požadavek a buďto se vrátí informace o hovoru (hovor nesmí být starší 15 vteřin) a uloží tuto informaci do SESSION (aby nedošlo k oznámení totožného hovoru třeba 2x, pokud bude mít někdo otevřen totožný web vícekrát), nebo se nevrátí nic. A za 8 vteřin opět stejné kolečko.Já to chápu, ale tvůj přístup znamená, že když posíláš požadavek každých 8 sekund, tak můžeš mít až 8 sekund staré informace. Můj přístup ti změny pošle ihned.
Tiskni
Sdílej: