Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Amazon začal majitelům elektronických čteček Kindle na dálku mazat knihy s tématikou incestu. Jde však o knihy z kategorie erotické fikce. Paradox je, že Amazon umístil Kindle, na kterém byla otevřená jiná kniha o incestu, dokonce do jedné ze svých TV reklam. Za smazané knihy ovšem firma peníze nevrací.
Tiskni
Sdílej:
obávám se, že majitel na tom bude hůř až tu se někdo rozhodne na dálku vymazat ...Sakra, to abych už začal budovat protitankový kryt :)
refuse to list or distribute any content that it deems inappropriate
Jestli to ale dobře chápu, oni udělali něco daleko horšího: nejen že přestali nabízet a distribuovat, ale smazali uživatelům jednou řádně zakoupené knihy a dokonce jim ani nevrátili peníze, které za ně zaplatili. Mně tedy připadá alarmující už skutečnost, že ta čtečka něco takového vůbec umožňuje…
Neni pravda, pokud je kniha sparovana s tvym accountem a jeji kopie je u tebe lokalne tak jde cist i offline a nejspis i kdyz uz neni dostupna na severu. Takze je to od Amazonu nesmirna prasarna, ale primo z tvejch zarizeni knizku nemazou. Proste ji smazou z distribucniho systemu, takze zustane na zarizenich kde je, ale na novy uz ji diky DRM legalne nedostanes.
Podle me to bude klasickej pripad americky pravni predposranosti. Nejakej vymastenej extremni katolik jim v mailu pohrozil pravnikama (nebo maj podobny hovado v managementu, akcionarich ...) a tak radci knizku stahnou nez aby jim podobne uchylnej soudce z *dopln silne katolickej stat v USA* vymeril povinnost moralne monitorovat knizky co prodavaj. Precedentni pravo je desna zrudnost a kdyz se zkombinuje s jejich pristupem tak je to uplnej horor.
Půjčováním originálu nebo rozmnoženiny díla se rozumí zpřístupňování díla zařízením přístupným veřejnosti nikoli za účelem přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu poskytnutím originálu nebo rozmnoženiny díla k dočasné osobní potřebě. Takže kamarádovi můžeš knihu (ale i okopírované DVD nebo CD) klidně půjčit. Nesmíš si z toho udělat (byť nepřímo) kšeft.Právě že ne, pokud by sis z toho udělal kšeft, byl by to pronájem. Půjčování je vždy bezúplatné. Akorát nevím, co je zařízení přístupné veřejnosti, tipuju třeba galerii, ale nejsem si jistý.
Půjčit někomu knihu je ilegální? Vážně? :) Tak to by se měly pozavírat všechny knihovny na jejich ředitelé zavřít na doživotí :)Mají na to speciální licence.
~> zgrep 121/2000 paragraf/2010/* paragraf/2010/123.txt.gz: informacím, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 121/2000 Sb., o paragraf/2010/150.txt.gz: Sb., zákona č. 29/2000 Sb., zákona č. 121/2000 Sb., zákona č. 132/2000 paragraf/2010/153.txt.gz: Zákon č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s paragraf/2010/155.txt.gz: 27/2000 Sb., zákona č. 29/2000 Sb., zákona č. 121/2000 Sb., zákona č. paragraf/2010/199.txt.gz: 121/2000 Sb., zákona č. 132/2000 Sb., zákona č. 241/2000 Sb., zákona č.To chce projít těch pět zákonů a zkontrolovat, jestli se to v nich píše, což se mi fakt nechce dělat.
Jo a prosím o link na tu levnější čtečku.Asi nejlevnější co jsem viděl (utkvěla mi v paměti, když mi přišly reklamy B&H), byla tahle za zaváděcí cenu (ještě platí). Pár dalších se ještě najde.
Minimálně přes WiFi můžeš brouzdat i bez spřažení s účtem na Amazonu, tedy imho i bez toho, aby Kindle zkoušel volat domů.Pouze IYHO. Jakmile se dostane na routovatelné připojení, už se spojuje s Amazonem. Tedy pro pořádek. ;)
cat amazon > /dev/ass
mv
nestačil. Chtělo by to pořádný move
:) Kam se dají posílat requesty?
cat /dev/ass > amazon
Dobre vsem tak. Nemaji si kupovat proprietarni mrdky.
>>>Prostě je tam takový systém, jaký tam dají, a ten je proprietární.
Nekupovat nic. Vyrobce se probudi a uvedomi si ze je neco spatne.
Vyrobce se probudi a uvedomi si ze je neco spatne.Možná. Spíš ne. Výrobce má na téhle planetě stovky mil. dalších potenciálních zákazníků a v současnosti nemá problém to zařízení někomu prodat (dokonce je takový zájem, že se kindle dočasně přestal vyvážet mimo USA) a nemusí si na to nic uvědomovat. To si spíš nebudu kupovat knihy od Amazonu, ale seženu si je jinde. Amazon jako obchod mě zklamal, po asi 5 formulářích člověk zjistí, že nemůže platit normálně převodem z účtu a že nemá tu správnou kartu.
proprietární mrdka. Svoboda není zadarmo.