Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Spectristi proti ataristům proti commodoristům dobře pamatuji, ale toto je něco jiného. Takovéto vymezování se proti Microsoftu vypadá jednak, že nemáme dostatek sebevědomí, a dále že ho nemáme oprávěně, protože nemáme pořádný cíl.Proč mluvíš v množném čísle? To už je zase to sektářství a "komunitářství", jako kdyby uživatelé linuxu byli něco jiného než uživatelé jakéhokoliv jiného systému nebo výrobku a div neměli v kapse stranické legitimace. Tohle mě štve daleko víc, než jestli je někdo pako a musí se furt vymezovat proti microsoftu. To je prostě problém toho jednoho člověka a nikoliv můj nebo někoho dalšího, kdo náhodou taky používá stejný systém jako on.
JH: A nic víc by se dělat nedalo?
HA: No, mohli bychom jim poslat ostrou protestní nótu. Ale to bychom si od nich nejdřív museli nechat schválit.
(Jistě, pane premiére)
Učitel: "... a poslali jsme císaři pánu ostrou petici!" Rytíř Smil Flek z Nohavic: "Počkat - co je to ta petice?" Učitel: "Česky bychom řekli žádost, prosba." Rytíř Smil Flek z Nohavic: "Tak já píšu: poslali jsme ostrou prosbu!" (J. Cimrman: Blaník)
Tiskni
Sdílej: