abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (25%)
     (20%)
     (5%)
     (0%)
     (0%)
     (10%)
     (0%)
     (40%)
    Celkem 20 hlasů
     Komentářů: 3, poslední včera 17:26
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    17.12.2020 08:52 Olej na smazeni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AIR-FI: využití RAM jako Wi-Fi vysílače
    Jestli to bude každý prezentovat stejně, jako tahle zprávička, tak z toho bude solidní bouře ve sklenici vody. Cituji:
    jak využít paměť počítače izolovaného od sítě k vysílání dat pomocí Wi-Fi signálu
    Z toho by jeden pochopil, že DDR paměť počítače skutečně nějak souvisí s Wi-Fi signálem, jeho parametry a modulacemi, a je možno přímo odesílat data do jiného Wi-Fi zařízení. To ve skutečnosti není pravda. Je vytvářen OOK signál na kmitočtu, na kterém jsou taktovány DDR paměti. Jako přijímač používali buď SDR, nebo měření interference s existujícím Wi-Fi signálem. Obojí je vhodné na detekci pomalého OOK vysílání. Rychlost je v případě WiFi jeden bit za sekundu, v případě SDR až 100 bit/s na vzdálenost ne větší než dva metry. Ve skutečnosti je to ze stejného ranku jako přenost pomocí zvyšování a snižování teploty počítače, generování hluku ventilátory a podobně.

    Pro praktické využití je opět nutno: a) být blízko, b) dostat do fyzicky odděleného počítače kód, který se chová zcela nestandardně, c) být schopen tato data přenášet velmi dlouhou dobu a d) v případě WiFi přijímače musí být takt DDR pamětí ve stejném kmitočtovém rozsahu.

    Takže zas nic, ale jméno v bezpečnostní komunitě je vybudováno, a slibná budoucnost vědce/vědců zajištěna, i když to nemá žádné praktické uplatnění a je to hezké teoretické cvičení. Takových generovaných signálů nestandardními periferiemi už tu bylo... (za nejhezčí považuji vytváření DVB-T vysílání pomocí VGA výstupu grafické karty https://bellard.org/dvbt/)
    xkucf03 avatar 17.12.2020 10:30 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AIR-FI: využití RAM jako Wi-Fi vysílače
    Rychlost je v případě WiFi jeden bit za sekundu, v případě SDR až 100 bit/s na vzdálenost ne větší než dva metry.

    Tak to už je snad nebezpečnější blikající LEDka na skříni počítače – její světlo může být vidět skrz okno, klíčovou dírkou, odrazem od stěny, pod prahem dveří atd. na mnohem delší vzdálenost.

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    xvasek avatar 17.12.2020 20:51 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AIR-FI: využití RAM jako Wi-Fi vysílače
    Náhodou já tyto projekty mám rád. Kolik KB se vejde na A4 (a jak to zakódovat), kolik kbps se dá přenášet přes pc speaker, čtení dat z počítače skrze monitor a kameru na mobilu, jak "odposlouchávat" na optickém kabelu, jak louskat jednoduchá hesla v obskurních kryptoměnách přes GPGPU... Jsou to všechno krásné hříčky s mírným přesahem do praktického života, produkuje to špičková témata k táboráku (pravidelně na jedné chatě u Strážnice) a je to všechno důkazem toho, že někdo prostě rád vymýšlí a hraje si. Praktické využití to asi nemá, ale za mě jednoznačně palec nahoru, kdyby se takto bavily moje děti, tak jsem nadšený.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.