abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: NDISWRAPPER a IPCop 1.42

    22.1.2005 00:32 MI'RA
    NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Přečteno: 334×
    Hi all!

    Nezkousel jste plz nekdo zprovoznit NDISWRAPPER na IPCopu 1.42? Me se jej absolutne nedari nainstalovat. Pri postupu instalace se nevykona snad ani jeden radek z Makefile ... U vsech prikazu pise, ze dany prikaz nezna.

    Odpovědi

    22.1.2005 10:05 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Protože říkáš, že nezná příkazy při pokusu o kompilaci, tak si tipnu, že nemáš nainstalovaný překladač a další nástroje potřebné pro kompilaci.

    Chceš-li bližší radu, ne pouhý odhad, přidej více informací. Například ta chybová hlášení... ;-)
    22.1.2005 10:15 MI'RA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Ano, prekladac tam evidentne neni. Snazim se nejaky vhodny pro toto distro najit.

    Hlaseni scriptu:
    root@ipcop:/tmp/ndiswrapper-1.0rc3 # ./Makefile
    ./Makefile: line 1: -include: command not found
    ./Makefile: line 6: ChangeLog: command not found
    ./Makefile: line 7: driver: command not found
    ./Makefile: line 9: DESTDIR: command not found
    ./Makefile: line 1: DESTDIR: command not found
    ./Makefile: line 1: shell: command not found
    ./Makefile: line 10: mandir: command not found
    ./Makefile: line 12: .PHONY:: command not found
    ./Makefile: line 14: all:: command not found
    ./Makefile: line 15: make: command not found
    ./Makefile: line 16: make: command not found
    ./Makefile: line 18: .PHONY:: command not found
    ./Makefile: line 19: install:: command not found
    ./Makefile: line 20: make: command not found
    ./Makefile: line 21: make: command not found
    ./Makefile: line 1: mandir: command not found
    ./Makefile: line 1: mandir: command not found
    ./Makefile: line 25: .PHONY:: command not found
    ./Makefile: line 26: clean:: command not found
    ./Makefile: line 27: make: command not found
    ./Makefile: line 28: make: command not found
    ./Makefile: line 32: distclean:: command not found
    ./Makefile: line 33: make: command not found
    ./Makefile: line 34: make: command not found
    ./Makefile: line 37: dist:: command not found
    ./Makefile: line 38: @rm: command not found
    ./Makefile: line 41: syntax error near unexpected token `do'
    ./Makefile: line 41: `  @for file in $(DISTFILES); do \'
    
    22.1.2005 10:35 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Návod k instalaci (včetně kompilace). Tam by ses mimo jiné dočetl, že kompilace se neprovádí "spuštěním" souboru Makefile...

    Ohledně překladače... nemusíš hledat dlouho... vhodným překladačem bude určitě gcc ;-). Budeš také muset nainstalovat program make a pravděpodobně nemáš i další věci. Doporučuji nejprve pročíst nějaké články, návody a dokumentaci než se začneš pouštět do kompilace. Např. seriál Nebojíme se kompilace.
    22.1.2005 12:51 MI'RA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Ze zmineneho serialu jsem se stejne nedozvedel jak do IPCopu dostat make a gcc. Instalace je silene velika (GCC ma necelych 200MB ... a tim se v podstate popira jedna z vyhod IPCopu - velikost). Neda se to udelat jinak, nebo neexistuje neco mensiho?
    22.1.2005 13:03 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    To je nějak dost, Slackware balíček pro gcc má 10MB (nainstalovaný), přinejmenším to tvrdí balíčkovač. A GNU Make má mít 900kB.
    Copak toho není dost?
    22.1.2005 13:08 MI'RA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Mohl bych poprosit o nejake prime odkazy pro stazeni? Make ma sice malo, ale pri ./configure dostanu nasledujici:
    root@ipcop:/tmp/make-3.80 # ./configure
    checking for a BSD-compatible install... /bin/install -c
    checking whether build environment is sane... yes
    checking for gawk... gawk
    checking whether make sets ${MAKE}... no
    checking whether make sets ${MAKE}... (cached) no
    checking for gcc... no
    checking for cc... no
    checking for cc... no
    checking for cl... no
    configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
    
    Z posledniho radku jsem pochopil, ze chybi C compiler a stahnul GCC 3.4.3, ktere ma 34MB a po rozbaleni temer 200MB.
    22.1.2005 13:10 MI'RA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Omlouvam se za ten vypis.
    root@ipcop:/mira/make-3.80 # ./configure
    checking for a BSD-compatible install... /bin/install -c
    checking whether build environment is sane... yes
    checking for gawk... gawk
    checking whether make sets ${MAKE}... no
    checking whether make sets ${MAKE}... (cached) no
    checking for gcc... no
    checking for cc... no
    checking for cc... no
    checking for cl... no
    configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
    
    22.1.2005 13:13 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Omlouvam se za ten vypis.
    Pro výpisy příště používat tag <pre>, ne <p> (předchozí příspěvky jsem už opravil).
    22.1.2005 13:20 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    IPCop zjevně není distribuce vhodná pro kompilaci čehokoliv. Pochybuji, že by součástí 40 megabajtového ISO byly zdrojáky (nebo aspoň headers) jádra.
    22.1.2005 13:26 MI'RA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    A to je prave ten problem a hledam nejake mozne reseni ...
    22.1.2005 13:38 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Možné řešení je tu distribuci nainstalovat někam, kde s místem na harddisku není problém, všechno tam zkompilovat a pak zpátky překopírovat jen hotové binárky.
    22.1.2005 13:52 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Nechapu, co by tam asi tak kompilator delal. IPCop je jednoucelova distribuce, ktera se nainstaluje a bezi. Pokud ti nevyhovuji jeji soucasti, tak si uprav zdrojaky a prokompiluj, nebo pouzij jinou distribuci. Ale hlavne tam proboha necpi gcc.
    22.1.2005 13:57 MI'RA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NDISWRAPPER a IPCop 1.42
    Kdyz mi poradis jak tam nainstalovat kartu RTL8180, tak tam nic dalsiho samozrejme cpat nebudu, pac je to uplne super - az na to, ze tuhle kartu to nepodporuje a NENI (nikde jsem nenasel) moznost jak ji tam dostat...

    S tim potrebuju poradit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.